Zobacz jakie to korzystne.
Zapewnimy pomoc dotyczącą przygotowania się do złożenia wniosku o dofinansowanie inwestycji, doboru odpowiedniej argumentacji oraz zajmiemy się pozyskaniem i rozliczeniem dotacji inwestycyjnej z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 „Zrównoważona turystyka”.
Szczegóły naszych rozwiązań oraz cenę usługi poznasz na poniższej stronie.
Współpracując z nami zyskujesz ogrom czasu i pewność!
Przede wszystkim zaoszczędzimy Twój czas potrzebny na zdobycie wiedzy i informacji jak prawidłowo skorzystać z dotacji na tworzenie ponadregionalnych produktów (szlaków) turystycznych.
Jednak największą zaletą współpracy z nami jest Twój spokój ducha, bo z nami nie stracisz szansy na zdobycie funduszy na realizację projektów Twojej jednostki lub organizacji.
Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, zapoznaj się z informacjami na tej stronie lub pozostaw swoje dane kontaktowe a my Ci je wyślemy e-mailem.
Z uwagi na nasze wieloletnie doświadczenie, pisanie wniosków dotacyjnych, biznesplanów i kontakt z administracją naborów – jest dla nas codziennością. Wnioski przygotowujemy szybko, bezbłędnie, przy minimum formalności z Twojej strony. Nasza usługa pozyskania dotacji jeśli będziesz sobie tego życzyć – może być kompleksowa – jesteśmy wówczas z Tobą począwszy od przygotowania wniosku, po zgromadzenie całej dokumentacji, aż po uzyskanie i prawidłowe rozliczenie dofinansowania. Naszym celem nadrzędnym jest zdjęcie z Ciebie możliwie jak największej ilości zadań w ramach pozyskiwania wsparcia finansowego.
Gwarancja rzetelności
Dajemy Państwu 100% gwarancję poprawności merytorycznej świadczonych przez nas usług, zarówno w kontekście konsultacji dotacji, jak i procesu ich pozyskania. Naszym celem biznesowym jest prawidłowość oraz skuteczność składanych przez nas wniosków, w równym stopniu zależy nam na sprawnym i bezbłędnym prowadzeniu spraw naszych Klientów.
Jak zacząć?
Skontaktuj się z nami – jak wolisz – telefonicznie lub e-mailowo albo zamów usługę bezpośrednio w naszym e-sklepie.
„Zrównoważona turystyka” to bezzwrotna dotacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 5.1 Priorytetu V. „Zrównoważona turystyka” programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027.
Dla kogo: dofinansowanie będzie udzielane JST z terenu Polski Wschodniej.
Projekty będą realizowane przy zaangażowaniu regionalnych i lokalnych partnerów w formie partnerstw w rozumieniu art. 39 ustawy o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027.
Beneficjentami projektów – partnerami wiodącym będą województwa PW+ odpowiedzialne za koordynację przygotowania, realizację i rozliczenie projektu.
W tworzenie produktu turystycznego, obok jednostek samorządu terytorialnego, mogą być zaangażowane podmioty takie jak:
Beneficjenci Działania będą musieli obligatoryjnie posiadać:
Założenia Koncepcji produktu turystycznego, zostaną potwierdzone listami intencyjnymi/ porozumieniami o wspólnej realizacji, podpisanymi przez partnera wiodącego i kluczowe podmioty tworzące dany produkt turystyczny, zgodnie z jego charakterem. Listy/ porozumienia te określą wzajemne zobowiązania stron, w tym harmonogram rzeczowo-finansowy zadań do realizacji. W przypadku partnerów projektu, wystarczającym jest zawarcie umowy o partnerstwie.
Z uwagi na złożoność projektów i wielopoziomowy układ relacji między partnerami, zostaną zawarte także umowy wykonawcze doprecyzowujące prawa i obowiązki partnerów, określone w umowie o partnerstwie:
Cel dofinansowania i typy projektów: celem działania jest wzmacnianie roli kultury i zrównoważonej turystyki w rozwoju gospodarczym, włączeniu społecznym i innowacjach społecznych.
Przedmiotem działania jest tworzenie ponadregionalnych produktów (szlaków) turystycznych (łączących podmioty z min. 2 województw PW+), na bazie walorów historycznych, kulturowych, przyrodniczych i krajobrazowych, o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego makroregionu, a przede wszystkim lokalnych społeczności w korytarzu szlaków.
W ramach działania realizowane będą kompleksowe projekty obejmujące:
Maksymalne dofinansowanie: do 85% kosztów kwalifikowalnych.
Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych: dane dotyczące intensywności dofinansowania i wartości wydatków kwalifikowanych zostaną podane po opublikowaniu dokumentacji konkursowej.
Budżet programu: 630 mln zł (słownie: sześćset trzydzieści milionów złotych).
Na co: dofinansowanie zostanie udzielone na:
W ramach działania nie będzie dozwolone budowanie nowych dróg lub parkingów w miastach, a w odniesieniu do istniejących – zwiększanie ich przepustowości, ani w żaden inny sposób przyczynianie się do zwiększenia ruchu samochodowego.
Dodatkowe kryteria:
Termin i sposób składania wniosków: od 12 lutego 2024 r. do 9 kwietnia 2024 r.
Wnioski przyjmowane będą wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem generatora wniosków w Lokalnym Systemie Informatycznym LSI PARP.
Czas przygotowania jest zależny w dużym stopniu od szybkości odpowiedzi Klienta na nasze pytania i wypełnienia ankiety prekwalifikacyjnej – zazwyczaj przygotowanie całego kompletu dokumentów wynosi ok 1-2 tygodni.
Tak, jednak nie jako partner wiodący, a więc nie jako Wnioskodawca.
Projekty będą realizowane przy zaangażowaniu regionalnych i lokalnych partnerów w formie partnerstw w rozumieniu art. 39 ustawy o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027.
Beneficjentami projektów – partnerami wiodącym będą województwa PW+ odpowiedzialne za koordynację przygotowania, realizację i rozliczenie projektu, natomiast w tworzenie produktu turystycznego, obok JST, mogą być zaangażowane podmioty z Polski Wschodniej, takie jak:
Celem konkursu będzie wsparcie holistycznych projektów, obejmujących stworzenie ponadregionalnych tras turystycznych o dużym potencjale przyciągania gości, ze szczególnym uwzględnieniem rozwijania ścieżek rowerowych oraz infrastruktury dostosowanej do potrzeb turystyki kajakowej i kamperowej.
Wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej w generatorze wniosków w Lokalnym Systemie Informatycznym PARP.