Cel szkolenia: poznanie procedur celnych w szczególności ich przydatności praktycznej w prowadzonej działalności gospodarczej między innymi dot. tzw. procedur specjalnych dedykowanych do wspomagania operacji biznesowych, w tym dużych korzyści natury fiskalnej, poznanie w praktyce obowiązków importerów, eksporterów wynikających z Unijnych regulacji prawnych dot. importu, eksportu i tranzytu towarów. Właściwe wypełnianie i posługiwanie się odpowiednimi dokumentami w trakcie odprawy celnej oraz po zwolnieniu towaru w tym korekta zgłoszeń celnych, alternatywne metody zamykania procedur w szczególności tranzytu i wywozu w tym – prawidłowe rozliczanie VAT.
Pracownicy firm wywożących towary poza UE, importujących towary spoza obszaru UE – w szczególności dot. komórek d.s. celnych, logistyki odpowiedzialnych za kontakty z urzędami celnymi, agencjami celnymi, osoby odpowiedzialne za wytwarzanie dokumentacji związanej z importem, eksportem (faktury, dokumenty przewozowe, płatności, komunikacja). Także osoby nadzorujące pracowników, komórki odpowiedzialne na operacje celne. Szkolenie także będzie bardzo przydatne dla osób zamierzających pracować jako przedstawiciel celny (przyszły agent celny).
Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Administracja oraz studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Ryzykiem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, certyfikowany trener II stopnia.
Od 2006 roku prowadzi szkolenia dla biznesu, w których uczestniczyło ponad 3000 osób oraz dla administracji publicznej, w których uczestniczyło ponad 2000 funkcjonariuszy celnych, pracowników administracji skarbowej oraz resortu Ministerstwa Finansów.
Wykładowca studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu na kierunkach Audyt. Trener wykładowca w ramach KAS (Krajowa Administracja Skarbowa).
Uczestnik zespołów zadaniowych w ramach tworzenia systematyki obszarów oraz metod reakcji na ryzyka oraz współtwórca instrukcji analitycznej dla Służby Celnej – w ramach struktur Ministerstwa Finansów.
Czynny analityk z piętnastoletnim doświadczeniem: w tym naczelnik wydziału zarządzania ryzykiem w Izbie Celnej we Wrocławiu, kierownik referatu analizy ryzyka i międzynarodowej wymiany informacji w Dolnośląskim Urzędzie Celno-Skarbowym.
Autor publikacji z zakresu zarządzania ryzykiem celnym, stosowania w praktyce metod heurystycznych.
Przedsiębiorca, brał udział w procesach szkoleniowo-doradczych przygotowujących firmy do ubiegania się o ułatwienia celne w ramach Unijnego Kodeksu Celnego jak również w fazie po uzyskaniu pozwoleń w tym zakresie.
Firmy i organizacje uczestniczące w szkoleniach m.in.: