zkolenie jest dedykowane wszystkim firmom biorącym udział w obrocie towarowym z zagranicą, czyli: Importerom, eksporterom, przedstawicielom celnym, spedytorom, prowadzącym: magazyny czasowego składowania, składy celne, przewoźnikom jak również innym podmiotom zamierzającym w przyszłości wykonywać tego typu operacje. Informacje przekazane na szkoleniu zwiększą poziom bezpieczeństwa operacji celnych, zminimalizują poziom kontroli, pozwolą na przygotowanie organizacyjne firmy do minimalizowania ewentualnych sankcji wynikających z potencjalnych nieprawidłowości w trakcie czynności przed organami celnymi oraz w czasie wykonywania usług, operacji celnych.
Wprowadzenie najważniejsze pojęcia dotyczące zarządzania ryzykiem celnym w przedsiębiorstwie – ćwiczenia.
Identyfikacja ryzyk w obrocie towarowym z zagranicą
Rodzaje ryzyk (w tym realne przykłady na podstawie nieprawidłowości wykrytych przez KAS)
Pomiar ryzyka
Kontrola celna
Skutki wystąpienia ryzyk – sankcje
Reakcja na ryzyko
Szkolenie jest prowadzone w formie interaktywnej (prezentacja multimedialna, przekłady realne z 29 letniej praktyki zawodowej trenera), studia przypadków, ćwiczenia, pytania w trakcie i po szkoleniu.
Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Administracja oraz studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Ryzykiem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, certyfikowany trener II stopnia.
Od 2006 roku prowadzi szkolenia dla biznesu, w których uczestniczyło ponad 3000 osób oraz dla administracji publicznej, w których uczestniczyło ponad 2000 funkcjonariuszy celnych, pracowników administracji skarbowej oraz resortu Ministerstwa Finansów.
Wykładowca studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu na kierunkach Audyt. Trener wykładowca w ramach KAS (Krajowa Administracja Skarbowa).
Uczestnik zespołów zadaniowych w ramach tworzenia systematyki obszarów oraz metod reakcji na ryzyka oraz współtwórca instrukcji analitycznej dla Służby Celnej – w ramach struktur Ministerstwa Finansów.
Czynny analityk z piętnastoletnim doświadczeniem: w tym naczelnik wydziału zarządzania ryzykiem w Izbie Celnej we Wrocławiu, kierownik referatu analizy ryzyka i międzynarodowej wymiany informacji w Dolnośląskim Urzędzie Celno-Skarbowym.
Autor publikacji z zakresu zarządzania ryzykiem celnym, stosowania w praktyce metod heurystycznych.
Przedsiębiorca, brał udział w procesach szkoleniowo-doradczych przygotowujących firmy do ubiegania się o ułatwienia celne w ramach Unijnego Kodeksu Celnego jak również w fazie po uzyskaniu pozwoleń w tym zakresie.
Firmy i organizacje uczestniczące w szkoleniach m.in.: