fbpx
 

Ulga na ekspansję – na czym polega i co można odliczyć?

20 kwietnia 2022by Katarzyna Krupicka

W ramach Polskiego Ładu powstał nowy rodzaj ulgi dla przedsiębiorców, który dotyczy ekspansji podatnika. Projekt ten zakłada, że można odliczyć pewne poniesione koszty, aby firma mogła rozszerzyć swoje rynki zbytu, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Jeśli planujesz skorzystać z tego przywileju, koniecznie sprawdź, jakie są limity tej ulgi, a także, które wydatki możesz do niej zaliczyć.

Ulga na ekspansję i jej główne założenia

Chcąc skorzystać z możliwości dodatkowego odliczenia od dochodu kosztów, które przyczyniają się do rozszerzania przychodów o nowe źródła, w szczególności te ze sprzedaży nowych rodzajów produktów lub niedostępnych dotąd w danym kraju, warto skorzystać z ulgi na ekspansję. Jej założeniem jest odliczenie kosztów, które dana firma musi ponieść, aby rozszerzyć swoją działalność w Polsce i za granicą. Przeznaczona jest zarówno dla małych, jak i średnich podmiotów gospodarczych.

Tego rodzaju wydatki można wówczas odliczyć dwa razy: pierwszy w ramach kosztów uzyskania przychodów, natomiast drugi wraz z ulgą, jako odliczenie od podstawy opodatkowania w ramach wskazanego limitu.

Jaki jest limit ulgi i warunki, które należy spełnić?

Ważnym elementem jest to, że odliczeniu może podlegać kwota w wysokości do 1 mln zł w danym roku podatkowym. Koniecznym warunkiem, który należy spełnić, korzystając z ulgi jest wzrost przychodów ze sprzedaży lub osiągnięcie przychodu z niej w ciągu dwóch lat (licząc od roku podatkowego, w którym poniesione zostały wydatki)

Jakiego rodzaju wydatki można odliczyć?

W przypadku ulgi na ekspansję, do kosztów, które można uwzględnić, należą między innymi wydatki poniesione na działania promocyjno-informacyjne, związane z uczestnictwem w różnego rodzaju targach branżowych, a także przygotowaniem niezbędnej dokumentacji potrzebnej do przystąpienia do przetargu.

Skorzystaj z pomocy ekspertów

Chcesz, aby Twoja działalność gospodarcza skorzystała z ulgi na ekspansję? Nasi wykwalifikowani specjaliści z Doradcy365 chętnie pomogą Ci ustalić, które koszta do niej się zaliczają, a także wesprą podczas przygotowywania zeznania podatkowego za dany rok. Dzięki współpracy z nami będziesz mógł rozwijać swoją firmę dokładnie w takim kierunku, w jakim planujesz.

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
logo warszawa
lot crew
gmina smołdzino
logo miasto otwock
ford
logo rmf
logo białystok
bez tytułu
logo bytom
gmina grodzisk
gmina puck
logo dp
logo trzebińskie centrum kultury
uw olsztyn
zachodniopomorski urząd wojewódzki w szczecinie
pup toruń
logo lp piła
nadleśnictwo krotoszyn
logo uni rol krak
Właścicielem marki DORADCY365
jest CERES-HOLDING Sp. z o.o.
53-135 Wrocław
ul. Januszowicka 5

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365.