Zobacz jakie to korzystne.
Zapewnimy pomoc dotyczącą przygotowania się do złożenia wniosku o dofinansowanie inwestycji, doboru odpowiedniej argumentacji oraz zajmiemy się pozyskaniem i rozliczeniem dotacji inwestycyjnej z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 „Innowacyjność i konkurencyjność MŚP”.
Szczegóły naszych rozwiązań oraz cenę usługi poznasz na poniższej stronie.
Współpracując z nami zyskujesz ogrom czasu i pewność!
Przede wszystkim zaoszczędzimy Twój czas potrzebny na zdobycie wiedzy i informacji jak prawidłowo skorzystać z dotacji dla firm, które chcą wprowadzić wyniki prac B+R oraz rozwijać, modyfikować lub wprowadzać nowe modele biznesowe w swojej działalności.
Jednak największą zaletą współpracy z nami jest Twój spokój ducha, bo z nami nie stracisz szansy na zdobycie dodatkowych środków dla Twojej firmy.
Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, zapoznaj się z informacjami na tej stronie lub pozostaw swoje dane kontaktowe a my Ci je wyślemy e-mailem.
Z uwagi na nasze wieloletnie doświadczenie, pisanie wniosków dotacyjnych, biznesplanów i kontakt z administracją naborów – jest dla nas codziennością. Wnioski przygotowujemy szybko, bezbłędnie, przy minimum formalności z Twojej strony. Nasza usługa pozyskania dotacji jeśli będziesz sobie tego życzyć – może być kompleksowa – jesteśmy wówczas z Tobą począwszy od przygotowania wniosku, po zgromadzenie całej dokumentacji, aż po uzyskanie i prawidłowe rozliczenie dofinansowania. Naszym celem nadrzędnym jest zdjęcie z Ciebie możliwie jak największej ilości zadań w ramach pozyskiwania wsparcia finansowego.
Gwarancja rzetelności
Dajemy Państwu 100% gwarancję poprawności merytorycznej świadczonych przez nas usług, zarówno w kontekście konsultacji dotacji, jak i procesu ich pozyskania. Naszym celem biznesowym jest prawidłowość oraz skuteczność składanych przez nas wniosków, w równym stopniu zależy nam na sprawnym i bezbłędnym prowadzeniu spraw naszych Klientów.
Jak zacząć?
Skontaktuj się z nami – jak wolisz – telefonicznie lub e-mailowo albo zamów usługę bezpośrednio w naszym e-sklepie.
„Innowacyjność i konkurencyjność MŚP” to dotacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 1.3 Priorytetu I. „Fundusze Europejskie dla bardziej konkurencyjnego i inteligentnego Mazowsza” programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.
Dla kogo:
W ramach projektów typu „Wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych i innowacji, w tym z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań TIK” wsparcie otrzymają przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego z wyłączeniem Warszawy oraz powiatów ościennych: legionowskiego, mińskiego, otwockiego, wołomińskiego, grodziskiego, nowodworskiego, piaseczyńskiego, warszawskiego zachodniego i pruszkowskiego.
Dofinansowanie otrzymają przedsiębiorcy aktywnie prowadzący działalność gospodarczą przed ogłoszeniem naboru tj. uzyskujący przychody ze sprzedaży w ramach prowadzonej działalności gospodarczej przez przynajmniej 12 miesięcy w ciągu 2 lat przed dniem ogłoszenia naboru.
Cel dofinansowania i typy projektów: celem działania jest wzmacnianie trwałego wzrostu i konkurencyjności MŚP oraz tworzenie miejsc pracy w MŚP, w tym poprzez inwestycje produkcyjne.
Działanie oferuje wsparcie finansowe projektów obejmujących:
Przedmiotem najbliższego naboru jest 1 typ projektów „Wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych i innowacji”, w ramach którego realizowane będą projekty obejmujące:
Maksymalny poziom dofinansowania: do 70% kosztów kwalifikowalnych.
Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych: dane dotyczące intensywności dofinansowania i wartości wydatków kwalifikowanych zostaną podane po opublikowaniu dokumentacji konkursowej.
Maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych w projekcie: dane dotyczące intensywności dofinansowania i wartości wydatków kwalifikowanych zostaną podane po opublikowaniu dokumentacji konkursowej.
Budżet konkursu: 58 529 250 zł (słownie: pięćdziesiąt osiem milionów pięćset dwadzieścia dziewięć tysięcy dwieście pięćdziesiąt złotych).
Na co:
W ramach naboru dofinasowane będą projekty obejmujące:
Źródłem wdrażanej innowacji mogą być prace badawczo-rozwojowe:
Premiowane będą projekty będące kontynuacją przedsięwzięć sfinansowanych w ramach Działania 1.2 RPO WM 2014-2020, Działania FEMA.01.01 w FEM 2021-2027 i w programach krajowych, a także operacje, które otrzymały dofinansowanie z programu Horyzont Europa lub Horyzont 2020 na prace B+R.
Finansowane będą projekty dotyczące wdrożenia wyników badań wpisujących się w priorytetowe kierunki badań zawarte w odpowiednim dokumencie kierunkowym dla RIS 2030, tj.:
Realizacja projektu musi mieć miejsce na obszarze regionu mazowieckiego regionalnego lub na obszarze wybranych gmin zlokalizowanych w regionie warszawskim stołecznym, tj: Baranów, Błonie, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Kampinos, Leoncin, Leszno, Nasielsk, Prażmów, Tarczyn, Zakroczym i Żabia Wola, Dąbrówka, Dobre, Jadów, Kałuszyn, Kołbiel, Latowicz, Mrozy, Osieck, Serock, Siennica, Sobienie-Jeziory, Strachówka i Tłuszcz.
Termin naboru wniosków: od 9 lutego 2024 r. do 20 marca 2024 r.
Wnioski o dofinansowanie można składać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu obsługi wniosków aplikacyjnych MEWA 2.0.
Czas przygotowania jest zależny w dużym stopniu od szybkości odpowiedzi Klienta na nasze pytania i wypełnienia ankiety prekwalifikacyjnej – zazwyczaj przygotowanie całego kompletu dokumentów wynosi ok 1-2 tygodni.
Tak, konkurs „Wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych i innowacji, w tym z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań TIK” jest skierowane wyłącznie do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa mazowieckiego, z wyłączeniem Warszawy oraz powiatów ościennych: legionowskiego, mińskiego, otwockiego, wołomińskiego, grodziskiego, nowodworskiego, piaseczyńskiego, warszawskiego zachodniego i pruszkowskiego.
Tak, w ramach poddziałania „Wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych i innowacji, w tym z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań TIK” premiowane będą projekty będące kontynuacją przedsięwzięć sfinansowanych w ramach Działania 1.2 RPO WM 2014-2020, Działania FEMA.01.01 w FEM 2021-2027 i w programach krajowych, a także operacje, które otrzymały dofinansowanie z programu Horyzont Europa lub Horyzont 2020 na prace B+R.
Lista kosztów kwalifikowalnych zostanie opublikowana w regulaminie po ogłoszeniu naboru, które zaplanowano na 26.01.2024 r.
Wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu obsługi wniosków aplikacyjnych MEWA 2.0.
Instytucją przyjmującą wnioski o dofinansowanie jest Mazowiecka Jednostwa Wdrażania Projektów Unijnych (MJWPU).
Według zapowiedzi nabór wniosków rozpocznie się 9.02.2024 r.