Szkolenie skierowane do przedsiębiorców korzystających z ułatwień celnych, jak i dla tych, którzy dopiero planują się o nie ubiegać. Zajęcia prowadzone w oparciu o przykłady, testy, ćwiczenia i studium przypadków. Zagadnienia: kryteria i wymogi związane z ubieganiem się i korzystaniem z ułatwień celnych, korzyści związane z posiadaniem pozwoleń na procedurę uproszczoną, obowiązki uczestników bezpiecznego łańcucha dostaw, ryzyka celne.
Jeżeli Jesteś:
Bierzesz udział w operacjach celnych (załadunek, rozładunek, magazynowanie towarów) – w trakcie realizacji procedury tranzytu, eksportu, importu, procedur gospodarczych.
Chcesz korzystać z palety ułatwień celnych jakie proponuje Unijny Kodeks Celny osiągając przy tym bardzo realne i wymierne korzyści biznesowe:
To szkolenie prowadzone przez praktyka z zakresu zarządzania ryzykiem celnym jest dla Ciebie.
Udział w warsztatach umożliwi uczestnikom uzyskanie następujących korzyści:
Szkolenie będzie prowadzone w formie interaktywnej prezentacji multimedialnej (w trakcie prezentacji materiału szkoleniowego mile widziany czynny udział uczestników), po każdej partii materiału ćwiczenie lub mini test – w celu ugruntowania przekazanych informacji. Materiałowi szczególnie istotnemu z punktu widzenia prawnego lub merytorycznego – towarzyszą ćwiczenia lub studia przypadków. Wszystkie ćwiczenia są prowadzone w grupach – ostatnim etapem każdego ćwiczenia jest wskazanie prawidłowych wyników przez prowadzącego.
Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Administracja oraz studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Ryzykiem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, certyfikowany trener II stopnia.
Od 2006 roku prowadzi szkolenia dla biznesu, w których uczestniczyło ponad 3000 osób oraz dla administracji publicznej, w których uczestniczyło ponad 2000 funkcjonariuszy celnych, pracowników administracji skarbowej oraz resortu Ministerstwa Finansów.
Wykładowca studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu na kierunkach Audyt. Trener wykładowca w ramach KAS (Krajowa Administracja Skarbowa).
Uczestnik zespołów zadaniowych w ramach tworzenia systematyki obszarów oraz metod reakcji na ryzyka oraz współtwórca instrukcji analitycznej dla Służby Celnej – w ramach struktur Ministerstwa Finansów.
Czynny analityk z piętnastoletnim doświadczeniem: w tym naczelnik wydziału zarządzania ryzykiem w Izbie Celnej we Wrocławiu, kierownik referatu analizy ryzyka i międzynarodowej wymiany informacji w Dolnośląskim Urzędzie Celno-Skarbowym.
Autor publikacji z zakresu zarządzania ryzykiem celnym, stosowania w praktyce metod heurystycznych.
Przedsiębiorca, brał udział w procesach szkoleniowo-doradczych przygotowujących firmy do ubiegania się o ułatwienia celne w ramach Unijnego Kodeksu Celnego jak również w fazie po uzyskaniu pozwoleń w tym zakresie.
Firmy i organizacje uczestniczące w szkoleniach m.in.: