fbpx
 

PORADNIK DLA KLIENTÓW MARKI DORADCY365 O MOŻLIWOŚCIACH PREFERENCYJNEGO DOFINASOWANIA LUB FINANSOWANIA SZKOLEŃ I USŁUG DORADCZYCH

Uprzejmie informujemy, że istnieje co najmniej kilka możliwości sfinansowania lub pozyskania dofinansowań na podnoszenie kwalifikacji w zależność od sytuacji zawodowej, statusu, miejsca zamieszkania itp. Różnie bywa z dostępnością tych środków, niektóre konkursy są tak popularne, że już po kilku minutach od ich otwarcia są zamykane.

Jeśli podadzą nam Państwo potrzebne dane o które poprosimy na końcu tego artykułu możemy oczywiście zrobić szybki przegląd i poszukać dla Państwa odpowiedniej dotacji, pod warunkiem, że przeznaczą ją Państwo na zakupy naszych produktów i usług dostępnych w ofercie w naszym e-sklepie. W celu udzielenia Państwu takiej pomocy tym celu potrzebne będzie podpisanie prostej umowy warunkowej w ramach której udzielimy Państwu wszelkiego wsparcia w załatwieniu formalności i uzyskania finansowania na oferowane przez nas usługi.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Najpopularniejsze w ostatnich latach formy finansowania szkoleń to:

1. Dofinansowanie z Powiatowych Urzędu Pracy (dla osób pozostających bez pracy)

Urząd Pracy oferuje całkowicie bezzwrotne 100% dofinansowanie szkoleń, które pozwolą podnieść kwalifikacje, zmienić zawód albo znaleźć pracę. Dodatkowo na okres nauki PUP może udzielić Państwu stypendium.

Uczestnik szkolenia otrzymuje co miesiąc stypendium równe 120% zasiłku dla bezrobotnych, jeżeli miesięczny wymiar godzin szkolenia wynosi co najmniej 150 godzin; w przypadku niższego miesięcznego wymiaru godzin szkolenia wysokość stypendium ustala się proporcjonalnie, z tym że stypendium nie może być niższe niż 20%.

Jeżeli tylko będą dostępne środki Urząd Pracy poprosi o zarejestrowanie się jako osoba bezrobotna i skieruje Państwa na wybrane szkolenie podnoszące kwalifikacje. Częstym pytaniem jakie pojawia się będzie pytanie o przyszłego pracodawcę i to czy będzie on skłonny zatrudnić Państwa po zakończonym szkoleniu na co najmniej 3 miesiące. Jeżeli mają Państwo możliwość znalezienia zatrudnienia lub otwarcia własnej działalności w branży związanej ze szkoleniem istnieje bardzo wysoka przyznawalność tych środków. Warunki ich udzielania mogą różnić się na terenie kraju, wiec najlepiej zasięgnąć informacji w lokalnym PUP.

W celu sprawdzenia możliwości ubiegania się o dofinansowanie z PUP prosimy skontaktować się z Powiatowym Urzędem Pracy właściwym dla Państwa lokalizacji.

Listę wszystkich PUP na terenie całego kraju mogą Państwo znaleźć poniżej:

https://psz.praca.gov.pl/wybor-urzedu

2. Krajowy Fundusz Szkoleniowy (dla przedsiębiorców i pracowników firm)

O dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego mogą się ubiegać właściciele firm, którzy chcą zapewnić swoim pracownikom (a także sobie samym – warunek firma musi zatrudniać oprócz właściciela pracowników) taką formę nauki, która podniesie ich kwalifikacje i da umiejętności niezbędne do wykonywania pracy. Mikro przedsiębiorstwa mogą skorzystać ze 100% pokrycia kosztów szkoleń, a małych średnim firmom przysługuje 80% dofinansowanie.

O dotacje można ubiegać się w Powiatowych Urzędach Pracy na terenie całego kraju. Zazwyczaj konkursy te organizowane są na początku roku w I i II kwartale ale w niektórych regionach odbywają się również później. KFS jest bardzo popularną formą finansowania kształcenie stąd pozyskanie środków wymaga dużej staranności i nierzadko wczesnego ustawienia się w kolejce chętnych zwłaszcza w dużych aglomeracjach. Budżet KFS na rok 2023 wynosi aż 277 mln zł.

W celu sprawdzenia możliwości ubiegania się o dofinansowanie z KFS prosimy skontaktować się z Powiatowym Urzędem Pracy właściwym dla Państwa lokalizacji.

Listę wszystkich PUP na terenie całego kraju mogą Państwo znaleźć poniżej:

https://psz.praca.gov.pl/wybor-urzedu

3. Bony szkoleniowe, bony doradczo-szkoleniowe i rozwojowe (dla firm i pracowników)

Właściciele firm oraz ich pracownicy mogą skorzystać z dotacji finansowej w postaci bonów szkoleniowych i rozwojowych. Bony w zależności od Instytucji przyznawane są szerokiemu gronu przedsiębiorców albo określonej branży (sektorowi) Oznacza to, że korzystając z bonów można otrzymać od 50% do 80% dofinansowania na szkolenia lub usługi doradcze. Bony te są dostępne w wielu różnych organizacjach, fundacjach, agencjach samorządowych i rządowych, które zostały operatorami w wyniku konkursów organizowanych najczęściej przez Wojewódzkie Urzędy Pracy, Urzędy Marszałkowskie lub Agencje rządowe np. PARP.

Zazwyczaj w dotychczasowych naborach środki te rozchodziły się bardzo szybko.

W celu sprawdzenia aktualnej oferty dostępnych i planowanych naborów prosimy o wpisanie w wyszukiwarce hasła „Bonu szkoleniowe” + województwo np. Bony szkoleniowe dolnośląskie
W wynikach wyszukiwania pojawi się wiele instytucji które takie rozwiązania oferują. W celu uzyskania aktualnych informacji o dostępności środków prosimy o kontakt z tymi instytucjami.

4. BUR i dotacje na szkolenia i doradztwo w ramach PSF (Podmiotowego Systemu Finansowania)

Podobnie jak w przypadku bonów właściciele firm oraz ich pracownicy mogą skorzystać z dotacji. O wsparcie to można ubiegać się w każdym województwie u wyznaczonych Operatorów zazwyczaj jest ich w danym regionie co najmniej kilku. Dotacje do szkoleń przyznawane dla przedsiębiorców i ich pracowników do 80% . Niestety w dotychczasowych naborach środki z PFS rozchodziły się w mgnieniu oka.

5. Szkolenia finansowane z Funduszy Unijnych

Na Portalu Funduszy Europejskich  można szukać informacji o kursach i szkoleniach współfinansowanych ze środków unijnych z różnych funduszy pomocowych w ramach perspektywy 2021-2027 np. FERS, FENG, RPO czy PO Polska Wschodnia. Czasem zdarzają się Programu umożliwiające osobom prywatnym lub firmom udział w całkiem darmowych szkoleniach lub z określonym poziomem dofinansowania najczęściej zawiera on się między 50% a 100%.

6. Pożyczka na kształcenie od Ministerstwa Rozwoju z częściowym umorzeniem

Ministerstwo Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój od czerwca 2017 prowadzi nabór wniosków o nieoprocentowaną pożyczkę na kształcenie umożliwiającą sfinansowanie 100% wydatków. Nie są pobierane żadne dodatkowe koszty (np. prowizji, opłat wstępnych, kosztów opracowania wniosku, itp.) Nabory są kilka razy w roku. Można uzyskać 25% umorzenie pożyczki. Maksymalna kwota pożyczki to 30.000 zł. Okres spłaty pożyczki wynosi od 12 do 36 rat.

Z warunkami przyznawania tej mogą Państwo zapoznać się wchodząc na stronę programu.

7. Pożyczka z Projektu OPEN na kształcenie Rozwoju z częściowym umorzeniem

Pieniądze na kształcenie z Funduszu Open to nieoprocentowana pożyczka dla dorosłych na różne formy kształcenia, również on-line. Można się przebranżowić i zacząć od nowa albo można wybrać podniesienie obecnych kwalifikacji. Nie muszą być Państwo osobą bezrobotną. Można dostać nawet do 100 000 złotych, i mieć do 5 lat na spłatę, a część spłaty (do 25%) można umorzyć.

W celu skorzystania z tej formy prosimy o kontakt z Biurem projektu Open w celu uzyskania aktualnych informacji o planowanych naborach i wznowieniach naborów.

8. Raty 0% (bez żadnych kosztów) od Doradców 365

Jeżeli żadna z powyższych możliwości nie pozwoli Państwu na sfinansowanie czy dofinansowanie Państwa potrzeb szkoleniowych możemy udostępnić Państwu możliwość ubiegania się o rozłożenie na raty płatności za nasze usługi. Istnieje możliwość skorzystania zarówno przez osoby prywatnych jak i firmę. Możliwe jest podzielenie ceny za szkolenie na miesięczne raty od 2 do 18 miesięcy. Raty te po warunkiem terminowych płatności są nieoprocentowane. Pieniądze na kształcenie pochodzą z funduszy własnych marki Doradcy365 i służą ułatwianiu zakupów naszych usług przez klientów.

W celu skorzystania z tej formy prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta e-mail: biuro@doradcy365.pl , po rozpatrzeniu Państwa prośby zostanie przygotowana umowa o płatności ratalne.

9. Zniżki przy dwóch lub więcej osobach

Jeżeli mają Państwo możliwość zapłaty jednorazowej możemy wystawić Państwu od razu fakturę proforma i dokonać zapisu na najbliższy termin szkolenia. W przypadku deklaracji udziału większej niż 1 liczby osób na szkolenie lub kurs istnieje możliwość udzielania zniżek i rabatów.

W celu skorzystania z tej formy prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta e-mail: biuro@doradcy365.pl, po podaniu liczby uczestników zostanie Państwu przedstawiona oferta specjalna uwzględniająca zniżkę.

10. Wyszukanie i indywidualne pozyskanie dotacji/pożyczki dla Państwa przez naszych ekspertów.

Gdyby nie mogli Państwo sobie samodzielnie poradzić w uzyskaniu dofinansowania/finansowania, wówczas po podpisaniu stosownej umowy w której zadeklarują Państwo chęć skorzystania z naszych usług szkoleniowych i doradczych udzielimy Państwu wszelkiego wsparcia w załatwieniu formalności i uzyskania finansowania na oferowane przez nas usługi. Nie będą Państwo ponosić z tego tytułu jakichkolwiek kosztów pod warunkiem skorzystania z naszej oferty, ponieważ w takim przypadku koszty opracowania wszelkich wniosków pokryje nasza firma.

Potrzebne nam dane są następujące:

Pełna oferta znajduje się tutaj.

https://doradcy365.pl/sklep/

Maksymalna kwota wszystkich wybranych usług nie może przekroczyć 18.500 zł.

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
logo warszawa
lot crew
gmina smołdzino
inferm
logo miasto otwock
ford
logo rmf
logo business mind
logo białystok
bez tytułu
logo bytom
gmina grodzisk
gmina puck
sksm
logo dp
logo kopalnia muzeum nowa ruda
logo szpital tarnów
safedent
logo trzebińskie centrum kultury
logo chełmek
uw olsztyn
zachodniopomorski urząd wojewódzki w szczecinie
urząd pracy w gdyni
pup toruń
pup zielona góra
pup konin
logo lp piła
nadleśnictwo krotoszyn
nadleśnictwo lubliniec
nadleśnictwo syców
mind
logo uni rol krak
międzynarodowe centrum muzyki
logo medical inventi
związek banków polskich
logo eisa
logo cpbii
logo powiat strzeliński
logo czysta polska
logo polska wywiadownia gospodarcza
logo bak żywności
logo gfi
logo grupa image
logo epal
logo aet
edp
fitbit
croma
logo rosik
acana
mapa-zdrowia
spectrum
hanse
datart
Bez tytułu (1)
b3tech
logo setka
nerli
wes
ws
polkowicki
pcg
komfort
logo brs
logo nask
logo vorwerck
logo spectrum
logo soning stal
logo philipiak
logo pinus
logo ilc
logo cejs
logo fatro
logo tomgraf
logo zdrojowa hotels
logo marada autotransport
logo desmi
logo EnMS
zo-lesnica
jastech
fallwork
olwita
rpph ziębice
litoral baza nurkowa
górażdże
stowarzyszenie nil
seka
logo great polonia
Właścicielem marki DORADCY365
jest CERES-HOLDING Sp. z o.o.
53-135 Wrocław
ul. Januszowicka 5

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365.

Phone