fbpx
 

ZROBIMY TO DLA CIEBIEKonkurs dotacyjny dla łódzkich przedsiębiorców
Inwestycje przedsiębiorstw w badania i innowacje

Możemy zaoferować Ci usługę dopasowaną do Twoich potrzeb. Kompleksowo zajmiemy się przygotowaniem dla Ciebie wniosku dotacyjnego wraz z załącznikami oraz przeprowadzeniem przez proces pozyskania i rozliczenia dotacji.

Zobacz jakie to korzystne.

Zapewnimy pomoc dotyczącą przygotowania się do złożenia wniosku o dofinansowanie inwestycji, doboru odpowiedniej argumentacji oraz zajmiemy się pozyskaniem i rozliczeniem dotacji inwestycyjnej z programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 „Inwestycje przedsiębiorstw w badania i innowacje”.

Szczegóły naszych rozwiązań oraz cenę usługi poznasz na poniższej stronie.

Współpracując z nami zyskujesz ogrom czasu i pewność!

Przede wszystkim zaoszczędzimy Twój czas potrzebny na zdobycie wiedzy i informacji jak prawidłowo skorzystać z dotacji dla firm, które chcą przeprowadzić transformację cyfrową.

Jednak największą zaletą współpracy z nami jest Twój spokój ducha, bo z nami nie stracisz szansy na zdobycie dodatkowych środków dla Twojej firmy.

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, zapoznaj się z informacjami na tej stronie lub pozostaw swoje dane kontaktowe a my Ci je wyślemy e-mailem.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Kiedy my prowadzimy Twoje sprawy, Ty możesz skupić się na realizacji ważnych celów Twojej firmy.

https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2017/04/blog-post-10-1280x854.jpg

Z uwagi na nasze wieloletnie doświadczenie, pisanie wniosków dotacyjnych, biznesplanów i kontakt z administracją naborów – jest dla nas codziennością. Wnioski przygotowujemy szybko, bezbłędnie, przy minimum formalności z Twojej strony. Nasza usługa pozyskania dotacji jeśli będziesz sobie tego życzyć – może być kompleksowa – jesteśmy wówczas z Tobą począwszy od przygotowania wniosku, po zgromadzenie całej dokumentacji, aż po uzyskanie i prawidłowe rozliczenie dofinansowania. Naszym celem nadrzędnym jest zdjęcie z Ciebie możliwie jak największej ilości zadań w ramach pozyskiwania wsparcia finansowego.

Gwarancja rzetelności

Dajemy Państwu 100% gwarancję poprawności merytorycznej świadczonych przez nas usług, zarówno w kontekście konsultacji dotacji, jak i procesu ich pozyskania. Naszym celem biznesowym jest prawidłowość oraz skuteczność składanych przez nas wniosków, w równym stopniu zależy nam na sprawnym i bezbłędnym prowadzeniu spraw naszych Klientów.

Jak zacząć?

Skontaktuj się z nami – jak wolisz – telefonicznie lub e-mailowo albo zamów usługę bezpośrednio w naszym e-sklepie.

SZYBKI KONTAKTZapytaj o możliwość uzyskania dotacji

W skrócie

Konkurs
„Inwestycje przedsiębiorstw w badania i innowacje”

„Inwestycje przedsiębiorstw w badania i innowacje” to bezzwrotna dotacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania FELD .01.01 Priorytetu I „ Fundusze europejskie dla innowacyjnego Łódzkiego” programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.

Dla kogo: dofinansowanie będzie udzielane mikro-, małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom, a także konsorcjom przedsiębiorstw z udziałem mikro-, małych, średnich, dużych przedsiębiorstw oraz konsorcjom przemysłowo-naukowym z województwa łódzkiego.

Cel dofinansowania i typy projektów: celem działania jest rozwijanie i wzmacnianie zdolności badawczych i innowacyjnych oraz wykorzystywanie zaawansowanych technologii.

W ramach działania wspierane będą następujące typy projektów:

 1. projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw;
 2. usługi badawcze z wdrożeniem dla przedsiębiorstw;
 3. wsparcie transferu technologii oraz rozwoju współpracy między przedsiębiorcami a sferą B+R.

Maksymalny poziom wsparcia:

 • dla prac B+R:
  • do 80% kosztów badań przemysłowych
  • do 60% kosztów prac rozwojowych.
 • dla inwestycji wdrożeniowych do 70% kosztów netto inwestycji.

Na co:

W ramach naboru wsparciem będą objęte wydatki związane z projektami B+R przedsiębiorstw, w szczególności:

 • badania przemysłowe i prace rozwojowe albo prace rozwojowe, w tym opracowanie prototypów, demonstracje, opracowanie projektów pilotażowych, testowanie i walidacja nowych lub ulepszonych produktów oraz procesów w otoczeniu stanowiącym model warunków rzeczywistego funkcjonowania, których głównym celem jest dalsze udoskonalenie techniczne produktów i procesów ich wytwarzania, a ostateczny kształt zasadniczo nie jest jeszcze określony;
 • zakup wyników prac B+R jest możliwy tylko w przypadku konieczności przeprowadzenia prac rozwojowych, uzupełniających lub dostosowujących technologie do specyfiki przedsiębiorstwa;
 • budowa, przebudowa, rozbudowa, modernizacja infrastruktury B+R w przedsiębiorstwach.

Wyłącznie jako element projektu możliwe jest także wdrożenie wyników prac B+R oraz wsparcie kompetencji związanych z pracami B+R dla pracowników i osób zarządzających, w szczególności z zakresu obszarów:

 • prac B+R,
 • inteligentnych specjalizacji,
 • transformacji gospodarki w kierunku przemysłu 4.0,
 • transferu technologii,
 • zarządzania innowacjami,
 • komercjalizacji wyników prac B+R,
 • kompetencji z zakresu internacjonalizacji,
 • ochrony własności przemysłowej,
 • cyfryzacji,
 • polityki klimatycznej,
 • ekoprojektowania,
 • gospodarki o obiegu zamkniętym,
 • gospodarki niskoemisyjnej,
 • a także kompetencji niezbędnych do obsługi infrastruktury badawczej sfinansowanej w ramach projektu.

Najważniejsze wymagania:

 • realizacja projektu na terenie województwa łódzkiego;
 • wpisywanie się projektów w RIS (Nowoczesny przemysł włókienniczy i mody; Zaawansowane materiały budowlane; Medycyna, farmacja, kosmetyki; Energetyka, w tym odnawialne źródła energii; Innowacyjne rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze; Informatyka i telekomunikacja);
 • projekty muszą dotyczyć innowacji produktowej/procesowej co najmniej w skali regionalnej;
 • w wyniku prowadzonych prac badawczo-rozwojowych osiągnięty zostanie etap zaawansowania innowacyjnego rozwiązania (produktu, procesu), pozwalający na jego urynkowienie;
 • przedsiębiorca musi podjąć zobowiązanie do wdrożenia wyników prac B+R (w projekcie lub poza projektem).

Termin naboru wniosków o dofinansowanie: Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie od 19 lutego do 5 kwietnia 2024 r. Wnioski będzie można składać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem generatora wniosków Centrum Obsługi Przedsiębiorcy.

ZWRÓĆ SIĘ DO NAS

Jesteśmy po to, aby odciążyć Twoją firmę
od biurokratycznych procedur

Mamy wyspecjalizowaną drużynę, która weźmie na siebie sprawdzenie czy kwalifikujesz się do programu, przygotowanie odpowiedniej dokumentacji, przeprowadzenie Cię przez cały proces… Wszystko po to, abyś mógł szybciej cieszyć się uzyskaną dotacją i skupić się na ważnych celach, które chcesz zrealizować.
https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-experience.png
FAQ

Najczęściej zadawane pytania na temat konkursu „Inwestycje przedsiębiorstw w badania i innowacje”.

Ile czasu trwa przygotowanie wniosku do konkursu „Inwestycje przedsiębiorstw w badania i innowacje”?

Czas przygotowania jest zależny w dużym stopniu od szybkości odpowiedzi Klienta na nasze pytania i wypełnienia ankiety prekwalifikacyjnej – zazwyczaj przygotowanie całego kompletu dokumentów wynosi ok 1-2 tygodni.

Prowadzę firmę w Oleśnicy. Czy będę mógł otrzymać dofinansowanie?

Niestety nie. Do wsparcia w tym konkursie kwalifikować będą się jedynie przedsiębiorcy i konsorcja przedsiębiorstw z województwa łódzkiego.

Zachęcamy jednak do zapoznania się z informacjami dotyczącymi dotacji dla dolnośląskich firm: https://doradcy365.pl/dotacje-ulgi-i-subwencje/dotacje-dla-firm-z-dolnego-slaska/

Czy w ramach tej dotacji będę mógł otrzymać dofinansowanie na wdrożenie wyników prac B+R?

Tak. W przypadku inwestycji wdrożeniowej Wsparcie na wdrożenie wyników prac B+R udzielane będzie w formie dotacji warunkowej (częściowo zwrotnej).

Czy w ramach dofinansowania będę mógł ponieść wydatki związane z tworzeniem prototypu?

Tak, opracowanie prototypów, demonstracje, opracowanie projektów pilotażowych, testowanie i walidacja nowych lub ulepszonych produktów oraz procesów w otoczeniu stanowiącym model warunków rzeczywistego funkcjonowania stanowią wydatki, na które można uzyskać dofinansowanie w ramach tego konkursu.

Doradztwo od ponad 20 lat
w dziedzinie pozyskiwania dofinansowań, subwencji, ulg i umorzeń

Od 20 lat konsekwentnie rozwijamy nasze kompetencje doradcze, aby móc coraz bardziej kompleksowo zaspokajać potrzeby naszych Klientów, głównie z sektora biznesu.

Skuteczność

Sumaryczny wskaźnik naszej skuteczności mierzony ilością pozytywnych decyzji wydanych w sprawach, którymi się zajmowaliśmy wynosi 92

Terminowość

Dzięki doskonale dopracowanym standardom obsługi klientów 9/10 spraw, które realizujemy kończymy w zaplanowanych terminach.

Wiarygodność

Dzięki doskonale dopracowanym standardom obsługi klientów 9/10 spraw, które realizujemy kończymy w zaplanowanych terminach.
KROK PO KROKU

Jak wygląda proces
współpracy z nami?

1 KROKSkontaktuj się z nami

podaj nam e-mailowo lub telefonicznie Twoje dane kontaktowe i dane firmy, którą reprezentujesz. Napisz w temacie "Inwestycje przedsiębiorstw w badania i innowacje" w Łódzkim.

2 KROKZapoznaj się z naszą ofertą i złóż zamówienie

Tradycyjnie – za pomocą e-maila lub w naszym e-sklepie na naszej stronie internetowej (dzięki czemu znacząco przyspieszysz realizację zamówienia).

3 KROKOpłać zamówienie

Tradycyjnie – za pomocą faktury proforma, bądź bezpiecznie poprzez e-sklep na naszej stronie internetowej (dzięki czemu znacząco przyspieszysz realizację zamówienia).

4 KROKRozpoczynamy realizację merytoryczną!

Zapoznaj się z informacjami uzyskanymi od nas emailowo i startujemy z obsługą Twojej firmy w zakresie pozyskania dotacji z konkursu "Inwestycje przedsiębiorstw w badania i innowacje".
bt_bb_section_top_section_coverage_image

Pokrewne usługi

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
logo warszawa
lot crew
gmina smołdzino
logo miasto otwock
ford
logo rmf
bez tytułu
logo dp
logo trzebińskie centrum kultury
uw olsztyn
pup toruń
logo lp piła
nadleśnictwo krotoszyn
logo uni rol krak
Właścicielem marki DORADCY365
jest CERES-HOLDING Sp. z o.o.
53-135 Wrocław
ul. Januszowicka 5

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365.