Szkolenie pozwoli zdobyć praktyczną wiedzę pomocną w przygotowaniu się do importu różnych towarów na obszar UE. Omawiamy m.in.: obowiązki importerów w zakresie bezpieczeństwa produktu, sankcje nakładane na importerów, powody zatrzymań towarów przez organy celne i przyczyny negatywnych opinii wyspecjalizowanych organów w tym zakresie, jak rozpoznać towary objęte bezpieczeństwem produktu oraz jak właściwie oznaczać wyroby, a także prawidłowa dokumentacja w tym zakresie, co dalej z zatrzymanym towarem (jeżeli już do tego dojdzie), czyli procedura naprawcza.
Jednym z głównych powodów zatrzymań importowanych towarów w trakcie kontroli celnej jest podejrzenie, iż zgłoszony do odprawy towar nie spełnia wymogów w zakresie bezpieczeństwa produktów.
Firmy ponoszą duże straty w związku z brakiem możliwości dysponowania towarem, muszą ponosić duże koszty związane z dostosowaniem wyrobów do wymogów wspólnego rynku UE, a niejednokrotnie także muszą ponieść koszty zniszczenia towaru lub wywozu towarów poza terytorium UE.
Szkolenie jest przeznaczone dla agencji celnych oraz przedsiębiorców kupujących różne wyroby gotowe oraz części zamienne i akcesoria z krajów nie należących do Unii Europejskiej.
Uczestnicy dowiedzą się:
Przedstawienie w praktyczny sposób zagadnień z zakresu przygotowania się do importu różnych towarów, m.in. kosmetyków, zabawek, sprzętu medycznego, sprzętu agd, rtv, urządzeń biurowych, sprzętu sportowego, pływającego, maszyn wykorzystywanych w przemyśle i w domu, środków ochrony osobistej, urządzeń wyposażonych w modemy do łączności bezprzewodowej, wyrobów budowlanych, sprzętu oświetleniowego itp.
Szkolenie prowadzone w sposób interaktywny, w oparciu o liczne przykłady, ćwiczenia i studia przypadków.
Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Administracja oraz studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Ryzykiem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, certyfikowany trener II stopnia.
Od 2006 roku prowadzi szkolenia dla biznesu, w których uczestniczyło ponad 3000 osób oraz dla administracji publicznej, w których uczestniczyło ponad 2000 funkcjonariuszy celnych, pracowników administracji skarbowej oraz resortu Ministerstwa Finansów.
Wykładowca studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu na kierunkach Audyt. Trener wykładowca w ramach KAS (Krajowa Administracja Skarbowa).
Uczestnik zespołów zadaniowych w ramach tworzenia systematyki obszarów oraz metod reakcji na ryzyka oraz współtwórca instrukcji analitycznej dla Służby Celnej – w ramach struktur Ministerstwa Finansów.
Czynny analityk z piętnastoletnim doświadczeniem: w tym naczelnik wydziału zarządzania ryzykiem w Izbie Celnej we Wrocławiu, kierownik referatu analizy ryzyka i międzynarodowej wymiany informacji w Dolnośląskim Urzędzie Celno-Skarbowym.
Autor publikacji z zakresu zarządzania ryzykiem celnym, stosowania w praktyce metod heurystycznych.
Przedsiębiorca, brał udział w procesach szkoleniowo-doradczych przygotowujących firmy do ubiegania się o ułatwienia celne w ramach Unijnego Kodeksu Celnego jak również w fazie po uzyskaniu pozwoleń w tym zakresie.
Firmy i organizacje uczestniczące w szkoleniach m.in.: