Poniedziałek - Piątek08:00-17:00
663 659 253
535 686 068
biuro@doradcy365.pl
Odwiedź nasze strony społecznościowe

POMOŻEMY CI w uzyskaniu pozwolenia AEO Pozwolenie AEO

W zależności od profilu prowadzonej działalności – Unijny Kodeks Celny stwarza szereg ułatwień dla firm, które produkują towary przeznaczone na eksport, eksportują towary poza obszar UE, przewożą towary w procedurze wywozu, dopuszczenia do obrotu (import), wspomagają operacje celne logistycznie, zgłaszają towary do odpraw celnych (agencje celne), prowadzą składy celne.

AEOC (authorised economic operator for customs) – upoważniony przedsiębiorca w zakresie uproszczeń celnych: dedykowany dla firm o profilu: import, eksport, agencje celne, składy celne.

AEOS (authorised economic operator for security and safety) – upoważniony przedsiębiorca w zakresie bezpieczeństwa i ochrony: dedykowany dla firm o profilu: transport, spedycja, produkcja towarów na eksport.

AEOF (authorised economic operator full) – upoważniony przedsiębiorca w zakresie uproszczeń celnych oraz bezpieczeństwa i ochrony: dedykowany dla firm o profilu działalności: import, eksport, spedycja (w szczególności dokonujących operacji z krajami: USA, Japonia, Chiny, Norwegia, Szwajcaria, Andora).

Pozwolenie - Wpis do rejestru Procedura uproszczona

Ułatwienie celne dedykowane dla przedsiębiorców o profilu działalności: import, eksport, składy celne, agencje celne (operacje dokonywane cyklicznie o średnim lub dużym natężeniu). Zobacz jak szybko i skutecznie uzyskać dedykowane dla Twojej Firmy ułatwienia celne

Nasi doświadczeni eksperci wykonają:

 • analizę potrzeb w zakresie ułatwień celnych (AEO, wpis do rejestru, zabezpieczenie generalne w obniżonej wysokości, odprawa scentralizowana itp.),
 • przeprowadzą wstępny (zerowy) audyt Twojej Firmy pod kątem gotowości do aplikowania o wybrany typ pozwolenia,
 • przeprowadzą niezbędne szkolenia dla personelu w tym zakresie,
 • pomogą w dostosowaniu istniejących rozwiązań w firmie oraz stworzeniu nowych procedur, rozwiązań – niezbędnych do skutecznego ubiegania się o wybrane ułatwienie celne. Także w fazie wdrożenia nowych lub modyfikowanych rozwiązań.
 • pomogą w złożeniu wniosku o wydanie wybranego pozwolenia
 • pomogą w trakcie audytu organu celno-skarbowego (pełniąc rolę konsultacyjno-doradczą) – w celu uzyskania wybranego ułatwienia celnego.

Jak zacząć?

Skontaktuj się z nami! Jak wolisz – telefonicznie lub e-mailowo. Podaj nam dane kontaktowe do Ciebie i Twojej firmy (nazwa, adres, NIP i nr telefonu).

Dane kontaktowe do Nas znajdziesz na dole strony.

Doradztwo od ponad 20 lat
w tym w zakresie AEO

Od 20 lat konsekwentnie rozwijamy nasze kompetencje doradcze, aby móc coraz bardziej kompleksowo zaspokajać potrzeby naszych Klientów, głównie z sektora biznesu.

Skuteczność

Sumaryczny wskaźnik naszej skuteczności mierzony ilością pozytywnych decyzji wydanych w sprawach, którymi się zajmowaliśmy wynosi 92

Terminowość

Dzięki doskonale dopracowanym standardom obsługi klientów 9/10 spraw, które realizujemy kończymy w zaplanowanych terminach.

Wiarygodność

Dzięki doskonale dopracowanym standardom obsługi klientów 9/10 spraw, które realizujemy kończymy w zaplanowanych terminach.
ZWRÓĆ SIĘ DO NAS

NIE MASZ CZASU NA SAMODZIELNE DOPILNOWANIE WSZYSTKICH SPRAW?

Skontaktuj się z nami pomożemy Ci w całym procesie

Korzyści po uzyskaniu pozwolenia

https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-people-05.jpg

AOEC

 • mniejsza liczba kontroli na drogach jak i w oddziałach celnych
 • możliwość obniżenia wysokości zabezpieczenia finansowego na tranzyt towaru do 0 (całkowite zwolnienie ze składania zabezpieczenia)
 • możliwość obniżenia wysokości zabezpieczenia finansowego przy innych procedurach celnych do poziomu 30% wymaganej kwoty
 • odroczone terminy płatności cła, podatku VAT – przy jednoczesnym dysponowaniu towarem
 • pozwolenie jest bezterminowe
 • możliwość ubiegania się o inne ułatwienia, pozwolenia – tzw. szybka ścieżka (bez kontroli, audytu, weryfikacji – tych kryteriów które były badane w ramach AEO)
 • w przypadku wytypowania do kontroli – działania muszą być przeprowadzone priorytetowo (w pierwszej kolejności)
 • pozwolenie obowiązuje na terenie całej UE
 • tworzenie bezpiecznego łańcucha dostaw – większe szanse na wybór usług i współprace z innymi szczególnie dużymi firmami
 • wysoki poziom wiarygodności Firmy
 • niski poziom ryzyka dla organów celno-podatkowych – w zakresie przestrzegania przepisów celnych w UE
https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-people-07.jpg

AEOS

 • mniejsza liczba kontroli na drogach jak i w oddziałach celnych na terenie całej UE oraz w Chinach, USA, Norwegii, Japonii, Szwajcarii i Andorze
 • Priorytetowa kontrola w przypadku wytypowania w ramach bezpieczeństwa i ochrony na terenie całej UE oraz w Chinach, USA, Norwegii, Japonii, Szwajcarii i Andorze
 • tworzenie bezpiecznego łańcucha dostaw – większe szanse na wybór usług i współprace z innymi szczególnie dużymi firmami z UE oraz Chin, USA, Norwegii, Japonii, Szwajcarii i Andory
 • Szybsza obsługa celna na granicach UE oraz w Chinach, USA, Norwegii, Japonii, Szwajcarii i Andorze
 • Na granicach UE – odrębne pasy do odprawy dla posiadaczy AEO (niezwykle istotne przy Brexicie, szczególnie w pierwszym roku po wejściu)
 • wysoki poziom wiarygodności Firmy
 • niski poziom ryzyka dla organów celnych – w zakresie przestrzegania wymogów bezpieczeństwa i ochrony w UE oraz w Chinach, USA, Norwegii, Japonii, Szwajcarii i Andorze
https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-people-06.jpg

AEOF

Wszystkie korzyści wymienione w AEOC + AEOF

Wpis do rejestru (procedura uproszczona)

 • możliwość samodzielnego dokonywania odpraw celnych 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę
 • nie dostarczamy towaru do oddziału celnego (towar jest u nas w firmie)
 • mniejsza liczba kontroli w oddziale celnych wymienionym w pozwoleniu
 • możliwość obniżenia wysokości zabezpieczenia finansowego na tranzyt towaru do 0 (całkowite zwolnienie ze składania zabezpieczenia)
 • możliwość obniżenia wysokości zabezpieczenia finansowego przy innych procedurach celnych do poziomu 30% wymaganej kwoty
 • odroczone terminy płatności cła, podatku VAT – przy jednoczesnym dysponowaniu towarem
 • pozwolenie jest bezterminowe
ZWRÓĆ SIĘ DO NAS

Napisz lub zadzwoń do nas – ocenimy Twoje szanse na udział w tych programach sprawnie przeprowadzimy przez proces od A do Z.

Proces aplikacji i uzyskanie skutecznego efektu końcowego nie musi być skomplikowane i uciążliwe. Wiemy jak to osiągnąć.

Współpracujemy z ekspertem w dziedzinie stosowania w praktyce przepisów Unijnego Kodeksu Celnego i przepisów wykonawczych(długoletnie doświadczenie zawodowe z zakresu kontroli celnej oraz zarządzania ryzykiem), specjalizującego się w szczególności w zarządzaniu ryzkiem celnym – które jest kluczowe w procesie uzyskania i utrzymania różnego typu ułatwień celnych. Przeszkolił z tego zakresu ponad 4500 uczestników (zarówno funkcjonariuszy celnych jak również pracowników firm). Duża liczba firm uczestniczących w szkoleniach uzyskała już pozwolenie AEO i wpis  do rejestru.

Nasi Klienci
Zaufali nam

sksm
yacht
agawa
mind
ford
inferm
fitbit
acana
mapa-zdrowia
spectrum
eckert
mgks
morawa
datart
aliena
olwita
Bez tytułu (1)
dota
of-biz
b3tech
aspa
bomm
nerli
staltrek
transer
am
sportslab
feniks
kwiatysztuczne
anioek
esfiria
daga
magiczna
fundacja
wes
tattoo
koltech
zikop
malmax
fallwork
mrozik
aet
ginter
oniszczuk
amanda_logo1
wroblewski
raf-work
polkowicki
macyszyn
agro
rosik (1)
dartomeks
pepek
jastech
bomard
safedent
pcg
emabo
kamien
hanse
croma
novani
druks
geobear
red snake
novani
Bez tytułu
croma
auto-szlif
soda
rewolk
burgaflex
verton
art
komfort
arror
Właścicielem marki DORADCY365
jest CERES HOLDING Sp. z o.o.
ul. Leszczyńskiego 4/29
50-078 Wrocław

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zapisz się do naszego newslettera

  Copyright DORADCY365.

  Porozmawiaj z nami
  Czat udostępnia Firmao.pl CRM