fbpx
 

ZROBIMY TO ZA CIEBIEROBOTYZACJA W TWOJEJ FIRMIE
NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

oferujemy kompleksową pomoc od A do Z

Robotyzacja i jej zastosowanie

Robotyzacja polega na wykorzystaniu robotów do wykonywania procesów dotychczas realizowanych przez ludzi na nowoczesne rozwiązania, które nie wymagają pracy ludzkich rąk. Firma idąca z duchem czasu powinna brać pod uwagę aktualne – wysokie pod względem cyfryzacji, automatyzacji, szybkości i dostępności usługi – oczekiwania Klienta. Stąd w nowocześnie zarządzanych przedsiębiorstwach wdraża się robotyzację m.in. w takich obszarach jak:

 1. Produkcja,
 2. Logistyka i magazynowanie,
 3. Handel,
 4. Finanse i księgowość,
 5. E-commerce, itp.

Istotą robotyzacji procesów jest wykorzystanie sztucznej inteligencji i zautomatyzowanie narzędzi informatycznych w celu wspierania pracowników przedsiębiorstwa w ich codziennych zadaniach. Do niedawna robotyzacja była wykorzystywana głównie w dużych biznesach, jednak na obecnym etapie rozwoju technologicznego i postępującej digitalizacji programowalne roboty software’owe są dostępne niemalże dla każdej firmy. Wdrożenie takich udogodnień sprawia, że praca naszych pracowników jest bardziej efektywna, procesy realizowane są znacznie szybciej, posiadamy większą kontrolę i komfort bezpieczeństwa procesów, co znacznie wspomaga zarządzanie przedsiębiorstwem.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Dlaczego firmy decydują się na automatyzację procesów?

Digitalizacja przedsiębiorstw to proces, który obserwujemy od lat. Rynek konkurencji, a nawet trend cyfryzacji jednostek budżetowych, wymuszały niejako wprowadzanie zmian na przedsiębiorstwach, chcących zachować swoją atrakcyjność dla Klienta. Pandemia Covid-19 znacząco przyspieszyła te procesy.

Często obserwujemy jednak, że firmy zatrzymują się w połowie drogi, wdrażając tylko niektóre rozwiązania (które są niezbędne, bądź prawnie wymagane), a pomijając te, które wymagają zrezygnowania z „ręcznych”, wyuczonych ścieżek, na rzecz nowej logistyki pracy. Korzyści z wdrożenia szerokich rozwiązań automatyzacji procesów są niezliczone. Jeśli jednak firma postanawia w pełni wykorzystać potencjał technologiczny robotów – powinna przygotować się na rewolucję, czyli szeroko rozumianą robotyzację przedsiębiorstwa.

Główne korzyści z wdrożenia robotyzacji w Twojej firmie to:

 • Oszczędności – budżetowe, ale także czasowe – możliwość pracy przez całą dobę i wykonywanie wielu zadań jednocześnie.
 • Większa wydajność i efektywność przy mniejszym nakładzie pracy zatrudnionych pracowników.
 • Możliwości ograniczenia lub niemalże całkowitego wyeliminowanie tzw. „błędu ludzkiego” na stanowiskach gdzie wykonywane są powtarzalne, rutynowe czynności, również w warunkach niebezpiecznych i uciążliwych dla człowieka.
 • Efektywniejsza obsługa Klienta – wpisywanie się w trendy rynkowe, tworząc udogodnienia dla Klienta oraz docierając do większej liczby potencjalnych Klientów dzięki zautomatyzowaniu pewnych procesów.
 • Szybsze procesowanie dużych ilości dokumentów jednocześnie.
 • Większa kontrola nad firmą oraz procesami – dostępność danych i raportów za pomocą „jednego kliknięcia”.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

U nas znajdziesz wszystko w zakresie robotyzacji w jednym miejscu. Od pojedynczych e-konsultacji z ekspertami merytorycznymi, poprzez przygotowanie dla Ciebie strategii automatyzacji aż do kompleksowego wdrożenia stanowiska zrobotyzowanego z trwającym wsparciem technicznym.
 • Mamy doświadczenie w projektowaniu oraz automatyzacji wielu procesów w firmach naszych Klientów.
 • Znamy i wykorzystujemy trendy z polskiego i zagranicznego rynku robotyzacji. Dzięki szerokiej współpracy możemy wskazać wiarygodnych dostawców, m. in. w zakresie robotów przemysłowych.
 • Wprowadzamy pionierskie rozwiązania i nie boimy się wychodzić ze strefy powszechnie przyjętych rozwiązań, jeśli tylko widzimy potencjał na zaproponowanie Klientowi jeszcze lepszych / tańszych / łatwiejszych rozwiązań.
 • W każdej ścieżce procesowej widzimy na szansę na oszczędność czasu, zaangażowania i pieniędzy. To od Klienta zależy które procesy będzie automatyzował, ale po naszej stronie leży inicjatywa i wskazanie nowoczesnych rozwiązań.
Nasza praca przynosi wymierne korzyści – nie tylko w kontekście standardu i jakości pracy pracowników, ale przede wszystkim w wymiarze policzalnym – finansowym.

Dzięki świadczonym usługom z zakresu pozyskiwania dotacji i współpracy z najlepszymi ekspertami możemy również doradzić, z jakich dotacji mogą Państwo skorzystać, aby obniżyć koszty inwestycji i zająć się kompleksowym pozyskaniem środków.

ROZWIJAMY SIĘ Z NASZYMI KLIENTAMI

Dlaczego akurat MY?

D O Ś W I A D C Z E N I E

od 20 lat z sukcesami pomagamy ludziom zdobyć ich upragnione dotacje i dofinansowania

T E R M I N O W O Ś Ć

Działamy szybko i sprawnie, doskonale wiemy jak cenny jest czas

S K U T E C Z N O Ś Ć

Osiągamy zamierzone efekty, bo sukces klienta jest i naszym sukcesem

I N D Y W I D U A L N O Ś Ć

Nasze usługi są dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta

Mówimy prostym językiem
o skomplikowanych sprawach

Czy każdy może wdrożyć robotyzację w swojej firmie?

Zdaniem większości ekspertów, zdecydowanie tak. Naszym zdaniem – jest to nawet działanie niezwykle pożądane. Podczas podejmowania decyzji w kwestii robotyzacji przedsiębiorstwa – jej stopnia, złożoności, etapów, harmonogramu i budżetu – kluczowym jest rzetelna analiza specyfiki działalności i procesów w niej zachodzących. Dokładne określenie stanu faktycznego i stanu pożądanego, pozwala stworzyć indywidualną strategię robotyzacji organizacji, która w pełni odpowiadać będzie na potrzeby właścicieli i pracowników, zwiększy konkurencyjność firmy na rynku, usprawni procesy (pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze), a także ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków.

Jakie rozwiązania mogę wprowadzić w swojej Firmie już dziś?

W zależności od prowadzonej działalności możemy zaproponować szereg indywidualnie dopasowanych rozwiązań dla Twojej firmy:
 • Roboty RPA (Robotic Process Automation) – roboty procesowe wykorzystujące softare’owe rozwiązania technologii automatyzacji procesów biznesowych, np.:
  • Robotyzacja Platformy Usług Elektronicznych – specjalnie zaprogramowany robot pobiera dane z formularzy po odpowiednich słowach kluczowych i generuje dokumenty w Excelu do systemów kadrowo-płacowych;
  • Robotyzacja podczas zatrudniania nowych pracowników w firmie – dzięki właściwym parametrom, robot jest w stanie selekcjonować dane o osobach, które ubiegają się o pracę – odpowiednio segregując ich umiejętności i kwalifikacje z CV;
  • Elektroniczny obieg dokumentów (umowy, pisma, faktury) – skanuj, oznaczaj, akceptuj, podpisuj umowy w dedykowanych systemach;
  • Automatyzacja wprowadzania faktur do systemu dzięki technologii OCR – dzięki temu rozwiązaniu, dane z faktur odczytywane są automatycznie z dokładnością do 95%, użytkownik weryfikuje dane i księguje dokument;
  • Sharepoint – jeśli korzystasz już z platformy Microsoft365, warto pomyśleć o wykorzystaniu narzędzi takich jak SharePoint, które znacznie ułatwiają zarządzanie organizacją, kapitałem ludzkim, projektami czy dokumentami;
  • Robotyzacja w branży e-commerce – sales robots i tym podobne rozwiązania, które pozwalają na pozyskanie nowych Klientów, tworzenie zautomatyzowanych kampanii marketingowych, itp.
 • Roboty przemysłowe i ich oprogramowanie, np.:
  • Roboty wykorzystywane w branży meblarskiej – maszyny tnące, klejące, wykrawające, stanowiska montażowe;
  • Roboty dla branży samochodowej – zautomatyzowane stanowiska lakiernicze oraz kompletne dedykowane systemy zrobotyzowane;
  • Roboty magazynowe i logistyczne – roboty pakujące, maszyny do paletyzacji, roboty mobilne umożliwiające przenoszenie ładunku;
  • Roboty wykorzystywane w produkcji żywności i leków;
  • Roboty umożliwiające spawanie, obróbkę ścierną, cięcie, dozowanie, pobieranie i odkładanie, zgrzewanie punktowe, itp.
 • Roboty mobilne – jeżdżące, kroczące, pływające, latające;
 • Roboty edukacyjne.

Oferujemy pełne wsparcie – zarówno po zrealizowanej usłudze wdrożeniowej,
jak i w przypadku kiedy masz już narzędzia, ale brakuje Ci rzetelnego supportu - zapewniamy wsparcie w dalszym użytkowaniu aplikacji.

Skorzystaj z naszych usług już dziś. Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu

https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-experience.png
FAQ

Najczęściej zadawane pytania na temat robotyzacji

Czy małe firmy mają szansę na wprowadzenie robotyzacji?

Często spotykamy się z podobnymi pytaniami, szczególnie wśród mikro i małych przedsiębiorców. Wybierając odpowiedniego partnera, powinni Państwo mieć komfort wyboru najlepszych wśród wszystkich zaproponowanych rozwiązań, a także wgląd do kosztorysu prac, przed ich rozpoczęciem. Koszty wdrożeń nie są wysokie, co więcej inwestycja w takich przypadkach zwraca się zazwyczaj w ciągu 1 – 3 miesięcy.

Czy OCR i elektroniczne obiegi dokumentów to drogie rozwiązania?

Odpowiedź brzmi – zdecydowanie nie. Wokół transformacji cyfrowej narosły mity związane z wysokimi cenami wdrożenia procesów. W tym konkretnym przypadku, wdrożenie aplikacji z OCR do odczytywania faktur, to koszt od 1 000 zł. Prawdopodobne, że kwota ta zwróci się Klientowi już w kolejnym miesiącu użytkowania. Kompleksowe wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów, z różnymi poziomami akceptacji można przeprowadzić już za 4 000 zł.

Ile trwa wdrożenie?

Dużo zależy od wielkości przedsiębiorstwa oraz specyfiki jego funkcjonowania. Proste wdrożenia mogą trwać nawet 1 dzień.

RPA skierowane jest głównie dla dużych firm - czy to prawda?

RPA coraz częściej implementowane jest także w mniejszych firmach. Ceny wdrożeń robotów zaczynają się od 5000 zł i trwają zazwyczaj mniej niż tydzień. Licencja na roboty może być darmowa, a efekty płynące z ich zaimplementowania – niezliczone.

Robotyzacja vs polskie prawo

Prawo już dawno reguluje i zezwala na korzystanie z robotyzacji procesów i cyfrowych rozwiązań, np. faktury już od dłuższego czasu mogą być przechowywane wyłącznie w wersji cyfrowej, to samo dotyczy teczek osobowych. Takie rozwiązania pozwalają chociażby na dodatkowe oszczędności związane z powierzchnią archiwum.

Doradztwo od ponad 20 lat
w dziedzinie optymalizacji procesów firmowych i wdrażaniu rozwiązań technologicznych

Od 20 lat konsekwentnie rozwijamy nasze kompetencje doradcze, aby móc coraz bardziej kompleksowo zaspokajać potrzeby naszych Klientów z sektora biznesu.

Skuteczność

Sumaryczny wskaźnik naszej skuteczności mierzony ilością pozytywnych decyzji wydanych w sprawach którymi zajmowaliśmy się wynosi 92%.

Terminowość

Dzięki doskonale dopracowanym standardom obsługi klientów 9/10 spraw które realizujemy kończymy w zaplanowanych terminach.

Wiarygodność

Rzetelne wykonanie usług powoduje, że ponad 91% Klientów poleca nasze usługi swoim znajomym i kontrahentom.

Studium przypadku wdrażania robotyzacji RPA na podstawie firmy z branży TSL:

 • Firma z branży transportowej
 • 5000 faktur kosztowych w miesiącu wprowadzanych do systemu
 • 640 godzin miesięcznie poświęconych na ten proces
 • System F-K – Comarch Optima
 • 4 osoby dedykowane do procesu obiegu dokumentów i wprowadzania faktur do systemu
 • Brak jakiegokolwiek systemu raportów zapewniających kontrolę dotyczącą etapu danej faktury, wąskich gardeł procesu

W konsekwencji management miał poczucie braku kontroli nad procesem zarządzania i poszukiwał odpowiedzi.

Co udało się zrobić?
 1. Wdrożyliśmy elektroniczny obieg dokumentów oraz aplikację do optycznego rozpoznawania znaków
 2. Zintegrowaliśmy oba OCR z systemem z Optimą, gdzie wystarczyło już tylko sprawdzić poprawność odczytu i zaksięgować fakturę
Efekty:
 1. ROI – jeden miesiąc (zwrot z inwestycji)
 2. 400 godzin miesięcznie zaoszczędzonych w procesie dzięki OCR
 3. 0 faktur papierowych w obiegu
 4. Osoby wcześniej wprowadzające na faktury dostały inne zadania, dzięki czemu wzrosła wydajność firmy w innych obszarach
 5. Liderom udostępniliśmy narzędzia, dzięki którym mają kontrolę nad procesem, a pracowniczy w końcu poczuli wsparcie ze strony zarządzających.
ZOSTAW DANE KONTAKTOWE

Nasi doradcy wkrótce do Ciebie się odezwą

https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2021/02/smiling-woman-headset-presentation-something-min-scaled.jpg

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
logo warszawa
lot crew
gmina smołdzino
logo miasto otwock
ford
logo rmf
bez tytułu
logo dp
logo trzebińskie centrum kultury
uw olsztyn
pup toruń
logo lp piła
nadleśnictwo krotoszyn
logo uni rol krak
vicotel
Dane naszej firmyDORADCY 365 Sp. z o.o.
53-135 Wrocław
ul. Januszowicka 5

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365

Phone