W województwie lubelskim trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów w zakresie transformacji cyfrowej MŚP. Wsparcie finansowe może być przeznaczone na zakup wartości niematerialnych i prawnych, środków trwałych, usług dostosowania rozwiązań cyfrowych do potrzeb przedsiębiorstwa oraz usług szkoleniowych w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych personelu.
Cel programu
Celem naboru jest zwiększenie zaawansowania cyfrowego MŚP w województwie lubelskim, w tym dostosowanie przedsiębiorstw do wyzwań Przemysłu 4.0 i gospodarki opartej na danych.
Wsparciem objęte będą projekty, które przyczynią się do realizacji Celu szczegółowego: czerpanie korzyści z cyfryzacji dla obywateli, przedsiębiorstw, organizacji badawczych i instytucji publicznych FEL 2021-2027.
Kto może otrzymać dofinansowanie?
O dofinansowanie mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z siedzibą lub oddziałem na terenie województwa lubelskiego, odnotowane w rejestrze najpóźniej w dniu ogłoszenia naboru (tj. 04.09.2023).
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Dofinansowanie z programu będzie można przeznaczyć na cyfryzację MŚP (w tym handel elektroniczny, ebiznes i sieciowe procesy biznesowe, ośrodki innowacji cyfrowych, żywe laboratoria, przedsiębiorcy internetowi i przedsiębiorstwa ICT typu start-up, usługi B2B).
Dofinansowanie otrzymają projekty dotyczące integracji technologii cyfrowych z istniejącymi procesami biznesowymi w danym przedsiębiorstwie oraz prowadzące do zasadniczej zmiany procesu produkcji/usługowego bądź produktów/usług, których dotyczy inwestycja lub do zwiększenia zdolności produkcyjnej/usługowej przedsiębiorstwa.
Wsparciem objęte będą wyłącznie projekty, w ramach których zaplanowano nabycie rozwiązań/technologii cyfrowych (wartości niematerialnych i prawnych), a następnie nabycie usług związanych z dostosowaniem nabywanych rozwiązań/technologii cyfrowych do potrzeb i specyfiki przedsiębiorstwa (rozwiązania „szyte na miarę”).
Wysokość wsparcia
Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 800 000 zł (słownie: osiemset tysięcy złotych) i może stanowić do 70% lub 60% kosztów kwalifikowalnych:
- dla mikroprzedsiębiorstw i małych przedsiębiorstw – 70%,
- dla średnich przedsiębiorstw – 60%.
Harmonogram naboru i sposób składania wniosków
Wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej w systemie Wnioskowanie o Dotacje (WOD2021).
Termin składania wniosków upływa 30 listopada 2023 r.
Kryteria wyboru projektów do dofinansowania
Rozwiązania cyfrowe planowane do wdrożenia w ramach projektu muszą mieć zastosowanie wyłącznie w działalności gospodarczej prowadzonej przez wnioskodawcę i muszą służyć transformacji cyfrowej danego przedsiębiorstwa.
Wsparciem nie zostaną objęte:
- zakup wartości niematerialnych lub prawnych i/lub usług w zakresie opracowania rozwiązań cyfrowych stanowiących produkt podlegający dalszemu odpłatnemu udostępnianiu, np. na podstawie licencji lub sprzedaży podmiotom trzecim;
- wydatki na zakup oprogramowania biurowego, księgowego, systemy operacyjne wykorzystujące powszechnie znane i dostępne technologie;
- wydatki na rozwój sieci szerokopasmowych.
Wsparcie w ramach Działania musi być także zgodne z Wytycznymi dotyczącymi realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027, a projekty muszą być realizowane na terenie województwa lubelskiego.
Podsumowanie
Współczesny świat jest coraz bardziej zdigitalizowany. Cyfryzacja to jeden z kluczowych czynników rozwoju gospodarczego. Przedsiębiorstwa, które nie dostosują się do wyzwań cyfryzacji, mogą zostać w tyle za konkurencją. Wsparcie finansowe dla MŚP z województwa lubelskiego to szansa na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw i poprawę ich efektywności.
Po więcej informacji zapraszamy na poniższą stronę: https://doradcy365.pl/dotacje-ulgi-i-subwencje/cyfryzacja-lubelskich-msp/
Skorzystaj z naszej pomocy już dziś i uzyskaj wsparcie.
Masz więcej pytań? Zapraszamy do kontaktu