Nasi doświadczeni eksperci szybko przeanalizują Twoją sprawę. Napiszemy Ci jakich dokładnie danych i informacji potrzebujemy od Ciebie, aby wypełnić wniosek. Następnie współpracujący z nami prawnicy przygotują dla Ciebie wniosek, a następnie złożą go w Twoim imieniu w Sądzie.
Nie musisz się martwić o to czy poprawnie uzupełnisz wniosek, czy dodasz odpowiednie załączniki, czy prześlesz je do właściwego Sądu – wszystko to zrobimy za Ciebie.
Od momentu złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości, sąd ma 2 miesiące na podjęcie wiążącego rozstrzygnięcia w zakresie upadłości lub postępowania restrukturyzacyjnego, jeśli są uzasadnione okoliczności przemawiające za drugim rozwiązaniem. Czasami ten okres wydłuża się, ale zwykle orzeczenie o ogłoszeniu upadłości jest ogłaszane nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia złożenia wniosku.
W tym czasie monitorujemy stan sprawy, a jeśli widzimy, że postępowanie jest przedłużane w sposób nieuzasadniony, składamy odpowiednie wnioski dbając o Twój interes.
Postępowanie w przedmiocie wniosku o ogłoszenie upadłości kończy się z chwilą wydania postanowienia przez Sąd o ogłoszeniu upadłości. Po uprawomocnieniu się orzeczenia, rozpoczyna się proces likwidacji majątku dłużnika. Jeśli potrzebujesz pomocy na dalszych etapie, również jest to możliwe.
Jak zacząć?
Skontaktuj się z nami! Jak wolisz – telefonicznie lub e-mailowo. Podaj nam dane kontaktowe do Ciebie i Twojej firmy (nazwa, adres, NIP, województwo i nr telefonu). Dane kontaktowe znajdziesz na dole strony. Doradcy z Działu Obsługi Klienta wyślą Ci krótką ankietę na podstawie której wycenimy naszą usługę uwzględniając Twoje potrzeby, jak również przedstawimy informację o dalszej ścieżce postepowania. Czekamy zatem na kontakt od Ciebie! Możesz też od razu – wygodnie i o każdej porze – zamówić usługę szybkiej e-konsultacji w naszym e-sklepie.
Jaki jest koszt usługi?
Koszt godziny pracy eksperta ds. upadłości przedsiębiorcy wynosi od 299 zł netto + VAT.
Wypełnianie wniosków o ogłoszenie upadłość to nasza codzienność. Nie ma to dla nas tajemnic.
Każdy przedsiębiorca, nawet ten prowadzący niewielką jednoosobową działalność, w sytuacji zagrożenia niewypłacalnością jest zobowiązany złożyć wniosek o upadłość w terminie kolejnych 30 dni od chwili zaistnienia niewypłacalności. W przypadku członków zarządu spółek kapitałowych oraz wspólników odpowiadających do konkretnej kwoty, tylko takie działanie pozwoli im się zwolnić się z osobistej odpowiedzialności całym swoim majątkiem za dług Spółki.
Pan Grzegorz prowadził swoją firmę już ponad 10 lat. Problemy zdrowotne uniemożliwiły mu zrealizowanie umów, co skutkowało nałożeniem na niego wysokich kar umownych. Pojawiły się poważne problemy z płatnościami. Pan Grzegorz nie miał wystarczających środków na spłatę zobowiązań, ani też perspektyw na to, żeby te środki zdobyć. Codzienne telefony wierzycieli, wiadomości e-mailowe nie pozwalały na normalne funkcjonowanie. Pan Grzegorz zdecydował się na zgłoszenie wniosku o ogłoszenie upadłości.
Z chwilą zgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości musieli wstrzymać natychmiastowo wszystkie działania windykacyjne względem Pana Grzegorza.
WAŻNE:
Należy pamiętać, że od chwili złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości, wszelkie próby uzyskania przez wierzycieli zwrotu zadłużenia bezpośrednio od dłużnika są uznawane za nielegalne i będą podlegać surowym karom finansowym.
Zadłużenie firmy Pana Jana z miesiąca na miesiąc rosło. Wierzyciele coraz częściej dzwonili obawiając się o wypłacalność firmy. Tylko w jednym miesiącu, Pan Jan otrzymał informację o kilku złożonych pozwach w sprawach bezspornych. Brak płatności wynikał jedynie z braku środków na uregulowanie zobowiązań. Mimo tego, Pan Jan nie zgłosił wniosku o ogłoszenie upadłości. Wierzyciele oceniając ryzyko niewypłacalności dłużnika, podjęli decyzję o samodzielnym złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości Pana Jana.
Sąd ogłosił upadłość. Majątek spółki nie wystarczył na zaspokojenie wierzycieli, w związku z czym, z uwagi na nieterminowe zgłoszenie wniosku o upadłości przez Pana Jana, wierzyciele mogli kierować roszczenia bezpośrednio także do majątku osobistego Pana Jana.
UWAGA: Pamiętaj, żeby złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości
w ustawowym terminie. Możemy Ci w tym pomóc. Dzięki temu zwolnisz się z odpowiedzialności swoim majątkiem osobistym. Uprzedź swoich wierzycieli.
Przyczyna niezłożenia wniosku są bez znaczenia dla obowiązku zgłoszenia wniosku.
Spadek sprzedaży w firmie Pani Katarzyny sprawił, że koszty przekraczały wysokość osiąganego dochodu. Obowiązek comiesięcznych płatności czynszu za hale, wynagrodzeń pracowników, miesięcznych opłat za media oraz inne koszty nie pozwalały prowadzić płynnych działań przez firmę. Pani Katarzyna nie zgłosiła wniosku o ogłoszenie upadłości pomimo, że już od kilku miesięcy nie regulowała zobowiązań. Uznawała bowiem, że epidemia koronawirusa zwalnia ją z tego obowiązku, ponieważ wiele firm znajduje się w trudnej sytuacji. Gdy pandemia uśpiła czujność Pani Katarzyny, u wierzycieli uruchomiła potrzebę zabezpieczenia swoich interesów. Wierzyciele samodzielnie złożyli wniosek o ogłoszenie upadłości. Ponieważ majątek spółki nie pozwoli na spłatę wszystkich długów, a dłużnik nie złożył wniosku w terminie, egzekucja w pozostałym zakresie będzie kierowała do majątku Pani Katarzyny.
Gdyby Pani Katarzyna jako członek zarządu spółki niezwłocznie złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości lub inny wniosek np. w postępowaniu restrukturyzacyjnym, to nawet gdyby majątek firmy nie wystarczył na zaspokojenie wierzycieli, majątek osobisty Pani Katarzyny byłby bezpieczny. Wierzyciele nie mogliby kierować egzekucji do tego majątku.
Uwaga:
Epidemia koronawirusa nie zwalnia z obowiązku zgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości, o ile firma staje się niewypłacalna w rozumieniu przepisów ustawy.
Niezłożenie wniosku w terminie rodzi poważne konsekwencje.
WAŻNE
Wraz z wnioskiem o ogłoszenie upadłości dłużnik jest bezwzględnie obowiązany złożyć oświadczenie na piśmie co do prawdziwości danych zawartych we wniosku.
WAŻNE
Złożenie załączników do wniosku nie jest obligatoryjne, jednak gdy dłużnik nie może załączyć dokumentów, o których mowa, powinien podać przyczyny ich niedołączenia oraz je uprawdopodobnić.
Jeśli nie wiesz, czy masz szansę na złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości, skontaktuj się z nami.
Jakie są terminy w postępowaniu upadłościowym dla dłużnika:
– 30 dni od dnia w którym wystąpiła podstawa do ogłoszenia upadłości, na zgłoszenie wniosku w sądzie o ogłoszenie upadłości; brak realizacji tego obowiązku wiąże się z konkretnymi dolegliwościami w zależności od osoby, która uchybiła temu obowiązkowi
– 7 dni na uzupełnienie braków formalnych we wniosku bądź nieuiszczenia opłaty, liczonych od dnia doręczenia wezwania
WAŻNE
Jeśli dłużnik będący przedsiębiorcą nie złożył oświadczenia o prawdziwości danych (art. 25 ust 2 Pr. Up), sąd zwraca wniosek bez rozpoznania, nie wezwawszy uprzednio do uzupełnienia wniosku.
Warto skorzystać z naszej pomocy, żeby składając wniosek nie pominąć istotnych jego elementów.
Kiedy wniosek zostanie złożony, sąd rozpoczyna swoje działania, podczas których przedsiębiorstwo może nadal funkcjonować. Jednocześnie ma ono obowiązek opłacania zobowiązań wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego. Warto jednak zauważyć, że prawo do kontynuowania działalności może zostać dłużnikowi mocno ograniczone za sprawą zabezpieczenia jego majątku. Ma to na celu ochronę możliwości spłaty ewentualnych należności wobec wierzycieli. W zależności od tego kto zgłosił wniosek o wszczęcie postępowania, sąd z urzędu albo na wniosek może dokonać zabezpieczenia majątku dłużnika.
W tym postępowaniu sąd rozstrzyga czy wniosek o postępowanie należy rozpatrzyć prowadząc dalszą sprawę jako postępowanie upadłościowe, postępowanie restrukturyzacyjne, odrzucić wniosek bądź zwrócić bez rozpatrzenia. Sąd może przeprowadzić rozprawę lub rozpatrzyć wniosek na postępowaniu niejawnym i ogłosić upadłość przedsiębiorstwa. Z chwilą ogłoszenia upadłości, następuje właściwe postępowanie upadłościowe, które dąży do jak największego zaspokojenia wierzycieli oraz wykreślenie przedsiębiorcy z rejestru sądowego.
Zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy. Zbierzemy od Państwa wszelkie niezbędne dane, przygotujemy dokumenty – wniosek wraz z załącznikami, przygotujemy pełnomocnictwo oraz złożymy wniosek w Sądzie w Państwa imieniu.
Skontaktuj się z naszym doradcą. W czasie konsultacji ustalimy, jak możemy Ci pomóc, oceni sytuację Twojego przedsiębiorstwa, biorąc pod uwagę jego obecny stan, możliwości i twoje predyspozycje i chęci do prowadzenia dalszej działalności. Fakt, że wierzyciel zrobił to pierwszy nie jest czynnikiem decydującym przy rozstrzygnięciu. To jednak od twojej aktywnej postawy zależy jak sąd będzie postrzegał kondycję twojej firmy. Nie czekaj więc i skontaktuj się z nami jak najszybciej.
W wyjątkowych sytuacjach sąd może dopuścić zwolnienie z opłaty wniosku. Co do zasady jednak, brak środków na uiszczenie opłat sądowych może uniemożliwić wystąpienie z wnioskiem o ogłoszenie upadłości. Warto jednak przeanalizować alternatywne opcje, które się pojawiają w tym zagadnieniu. Nie czekaj i skontaktuj się z nami.
Zgodnie z przepisami, Sąd powinien rozpatrzyć wniosek o ogłoszenie upadłości w terminie 2 miesięcy. Czasami jednak termin ten ulega przedłużeniu. W większości przypadków orzeczenie o ogłoszeniu upadłości zostaje wydanie nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia złożenia wniosku.