fbpx
 

SKSM Sp. z o.o. PO IR 2014-2020

SKSM
sksm 1
sksm4
sksm5
sksm3
Klient

SKSM Sp. z o.o.

Dotacja

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020
Poddziałanie 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne

Wartość projektu
0123456789001234567890,01234567890 mln PLN
Wysokość dofinansowania
01234567890

mln PLN

O firmie

SKSM Sp. z o.o. jest najstarszym i największym producentem surowców skaleniowych w Polsce wydobywanych z własnych złóż metodą odkrywkową. Strzeblowskie Kopalnie Surowców Mineralnych posiadają 100-letnią tradycję i doświadczenie w produkcji surowców skaleniowych i kwarcowych. Firma dysponuje bogatym zapleczem surowcowym (4 złoża kopalin skaleniowo-kwarcowych) oraz potencjałem wydobywczym i produkcyjnym. Obecnie głównym przedmiotem działalności Spółki jest produkcja wyrobów skaleniowo-kwarcowych (grysy oraz mączki skaleniowo-kwarcowe), mączek kwarcowych oraz kruszyw stosowanych do mieszanek bitumicznych.

Ugruntowana pozycja rynkowa, w tym stale odnawiane kontrakty handlowe, stanowią o wysokiej konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku. Szeroki park maszynowy, stale rozbudowywany w toku kolejnych projektów inwestycyjnych, a także posiadane zaplecze B+R pozwalają na konsekwentną realizację planów rozwojowych.

Zakres usług

Pozyskiwanie dotacji
Rozliczanie dotacji

Potrzeby

Producent surowców skaleniowych, w odpowiedzi na zidentyfikowane oczekiwania swoich klientów, zgłosił się do nas z prośbą o pomoc w pozyskaniu dotacji unijnej, dzięki której wdroży nową technologię produkcji wysokorozdrobnionych surowców ceramicznych i szklarskich. Główną potrzebą spółki SKSM było znalezienie dofinansowania w celu wdrożenia opracowanej autorskiej technologii oraz nowych i ulepszonych produktów.

W trakcie współpracy znaleziono najkorzystniejszą formę dofinansowania, przygotowano dokumentację aplikacyjną oraz nawiązano współpracę z bankiem udzielającym promesy kredytu technologicznego i zadbano o prawidłową realizację projektu zarówno na etapie prac wstępnych, wnioskowania o dotację jak i rozliczania całego projektu.

https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2024/03/sksm1-1280x854.jpg
https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2024/03/sksm2-1280x854.jpg

Efekty

W efekcie współpracy naszego zespołu ze Spółką SKSM powstał i został zrealizowany projekt obejmujący wdrożenie nowego, unikatowego w skali świata układu technologicznego mielenia, co pozwoliło nie tylko na zwiększenie możliwości produkcyjnych przedsiębiorstwa w zakresie dotychczas pozyskiwanych mączek kwarcowych i skaleniowo-kwarcowych, ale przede wszystkim na wprowadzenie na rynek najwyższej jakości wysoko rozdrobnionych surowców o znacząco ulepszonych parametrach w stosunku do dotychczas wytwarzanych przez SKSM oraz innych krajowych producentów.

Dzięki pozyskanym funduszom unijnym, spółka SKSM sfinansowała budowę zintegrowanej i wysoce zautomatyzowanej instalacji produkcyjnej oraz dostarczyła na rynek innowacyjne produkty w skali całego kraju. Otrzymane w formie dotacji środki pozwoliły firmie na trwałą poprawę konkurencyjności, jak również zwiększyły wymiernie przychody z działalności i pozwoliły na wzmocnienie pozycji na rynku surowców ceramicznych i szklarskich.

Wartość pozyskanego dofinansowania wyniosła 6 mln PLN, co pozwoliło zrealizować w całości projekt inwestycyjny i osiągnąć wyznaczone cele projektowe naszego klienta.

Referencja

Doradztwo w zakresie pozyskania i rozliczania dofinansowań ze środków krajowych i europejskich

Z Panem Rafałem Czerkawskim – reprezentującym markę Doradcy365 – współpracujemy już od blisko 18 lat. Nasza współpraca dotyczyła głównie doradztwa w zakresie pozyskania i rozliczania dofinansowań ze środków krajowych i europejskich na różnorodne projekty i zaowocowała przyznaniem nam dotacji w kwocie przekraczającej 10 mln zł.

W kwietniu 2020 zleciliśmy dodatkowo pozyskanie dla nas subwencji z PFR, która została nam już przyznana i wypłacona w kwocie ponad 3 mln zł. Aktualnie współpracujemy w zakresie prawidłowego wykorzystania tych środków i ich rozliczenia.

Na bazie dotychczasowej współpracy możemy polecić usługi doradcze jako profesjonalne, rzetelne i skuteczne.

Strzeblowskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o.

Agnieszka Kamińska
Główna Księgowa

SZYBKI KONTAKTZadzwoń teraz lub wypełnij formularz

Poniedziałek – Piątek (08:00 – 17:00)

SZYBKI KONTAKTZaproś nas do oceny i analizy Twojego projektu.

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
logo warszawa
lot crew
gmina smołdzino
logo miasto otwock
ford
logo rmf
bez tytułu
logo dp
logo trzebińskie centrum kultury
uw olsztyn
pup toruń
logo lp piła
nadleśnictwo krotoszyn
logo uni rol krak
Właścicielem marki DORADCY365
jest CERES-HOLDING Sp. z o.o.
53-135 Wrocław
ul. Januszowicka 5

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365.