999,00zł + VAT
Szkolenie w temacie „Księgowość projektów unijnych” z ekspertami i praktykami w zakresie dotacji unijnych:
- Dedykowane w szczególności firmom, które chciałyby skorzystać lub już korzystają z dofinansowania ze środków UE, przede wszystkim głównym księgowym oraz biurom rachunkowym i działom finansowo-księgowym, a także beneficjentom z jednostek sektora finansów publicznych oraz opiekunom i działom kontroli Instytucji Pośredniczących i Zarządzających;
- Szkolenie merytoryczne z warsztatami praktycznymi uwzględniające: pełny zakres kontroli dokumentacji finansowo – księgowej projektu, typowe problemy w ewidencji projektów, najczęstsze błędy i nieprawidłowości, praktyczne rozwiązania i wskazówki, najnowsze zmiany i przepisy;
- Małe grupy szkoleniowe;
- Długość: 2 dni (12 h);
- W cenie materiały szkoleniowe;
- Imienne certyfikaty dla każdego uczestnika po zakończeniu szkolenia;
- Możliwość rozwiania wątpliwości dotyczących kwestii poruszanych na szkoleniu do 4 tygodni od ukończenia szkolenia (w formie zapytania mailowego do ekspertów);
- Szkolenie realizowane stacjonarnie – w cenie pełny serwis w zakresie organizacji szkolenia (sala szkoleniowa, sprzęt, catering);
- Istnieje także możliwość realizacji szkolenia w formule online.
Cena netto: 999 zł + VAT/os.
Istnieje możliwość realizacji tego szkolenia dedykowanego dla konkretnego projektu lub jednostki – w takim przypadku jest również możliwość wcześniejszej krótkiej rozmowy z ekspertem prowadzącym celem rozwiania wątpliwości dotyczących usługi.
W celu skomponowania indywidualnej oferty dopasowanej do Państwa potrzeb prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta na podane numery telefonów lub poprzez wiadomość e-mail na adres: biuro@doradcy365.pl – przy większej liczbie zgłoszeń możliwość udzielenia rabatu.
Opis
Księgowość projektów unijnych
Idea szkolenia
Szkolenie to ma na celu zaznajomienie z procedurami prawidłowej dokumentacji oraz księgowania i rozliczania wydatków w projektach unijnych. Przedstawione zostaną wytyczne dotyczące kwalifikowalności kosztów i ich księgowania. Podczas szkolenia omówione zostaną m. in. obowiązki i wynikająca z nich odpowiedzialność zarówno księgowych, jak i pracowników działów finansowo-księgowych za realizację i rozliczenie danego projektu.
Dla kogo?
Z udziału w szkoleniu skorzystają wszyscy, którzy chcieliby zdobyć lub podnieść swoje kwalifikacje w zakresie księgowości projektów unijnych.
Szkolenie to polecane jest zarówno beneficjentom – przedsiębiorcom, szczególnie pracownikom działów księgowych i finansowych w każdej firmie, która myśli o pozyskaniu dotacji ze środków UE lub takie środki już pozyskała oraz biurom rachunkowym i księgowym, obsługującym takie firmy, ale także beneficjentom z jednostek sektora finansów publicznych oraz opiekunom i działom kontroli Instytucji Pośredniczących i Zarządzających.
Program
Szkolenie w temacie Księgowość projektów unijnych obejmuje poniższe zagadnienia:
- Podstawowe informacje o projektach unijnych mające wpływ na księgowość;
- Podstawy prawne dotyczące rachunkowości projektów współfinansowanych z funduszy UE;
- Polityka rachunkowości w jednostce z udzielonym wsparciem z funduszy europejskich;
- Kody księgowe;
- Zasady opisywania, obiegu i przechowywanie dokumentów finansowo-księgowych;
- Najczęściej popełniane błędy ewidencji księgowej projektów unijnych;
- Środki trwałe, WNiP, wyposażenie, amortyzacja;
- Przychody w projektach unijnych;
- Koszty rozliczane metodami uproszczonymi;
- Nieprawidłowości i nadużycia finansowe w projektach unijnych;
- Zasady i zakres kontroli projektów;
- Dokumenty księgowe potwierdzające wkład finansowy i niepieniężny w wydatkach pośrednich i bezpośrednich;
- Dyscyplina finansów publicznych;
- Podsumowanie szkolenia;
- Dyskusja końcowa, pytania i konsultacje indywidualne (dotyczy szkoleń dedykowanych).
Ponadto w formie aktywnych warsztatów przeprowadzone zostaną:
- Zasady ewidencji projektów współfinansowanych z funduszy strukturalnych;
- Kontrola dokumentacji księgowej.
Co zyskasz?
Poprzez realizację warsztatów z zakresu projektów unijnych opartych na doświadczeniu prowadzących zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie:
- prawidłowego realizowania i rozliczania projektów UE;
- prawidłowego ewidencjowania projektów UE;
- prawidłowego przygotowania się lub przeprowadzenia kontroli w zakresie projektu UE;
- prawidłowego zarządzania projektami UE.
Prowadząca
Pani Anna
Od 2009 roku trener w zakresie szkoleń i warsztatów dla beneficjentów (przedsiębiorców prywatnych, jednostek sektora finansów publicznych) oraz pracowników instytucji pośredniczących i zarządzających z działu rozliczeń i działu kontroli, głównie z zakresu projektów współfinansowanych ze środków UE dotyczących realizacji, kontroli, prawidłowego rozliczenia i księgowości.
Od 2005 roku specjalista w zakresie rozliczanie, realizacji oraz kontroli projektów unijnych. Zajmuje się określaniem szczegółowego zakresu projektu, planowaniem, realizacją i kontrolą harmonogramów rzeczowych i finansowych, oceną ryzyka na poziomie całego cyklu życia projektu, doborem odpowiedniej kardy zaangażowanej w projekt. Główny zakres obowiązków to audyt i przygotowanie jednostki do realizacji projektów współfinansowanych, tworzenie i audyt wniosków rozliczeniowych, tworzenie i/lub dostosowanie dokumentów wewnętrznych jednostki realizującej projekt współfinansowany, kontrola prawidłowości realizacji projektów współfinansowanych w zakresie rzeczowy, finansowym i księgowym.
Od 2005 roku doświadczenie zawodowe związane z księgowością i kadrami oraz zarządzaniem finansami. Dyrektor finansowy, główny księgowy odpowiada w wielu podmiotach za budżetowanie, realizacja planu finansowego i kontrola realizacji planów na poziomie przedsiębiorstw lub projektów inwestycyjnych, zarządzanie długoterminowe i krótkoterminowe, bieżąca kontrola nad optymalnym wykorzystywaniem funduszy. Ma doświadczenie w pełnieniu nadzoru nad obsługą księgowo – kadrowa, księgowością, przygotowaniem sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych, opracowaniem pełnej dokumentacji kadrowej (akta osobowe, umowy, listy płac, regulaminy pracy, regulaminy wynagrodzeń, deklaracje do ZUS).
Od 2010 roku doświadczenie zawodowe związane z pełnieniem funkcji kierownika jednostek prawa handlowego (w tym podmiotów notowanych na giełdzie) w branżach konsultingowych, finansowych, informatycznych; związanych z wymianą walut, nieruchomościami, usługami dla biznesu.
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Ekonomiczny we Wrocławiu.
W ostatnich latach Pani Anna prowadziła szkolenia i warsztaty dla takich jednostek jak:
- Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej;
- Urząd Miasta Kielce;
- Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach;
- Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego;
- Centrum Obsługi Projektów Europejskich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji;
- Cementownia Odra S.A.;
- Polskie Koleje Państwowe S.A.;
- Grupowa Oczyszczalnia Ścieków Spółka z o.o. w Łodzi;
- Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau;
- Dom Pomocy Społecznej Junior i Miłkowie;
- Tatrzański Park Narodowy;
- Urząd Miasta Zakopane;
- Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy;
- Szkoły Gminy Wrocław i Gminy Czernica;
- Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Malborku spółka z o.o.;
- Park Narodowy Gór Stołowych• Gdańska Infrastruktura Wodociągowa i Kanalizacyjna Sp. z o.o.;
- Centrum Usług Wspólnych w Katowicach;
- Chorzowsko – Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.;
- Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ.