Zobacz jakie to korzystne.
Nasza usługa może polegać na wstępnej analizie czy Twój projekt się kwalifikuje do tej dotacji, udzielenia odpowiedzi na Twoje pytania (w tym dotyczące sposobu poprawy wniosku na etapie formalnym lub merytorycznym), dostarczeniu Ci gotowego przykładowego wniosku o dotację lub kompleksowym zajęciu się Twoją sprawą od A do Z włącznie z przygotowaniem wszelkich dokumentów, realizacją procedur przetargowych, rozliczeniem dotacji i pomocą w przypadku kontroli.
Szczegóły naszych rozwiązań oraz ceny produktów poznasz na poniższej stronie.
Współpracując z nami zyskujesz ogrom czasu i pewność!
Niezależnie od rodzaju usługi którą wybierzesz zaoszczędzimy Twój czas potrzebny na zdobycie wiedzy i informacji jak prawidłowo skorzystać z bonu na cyfryzację.
Jednak największą zaletą współpracy z nami jest Twój spokój ducha, bo z nami nie stracisz szansy na zdobycie dodatkowych środków dla Twojej firmy.
Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, zapoznaj się z informacjami na tej stronie lub pozostaw swoje dane kontaktowe a my Ci je wyślemy e-mailem.
Z uwagi na nasze wieloletnie doświadczenie, pisanie wniosków dotacyjnych, biznesplanów i kontakt z administracją naborów – jest dla nas codziennością. Wnioski przygotowujemy szybko, bezbłędnie, przy minimum formalności z Twojej strony. Nasza usługa pozyskania dotacji jeśli będziesz sobie tego życzyć – może być kompleksowa – jesteśmy wówczas z Tobą począwszy od przygotowania wniosku, po zgromadzenie całej dokumentacji, aż po uzyskanie i prawidłowe rozliczenie dofinansowania. Naszym celem nadrzędnym jest zdjęcie z Ciebie możliwie jak największej ilości zadań w ramach pozyskiwania wsparcia finansowego.
Gwarancja rzetelności
Dajemy Państwu 100% gwarancję poprawności merytorycznej świadczonych przez nas usług, zarówno w kontekście konsultacji dotacji, jak i procesu ich pozyskania. Naszym celem biznesowym jest prawidłowość oraz skuteczność składanych przez nas wniosków, w równym stopniu zależy nam na sprawnym i bezbłędnym prowadzeniu spraw naszych Klientów.
Jak zacząć?
Skontaktuj się z nami – jak wolisz – telefonicznie lub e-mailowo albo zamów usługę bezpośrednio w naszym e-sklepie.
Bon na cyfryzację to bezzwrotna dotacja ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, której celem jest wsparcie firm stawiających na rozwój w kierunku cyfryzacji.
Dla kogo: Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.
Cel dofinansowania i typy projektów: Celem dotacji jest zapewnienia wsparcia finansowego na realizację działań mających na celu zwiększenie wykorzystania technologii cyfrowych w przedsiębiorstwach MŚP. Dofinansowanie będzie wspierało projekty polegające na wdrożeniu rozwiązań cyfryzacyjnych.
Na co:
Maksymalne dofinansowanie: 85%
Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych (inwestycji): 60 000 PLN (minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych, jak i minimalna wartość dofinansowania tj. 51 000 zł dotyczy wydatków w ramach komponentu obligatoryjnego projektu).
Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych: 300 000 PLN (maksymalna wartość wydatków kwalifikowanych w ramach zakupu środków trwałych, w tym maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego lub związanego z przesyłem lub magazynowaniem danych, środków niskocennych, i/lub usług doradczych, w tym branżowych, technologicznych, biznesowych, prawnych i/lub szkoleniowych wynosi 150 000 zł).
Rozliczenia wydatków:
Rozliczenie projektu nastąpi w bardzo korzystnej dla przedsiębiorców formie ryczałtu, bez konieczności weryfikacji dokumentów potwierdzających postęp finansowy projektu, tj. wyłącznie na podstawie dokumentów potwierdzających zrealizowanie przez przedsiębiorcę postępu rzeczowego projektu, w tym osiągnięcie zakładanego celu projektu i jego wskaźników.
Budżet programu: 110 000 000 zł
Termin naboru wniosków o dofinansowanie: nabór wniosków w tym programie trwać będzie od 20 września do 20 października 2021 (chyba, że wartość złożonych wniosków przekroczy przekroczy 120% alokacji, wówczas nabór wniosków zostanie zamknięty w ciągu 3 dni roboczych od dnia następnego po przekroczeniu alokacji).
Jakie koszty sfinansujesz w ramach dotacji Bon na cyfryzację?
Dodatkowo z bonu na cyfryzację możesz pokryć koszty towarzyszące wdrożeniu rozwiązania cyfrowego:
Przykłady rozwiązań cyfrowych dla Twojej firmy na które możesz uzyskać dofinansowanie:
Kierunki w jakich możesz podążać, jeśli chodzi o wybór obszaru cyfryzacji Twojej firmy?
Najistotniejsze jest, aby wprowadzenie nowych technologii cyfrowych znacząco usprawniło wybrany obszar działalności lub wprowadziło całkiem nowy proces w Twojej firmie. Dodatkowo masz także możliwość wprowadzenia na rynek nowego lub ulepszonego produktu. Możesz sam zadecydować w jaki sposób technologie cyfrowe pomogą budować trwałość i konkurencyjność Twojej firmy oraz wyróżnić się na rynku w dobie pandemii i po jej ustaniu.
Przykładowe obszary, które sfinansujesz w ramach konkursu Bon na cyfryzację:
Ważne! Planowany zakres Twojego projektu w ramach działania 6.2 Bony na cyfryzację powinien uwzględniać korzyści w obszarze zmian funkcjonujących w przedsiębiorstwie procesów. Korzyści te mogą się odnosić do samego przedsiębiorstwa, jego pracowników lub odbiorców rynkowych (klientów, dostawców). Realizacja projektu może usprawnić, uzupełnić już toczące się procesy lub spowodować zmianę modelu biznesowego lub strategii firmy.
Dotarliśmy do projektu kryteriów wyboru w ramach konkursu POIR 6.2 „Bony Na cyfryzację”.
Z dokumentu wynika, iż brane pod uwagę będą następujące kryteria:
Za to kryterium można zdobyć 0 lub 1 punkt. Jeśli wnioskodawca uzyska 0 punktów oznacza to, że nie kwalifikuje się w ogóle do uzyskania dofinansowania w ramach działania „Bony na cyfryzację”.
Warunki:
Wnioskodawca musi prowadzić działalność gospodarczą na terytorium RP potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru (CEiDG lub KRS).
Ocena dokonywana będzie na podstawie danych zawartych we wniosku o dofinansowanie.
Za to kryterium można otrzymać 0 lub 1 punkt. Wymagane jest uzyskanie 1 punktu. Uzyskanie 0 pkt oznacza, że projekt dotyczy rodzajów działalności, które są wykluczone z możliwości uzyskania wsparcia.
Przez działalności wykluczone z możliwości uzyskania pomocy finansowej rozumie się działalność związaną z:
-kiedy przyznanie pomocy zależy od faktu przekazania jej w części lub w całości producentom podstawowym;
Za to kryterium można otrzymać 0 lub 1 pkt. Wymagane jest zdobycie 1 pkt by zakwalifikować się do konkursu.
Ocenie podlega, czy projekt jest zgodny z zasadami horyzontalnymi UE.
Przez zasady horyzontalne rozumie się:
Kryterium uznaje się za spełnione, jeżeli projekt:
WAŻNA UWAGA! Dopuszczalne jest jednokrotne poprawienie lub uzupełnienie wniosku o dofinansowanie w części dotyczącej spełnienia tego kryterium w trybie określonym w regulaminie konkursu.
Za to kryterium można zdobyć 0 lub 1 pkt. Uzyskanie 1 punktu oznacza, że projekt jest zgodny z zakresem i celem działania, a cel projektu jest uzasadniony i racjonalny oraz będzie realizowany na terytorium RP.
WAŻNA UWAGA! Dopuszcza się jednokrotne poprawienie lub uzupełnienie wniosku o dofinansowanie w części dotyczącej spełnienia tego kryterium w trybie określonym w regulaminie konkursu. Natomiast możliwość poprawy czy uzupełnienia nie dotyczy zmiany przedmiotu i celu projektu opisanego we wniosku o dofinansowanie.
Sprzyjanie tworzeni warunków skutecznego funkcjonowania MŚP w sytuacji wystąpienia epidemii chorób zakaźnych.
Instrument ten powinien, dzięki wprowadzenia i wykorzystaniu w przedsiębiorstwie technologii cyfrowych powodować zmianę:
W uzasadnieniu wnioskodawca powinien wykazać, że produkt zaspokoi faktyczne zapotrzebowanie grupy docelowej i będzie konkurencyjny względem innych, podobnych produktów oferowanych na rynku.
Realizacja projektu musi znaleźć uzasadnienie z punktu widzenia działalności i rozwoju Wnioskodawcy np. mieć związek z koniecznością dokonania zmian procesów czy sposobu funkcjonowania przedsiębiorstwa.
Wnioskodawca powinien wykazać wpływ projektu na zmian funkcjonowania przedsiębiorstwa, jego pracowników, klientów czy dostawców.
Projekt musi być także uzasadniony planami rozwojowymi przedsiębiorstwa, zwiększać jego konkurencyjność, usprawnić, zmienić procesy czy prowadzić do wyższej efektywności.
Badaniu podlega także:
Dofinansowaniu będą podlegały projekty polegające na realizacji następujących działań
Usługi i zakupy powinny być niezbędne do opracowania, wprowadzenia lub wdrożenia rozwiązania cyfryzacyjnego w firmie.
Ponadto weryfikacji podlega, to czy miejsce realizacji projektu znajduje się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Weryfikacja nastąpi w oparciu o informacje przedstawione we wniosku o dofinansowanie projektu i adres prowadzenia działalności gospodarczej przez Wnioskodawcę ujawniony w Krajowym Rejestrze Sądowym lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
Za to kryterium także można zdobyć 0 lub 1 pkt. Zdobycie 1 pkt oznacza, że wydatki są kwalifikowane, uzasadnione, racjonalne oraz zgodne z obowiązującymi limitami, a ewentualna korekta jest zgoda z zasadami określonymi w regulaminie konkursu.
WAŻNA UWAGA! Dopuszcza się jednokrotne poprawienie lub uzupełnianie wniosku
o dofinansowanie w części dotyczącej spełniania niniejszego kryterium w trybie określonym w Regulaminie konkursu.
WYDATKI muszą być:
Wnioskodawca ma obowiązek wykazania w dokumentacji aplikacyjnej konieczności poniesienia każdego wydatku i jego związku z planowanym przedsięwzięciem.
z zastrzeżeniem, że zarówno minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych, jak i minimalna wartość dofinansowania dotyczy wydatków w ramach komponentu obligatoryjnego projektu,
W przypadku, jeśli projekt zakłada realizację komponentu obligatoryjnego oraz fakultatywnego, maksymalna wartość wydatków kwalifikowanych w ramach zakupu środków trwałych, w tym maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego lub związanego z przesyłem lub magazynowaniem danych, środków niskocennych, i/lub usług doradczych (w tym branżowych, technologicznych, biznesowych, prawnych) i/lub szkoleniowych wynosi 150 000 zł.
Jeśli kwoty wydatków przekraczają ww. limity kryterium uznaje się za niespełnione.
Sprawdzeniu podlega także, czy wydatki są właściwie przyporządkowane do odpowiednich kategorii wydatków oraz czy są rodzajowo zgodne z katalogiem wydatków określonych w Regulaminie Konkursu.
Pomoc de minimis może być udzielona Wnioskodawcy, jeżeli wartość tej pomocy brutto łącznie z wartością innej pomocy de minimis otrzymanej przez jednego przedsiębiorcę, w okresie bieżącego roku i dwóch poprzednich lat podatkowych nie przekracza kwoty stanowiącej równowartość 200 000 euro, a w przypadku przedsiębiorcy prowadzącego działalność w sektorze drogowego transportu towarów – 100 000 euro.
Za to kryterium można otrzymać 0 lub 1 pkt. Uzyskanie 1 pkt oznacza, że wskaźniki projektu są obiektywnie weryfikowalne, odzwierciedlają założone cele projektu, adekwatne do projektu.
WAŻNA UWAGA! Dopuszcza się jednokrotne poprawienie lub uzupełnianie wniosku
o dofinansowanie w części dotyczącej spełniania niniejszego kryterium w trybie określonym w regulaminie konkursu.
Wskaźniki muszą być tak skonstruowane aby można było stwierdzić:
Wnioskodawca powinien wskazać:
W tym kryterium można zdobyć 0 lub 1 pkt, przy czym nie wymaga się zdobycia 1 pkt.
WAŻNA UWAGA! Dopuszcza się jednokrotne poprawienie lub uzupełnianie wniosku
o dofinansowanie w części dotyczącej spełniania niniejszego kryterium w trybie określonym w regulaminie konkursu.
Ocenie podlega, czy projekt dotyczy działalności Wnioskodawcy z branży szczególnie dotkniętej negatywnymi skutkami pandemii COVID-19. Weryfikacja przeprowadzona zostanie w oparciu o przepisy ustawy oraz w oparciu o działalność Wnioskodawcy oznaczoną wg PKD.
Na ocenie można uzyskać 7 pkt. Liczba punktów warunkująca pozytywną ocenę projektu i kwalifikująca do umieszczenia projektu na liście projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia to 6 pkt., przy czym w zakresie każdego z kryteriów merytorycznych wymienionych w pkt 1-6 wymagane jest uzyskanie minimum 1 pkt.
NATOMIAST w sytuacji, gdy wartość alokacji przeznaczona na dany nabór nie będzie pozwalała na objęcie wsparciem wszystkich projektów, które uzyskały rekomendacje do objęcia wsparciem po ocenie merytorycznej, o kolejności na liście rankingowej decydować będą kryteria rozstrzygające.
Poziom spadku obrotów (przychodów ze sprzedaży) weryfikowany na podstawie deklaracji Wnioskodawcy we wniosku. W przypadku zastosowania tego kryterium wyższą pozycję na liście rankingowej otrzyma projekt złożony przez Wnioskodawcę z wyższą wartością pkt w tym kryterium.
Województw 2020” – Wydawnictwo GUS. W przypadku zastosowania tego kryterium wyższą pozycję na liście rankingowej otrzyma projekt złożony przez Wnioskodawcę, który posiada siedzibę (w przypadku przedsiębiorców ujętych w Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej) w województwie z niższą wartością wskaźnika.
Przypominamy, że są to projektowane warunki i te ostateczne mogą odbiegać od wyżej przytoczonych.
Czas przygotowania jest zależny w dużym stopniu od szybkości odpowiedzi Klienta na nasze pytania – zazwyczaj przygotowanie całego kompletu dokumentów wynosi ok 1-2 tygodni. Oczywiście im czasu mamy więcej tym doskonalszy projekt może powstać, dlatego zachęcamy do jak najszybszego składania zamówień.
Łączna ocena wniosków uwzględniając jej poszczególne etapy formalny i merytoryczny oraz sprawdzenie dokumentów do posiania umowy o dofinansowanie w przypadku wybrania projektu do realizacji – potrwa około 5 miesięcy.
Ocena wniosków dokonywana będzie w oparciu o szczegółowe kryteria, które prezentujemy na naszej stronie. Aby uzyskać dotację trzeba mieć minimum 6 z 7 punków dopuszczających. Oraz jak najwyższą liczbę punktów w tzw. kryteriach rozstrzygających a wśród nich brane są pod uwagę spadek przychodów, poziom innowacyjności w województwie oraz stopa bezrobocia w powiecie w którym ma siedzibę Wnioskodawca.
Wykazany przez Wnioskodawcę spadek średniorocznych obrotów (przychodów ze sprzedaży) w roku 2020 w stosunku do obrotów (przychodów ze sprzedaży) w roku 2019 wyniósł:
Poziom spadku obrotów (przychodów ze sprzedaży) weryfikowany na podstawie deklaracji Wnioskodawcy we wniosku. W przypadku zastosowania tego kryterium wyższą pozycję na liście rankingowej otrzyma projekt złożony przez Wnioskodawcę z wyższą wartością pkt w tym kryterium.
2. Wskaźnik „Przedsiębiorstwa, które wprowadziły innowacje w % ogółu przedsiębiorstw”. Kryterium rozstrzygane na podstawie danych GUS z „Rocznika Statystycznego Województw 2020” – Wydawnictwo GUS. W przypadku zastosowania tego kryterium wyższą pozycję na liście rankingowej otrzyma projekt złożony przez Wnioskodawcę, który posiada siedzibę (w przypadku przedsiębiorców ujętych w Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej) w województwie z niższą wartością wskaźnika.
3. Wskaźnik stopy bezrobocia w powiecie, w którym siedzibę ma wnioskodawca (na podstawie danych GUS „Bezrobotni oraz stopa bezrobocia wg województw, podregionów i powiatów” stan na koniec miesiąca poprzedzającego okres trzech miesięcy poprzedzających ogłoszenie konkursu na podstawie wskaźnika „Stopa bezrobocia (do aktywnych zawodowo) w %”). Wsparcie w pierwszej kolejności jest przyznawane projektom, w których siedziba Wnioskodawcy (w przypadku przedsiębiorców ujętych w Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej) znajduje się w powiecie o wyższej stopie.
Szansa więc zależy w dużym stopniu od ilości uzyskiwanych punktów i ostatecznego miejsca na liście rankingowej. Nawiązując współpracę z nami możesz liczyć, na wykonanie szybkiej analizy przez naszych specjalistów i oszacowanie szans na uzyskanie dofinansowania.