Automatyzacja procesów to istotny element przekształcenia procesów operacyjnych w firmie. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i systemów informatycznych, możliwe jest zautomatyzowanie i wykonywanie wielu powtarzalnych zadań i czynności bez udziału człowieka lub przy jego minimalnym zaangażowaniu. Stanowi to kluczowy element optymalizacji działań operacyjnych, który pozwala firmom zwiększyć efektywność, obniżyć koszty i skoncentrować się na bardziej strategicznych aspektach działalności.
Dzięki automatyzacji, przedsiębiorstwa mogą szybciej reagować na zmiany rynkowe, poprawić jakość usług i zwiększyć konkurencyjność na rynku. To narzędzie, które przyczynia się do transformacji biznesu, pomagając osiągnąć lepsze wyniki i zwiększyć szansę na sukces.
Firmy decydują się na automatyzację procesów, ponieważ oferuje ona liczne korzyści, m. in.:
Automatyzacja procesów przyczynia się do poprawy wydajności, obniżenia kosztów i zwiększenia konkurencyjności firmy. To nie tylko narzędzie, które pozwala na osiągnięcie krótkoterminowych korzyści, ale także kluczowy element strategii długoterminowego rozwoju biznesu.
Strategia będzie mogła zostać wykorzystana w zakresie wnioskowania o dotacje, np. w ramach programu FENG ,,Ścieżka Smart” lub Kredyt Technologiczny.
W ramach programów regionalnych i lokalnych możliwe jest także dofinansowanie tych prac.
U nas znajdziesz wszystko w zakresie automatyzacji w jednym miejscu. Od pojedynczych e-konsultacji z ekspertami merytorycznymi, poprzez przygotowanie dla Ciebie strategii automatyzacji procesów, aż do kompleksowego wdrożenia rozwiązań z trwającym wsparciem technicznym.
Czy każdy może wdrożyć automatyzację w swojej firmie?
Zdaniem większości ekspertów, zdecydowanie tak. Naszym zdaniem – jest to nawet działanie konieczne. Podczas podejmowania decyzji w kwestii automatyzacji przedsiębiorstwa – jej stopnia, złożoności, etapów, harmonogramu i budżetu – kluczowym jest rzetelna analiza specyfiki działalności i procesów niej zachodzących. Dokładne określenie stanu faktycznego i stanu pożądanego, pozwala stworzyć indywidualną strategię automatyzacji procesów w organizacji, która w pełni odpowiadać będzie na potrzeby właścicieli i pracowników, zwiększy konkurencyjność firmy na rynku, usprawni procesy (pozwoli zaoszczędzić), a także ułatwi na co dzień wykonywaną pracę.
Dużo zależy od wielkości przedsiębiorstwa oraz specyfiki jego funkcjonowania. Proste wdrożenia mogą trwać nawet 1 dzień.
Oczywiście. Często spotykamy się z podobnymi pytaniami, szczególnie wśród mikro i małych przedsiębiorców. Wybierając odpowiedniego partnera, mają Państwo komfort wyboru najlepszych wśród wszystkich zaproponowanych rozwiązań, a także wgląd do kosztorysu prac, przed ich rozpoczęciem. Koszty wdrożeń nie są wysokie, co więcej inwestycja w takich przypadkach zwraca się zazwyczaj w ciągu 1 – 3 miesięcy.
Polskie prawo reguluje kwestie związane z automatyzacją procesów, choć nie istnieje specjalna ustawa, czy rozporządzenie, które jednoznacznie koncentruje się tylko na automatyzacji. Przepisy prawne, które odnoszą się do automatyzacji, są częścią różnych ustaw i regulacji dotyczących dziedzin, takich jak ochrona danych osobowych, bezpieczeństwo pracy, prawo pracy, prawo konkurencji itp. Proponowane przez nas rozwiązania są zawsze zgodne z wszelkimi normami prawnymi, dlatego bez obaw mogą Państwo wprowadzić je w swojej firmie.
Nie, to nie jest prawda. Faktycznie, automatyzacja może przynieść wiele korzyści małym i średnim firmom, m. in.
Automatyzacja może przyczynić się do wielu korzyści dla firm, niezależnie od ich wielkości czy branży.
Projekt automatyzacji zapylania roślin za pomocą robotów. Projekt realizowany pod kierownictwem dr Rafała Dalewskiego przy współpracy z Politechniką Warszawską. W ramach projektu został zbudowany pierwszy autonomiczny układ do mechanicznego zapylania roślin – robot w dwóch odmianach – latającej i jeżdżącej.
W ramach projektu zostały zbudowane:
UAV Bezzałogowy statek powietrzny
Projekt mający na celu automatyzację zadań realizowanych przez drony, sterowanie oraz automatyczne planowanie tras przelotu, identyfikację oraz omijanie przeszkód. W ramach projektu zrealizowano automatyzację procesów obserwacji prowadzonych z dronów, sterowanie orientacją oraz pracą kamery. Projekt realizowany przy współpracy z firmą SmartFactor.
W projekcie zostały opracowane:
Badania nad urządzeniem i systemem wspierającym dokładność i stabilność prezentacji obiektów rozszerzonej – AR, wirtualnej – VR oraz mieszanej rzeczywistości – MR. W ramach projektu opracowujemy urządzenie pozwalające na określanie położenia i orientacji z bardzo wysoka precyzją. Urządzenie to umożliwi stabilne i precyzyjne śledzenie obiektów w systemach mieszanej rzeczywistości.
W ramach projektu opracowano rozwiązania:
Projekt realizowany przy współpracy z firmą SmartFactor.
W trakcie projektu powstało urządzenie umożliwiające pozycjonowanie w bardzo dużą dokładnością (Hardware, Software i Algorytmy), oprogramowanie rozszerzonej rzeczywistości do wizualizacji budowanych obiektów.
Badania nad algorytmami sztucznej inteligencji wspomagającymi procesy rekrutacji, automatyzacja procesów rekrutacyjnych, algorytmy oceny kompetencji, dopasowania i rozwoju pracowników. Algorytmy harmonogramowania oraz oceny ryzyka i predykcji zdarzeń z uwzględnieniem optymalizacji przemieszczania się w ramach sieci drogowej i transportu publicznego oraz carshareingu. Projekt realizowany przy współpracy z firmą Express.
W projekcie opracowano:
Opracowanie urządzenia pomiarowego dla biegaczy. Czujniki ruchu, pozycji, przeciążeń oraz przyspieszeń wykorzystywane w fizjoterapii oraz ocenie sportowca. Projekt własny BDroix.
Na potrzeby projektu zostały opracowane: