fbpx
 

Ceres-Holding Sp. z o.o. FENG ścieżka SMART

fundacja rodzinna1
Klinet

Nazwa firmy Sp. z o.o.

Dotacja

RPO łódzkie 1.2.2 – Projekty B+R przedsiębiorstw

Wartość projektu
01234567890,0123456789001234567890 mln
Wysokość dofinansowania
01234567890,0123456789001234567890 mln

O firmie

Spółka Opoczno należy do grona najbardziej uznanych polskich marek płytek ceramicznych. Posiada wieloletnią tradycję sięgającą lat 80. XIX wieku, gdy została uruchomiona pierwsza fabryka. Nieprzerwanie od 150 lat utrzymuje pozycję lidera w kreowaniu trendów we wzornictwie wykończenia i wyposażenia wnętrz. Dzisiejsza oferta obejmuje ponad 120 kolekcji płytek wykonanych zgodnie z najnowszymi trendami wzornictwa przemysłowego. Od 1985 roku prowadzone są projekty badawcze, które dostarczają wiedzy i know-how w zakresie innowacyjnych surowców i półproduktów.

Zakres usług

Pozyskiwanie dotacji
Rozliczanie dotacji
Wymyślenie innowacji

Potrzeby

Producent płytek, w odpowiedzi na zidentyfikowane oczekiwania swoich klientów, zgłosił się do nas z prośbą o pomoc w pozyskaniu dotacji unijnej, dzięki której wdroży koncepcję  udoskonalenia swoich materiałów. Główną potrzebą spółki Opoczno było opracowanie i wdrożenie ulepszonych produktów, które łączyłyby w jednym rodzaju płytek dwie funkcjonalności – wysoką klasę antypoślizgową (na poziomie minimum R10 oraz klasa B dla tzw. „bosej stopy”) z jednoczesnym zachowaniem gładkiej powierzchni kafla.

W trakcie prac badawczo-rozwojowych zaprojektowano kolejne etapy badawcze oraz niezbędne zaplecze do ich realizacji – w tym zakres współpracy z Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych, państwową jednostką badawczą, która specjalizuje się między innymi w przemysłach związanych z produkcją wyrobów ceramicznych.

https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2023/12/crisis-management-1280x854.jpg
https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2023/12/crisis-management-1280x854.jpg

Efekty

W efekcie współpracy naszego zespołu z Laboratorium Technologicznym Spółki Opoczno, starannie i szczegółowo zaplanowany został przebieg prac badawczo-rozwojowych, który obejmował opracowanie kompozycji szkliw pozwalającej uzyskać zarówno oczekiwaną gładkość powierzchni, jak i docelową klasę antypoślizgowości.

W trakcie badań dotyczących projektu, możliwe było wykonanie testów produkcyjnych w skali 4 000 m2, które dostarczyły pełnej informacji o jakości produktu i jego gotowości do wprowadzenia na rynek. Dzięki pozyskanym funduszom unijnym, spółka Opoczno otrzymała środki na dalszy rozwój swojej unikalnej oferty. W efekcie dostarczyła na rynek nowy produkt w skali całego kraju.

Wartość pozyskanego dofinansowania wyniosła 0,72 mln PLN, co pozwoliło zrealizować w całości projekt badawczy i osiągnąć wyznaczone cele projektowe naszego klienta.

Referencja

PREMIUM Kurs „Doradca ds. projektów unijnych”

W dniach 11-29 września 2023 miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniu e-learningowym „Doradca ds. projektów unijnych w latach 2021-2027 plus szkolenie praktyczne online w firmie DORADCY365”.

Szkolenie pod względem merytorycznym i praktycznym przygotowane było ściśle pod poziom wiedzy i zaawansowania osób w nim biorących udział. Uzyskałam wiele szczegółowych i wyczerpujących informacji, których nie znalazłabym w załączonych instrukcjach, czy odpowiedziach do danej aplikacji.

Udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych pozwolił mi na poznanie meandrów wniosków zarówno aplikacyjnych jak i rozliczeniowych. Miałam możliwość nauczenia się analizy finansowej wniosku, co pozwoli mi na samodzielne tworzenie biznes planu.

Dziękuję Wszystkim wykładowcom za zaangażowanie oraz chęć podzielenia się ogromną wiedzą wynikającą z ich wieloletniej praktyki.

Dzięki DORADCOM365 oraz ich wsparciu mogę samodzielnie rozpocząć pisanie wniosków w ramach projektów unijnych.

Jeżeli ktoś ma wątpliwości czy zapisać się na szkolenie, niech rozwieje swoje wątpliwości. Naprawdę warto!

SYNTEZA OZE sp. k.

Renata Lauer

SZYBKI KONTAKTZadzwoń teraz lub wypełnij formularz

Poniedziałek – Piątek (08:00 – 17:00)

SZYBKI KONTAKTZaproś nas do oceny i analizy Twojego projektu.

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
logo warszawa
lot crew
gmina smołdzino
logo miasto otwock
ford
logo rmf
bez tytułu
logo dp
logo trzebińskie centrum kultury
uw olsztyn
pup toruń
logo lp piła
nadleśnictwo krotoszyn
logo uni rol krak
vicotel
Dane naszej firmyDORADCY 365 Sp. z o.o.
53-135 Wrocław
ul. Januszowicka 5

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365

Phone