fbpx
 

POMOŻEMY CI w uzyskaniu pozwolenia AEO Pozwolenie AEO

W zależności od profilu prowadzonej działalności – Unijny Kodeks Celny stwarza szereg ułatwień dla firm, które produkują towary przeznaczone na eksport, eksportują towary poza obszar UE, przewożą towary w procedurze wywozu, dopuszczenia do obrotu (import), wspomagają operacje celne logistycznie, zgłaszają towary do odpraw celnych (agencje celne), prowadzą składy celne.

AEOC (authorised economic operator for customs) – upoważniony przedsiębiorca w zakresie uproszczeń celnych: dedykowany dla firm o profilu: import, eksport, agencje celne, składy celne.

AEOS (authorised economic operator for security and safety) – upoważniony przedsiębiorca w zakresie bezpieczeństwa i ochrony: dedykowany dla firm o profilu: transport, spedycja, produkcja towarów na eksport.

AEOF (authorised economic operator full) – upoważniony przedsiębiorca w zakresie uproszczeń celnych oraz bezpieczeństwa i ochrony: dedykowany dla firm o profilu działalności: import, eksport, spedycja (w szczególności dokonujących operacji z krajami: USA, Japonia, Chiny, Norwegia, Szwajcaria, Andora).

Pozwolenie - Wpis do rejestru Procedura uproszczona

Ułatwienie celne dedykowane dla przedsiębiorców o profilu działalności: import, eksport, składy celne, agencje celne (operacje dokonywane cyklicznie o średnim lub dużym natężeniu). Zobacz jak szybko i skutecznie uzyskać dedykowane dla Twojej Firmy ułatwienia celne

Nasi doświadczeni eksperci wykonają:

 • analizę potrzeb w zakresie ułatwień celnych (AEO, wpis do rejestru, zabezpieczenie generalne w obniżonej wysokości, odprawa scentralizowana itp.),
 • przeprowadzą wstępny (zerowy) audyt Twojej Firmy pod kątem gotowości do aplikowania o wybrany typ pozwolenia,
 • przeprowadzą niezbędne szkolenia dla personelu w tym zakresie,
 • pomogą w dostosowaniu istniejących rozwiązań w firmie oraz stworzeniu nowych procedur, rozwiązań – niezbędnych do skutecznego ubiegania się o wybrane ułatwienie celne. Także w fazie wdrożenia nowych lub modyfikowanych rozwiązań.
 • pomogą w złożeniu wniosku o wydanie wybranego pozwolenia
 • pomogą w trakcie audytu organu celno-skarbowego (pełniąc rolę konsultacyjno-doradczą) – w celu uzyskania wybranego ułatwienia celnego.

Jak zacząć?

Skontaktuj się z nami! Jak wolisz – telefonicznie lub e-mailowo. Podaj nam dane kontaktowe do Ciebie i Twojej firmy (nazwa, adres, NIP i nr telefonu).

Dane kontaktowe do Nas znajdziesz na dole strony.

Doradztwo od ponad 20 lat
w tym w zakresie AEO

Od 20 lat konsekwentnie rozwijamy nasze kompetencje doradcze, aby móc coraz bardziej kompleksowo zaspokajać potrzeby naszych Klientów, głównie z sektora biznesu.

Skuteczność

Sumaryczny wskaźnik naszej skuteczności mierzony ilością pozytywnych decyzji wydanych w sprawach, którymi się zajmowaliśmy wynosi 92

Terminowość

Dzięki doskonale dopracowanym standardom obsługi klientów 9/10 spraw, które realizujemy kończymy w zaplanowanych terminach.

Wiarygodność

Dzięki doskonale dopracowanym standardom obsługi klientów 9/10 spraw, które realizujemy kończymy w zaplanowanych terminach.
ZWRÓĆ SIĘ DO NAS

NIE MASZ CZASU NA SAMODZIELNE DOPILNOWANIE WSZYSTKICH SPRAW?

Skontaktuj się z nami pomożemy Ci w całym procesie

Korzyści po uzyskaniu pozwolenia

https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-people-05.jpg

AEOC

 • mniejsza liczba kontroli na drogach jak i w oddziałach celnych
 • możliwość obniżenia wysokości zabezpieczenia finansowego na tranzyt towaru do 0 (całkowite zwolnienie ze składania zabezpieczenia)
 • możliwość obniżenia wysokości zabezpieczenia finansowego przy innych procedurach celnych do poziomu 30% wymaganej kwoty
 • odroczone terminy płatności cła, podatku VAT – przy jednoczesnym dysponowaniu towarem
 • pozwolenie jest bezterminowe
 • możliwość ubiegania się o inne ułatwienia, pozwolenia – tzw. szybka ścieżka (bez kontroli, audytu, weryfikacji – tych kryteriów które były badane w ramach AEO)
 • w przypadku wytypowania do kontroli – działania muszą być przeprowadzone priorytetowo (w pierwszej kolejności)
 • pozwolenie obowiązuje na terenie całej UE
 • tworzenie bezpiecznego łańcucha dostaw – większe szanse na wybór usług i współprace z innymi szczególnie dużymi firmami
 • wysoki poziom wiarygodności Firmy
 • niski poziom ryzyka dla organów celno-podatkowych – w zakresie przestrzegania przepisów celnych w UE
https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-people-07.jpg

AEOS

 • mniejsza liczba kontroli na drogach jak i w oddziałach celnych na terenie całej UE oraz w Chinach, USA, Norwegii, Japonii, Szwajcarii i Andorze
 • Priorytetowa kontrola w przypadku wytypowania w ramach bezpieczeństwa i ochrony na terenie całej UE oraz w Chinach, USA, Norwegii, Japonii, Szwajcarii i Andorze
 • tworzenie bezpiecznego łańcucha dostaw – większe szanse na wybór usług i współprace z innymi szczególnie dużymi firmami z UE oraz Chin, USA, Norwegii, Japonii, Szwajcarii i Andory
 • Szybsza obsługa celna na granicach UE oraz w Chinach, USA, Norwegii, Japonii, Szwajcarii i Andorze
 • Na granicach UE – odrębne pasy do odprawy dla posiadaczy AEO (niezwykle istotne przy Brexicie, szczególnie w pierwszym roku po wejściu)
 • wysoki poziom wiarygodności Firmy
 • niski poziom ryzyka dla organów celnych – w zakresie przestrzegania wymogów bezpieczeństwa i ochrony w UE oraz w Chinach, USA, Norwegii, Japonii, Szwajcarii i Andorze
https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-people-06.jpg

AEOF

Wszystkie korzyści wymienione w AEOC + AEOF

Wpis do rejestru (procedura uproszczona)

 • możliwość samodzielnego dokonywania odpraw celnych 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę
 • nie dostarczamy towaru do oddziału celnego (towar jest u nas w firmie)
 • mniejsza liczba kontroli w oddziale celnych wymienionym w pozwoleniu
 • możliwość obniżenia wysokości zabezpieczenia finansowego na tranzyt towaru do 0 (całkowite zwolnienie ze składania zabezpieczenia)
 • możliwość obniżenia wysokości zabezpieczenia finansowego przy innych procedurach celnych do poziomu 30% wymaganej kwoty
 • odroczone terminy płatności cła, podatku VAT – przy jednoczesnym dysponowaniu towarem
 • pozwolenie jest bezterminowe
ZWRÓĆ SIĘ DO NAS

Napisz lub zadzwoń do nas – ocenimy Twoje szanse na udział w tych programach sprawnie przeprowadzimy przez proces od A do Z.

Proces aplikacji i uzyskanie skutecznego efektu końcowego nie musi być skomplikowane i uciążliwe. Wiemy jak to osiągnąć.

Współpracujemy z ekspertem w dziedzinie stosowania w praktyce przepisów Unijnego Kodeksu Celnego i przepisów wykonawczych(długoletnie doświadczenie zawodowe z zakresu kontroli celnej oraz zarządzania ryzykiem), specjalizującego się w szczególności w zarządzaniu ryzkiem celnym – które jest kluczowe w procesie uzyskania i utrzymania różnego typu ułatwień celnych. Przeszkolił z tego zakresu ponad 4500 uczestników (zarówno funkcjonariuszy celnych jak również pracowników firm). Duża liczba firm uczestniczących w szkoleniach uzyskała już pozwolenie AEO i wpis do rejestru.

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
ford
logo warszawa
inferm
logo miasto otwock
logo rmf
logo business mind
logo białystok
bez tytułu
logo bytom
gmina grodzisk
sksm
logo dp
logo kopalnia muzeum nowa ruda
logo szpital tarnów
safedent
logo trzebińskie centrum kultury
logo chełmek
mind
logo uni rol krak
logo medical inventi
logo eisa
logo cpbii
logo lp piła
logo powiat strzeliński
logo czysta polska
logo polska wywiadownia gospodarcza
logo bak żywności
logo gfi
logo grupa image
logo epal
logo aet
fitbit
croma
logo rosik
acana
mapa-zdrowia
spectrum
hanse
datart
Bez tytułu (1)
b3tech
logo setka
nerli
wes
ws
polkowicki
pcg
komfort
logo brs
logo nask
logo vorwerck
logo spectrum
logo soning stal
logo philipiak
logo pinus
logo ilc
logo cejs
logo fatro
logo tomgraf
logo zdrojowa hotels
logo marada autotransport
logo desmi
logo EnMS
zo-lesnica
jastech
fallwork
olwita
Właścicielem marki DORADCY365
jest CERES-HOLDING Sp. z o.o.
ul. Leszczyńskiego 4/29
50-078 Wrocław

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365.