fbpx
 

(Wywiad) Dotacje na potrzeby szkoleniowe i doradcze dla firm z woj śląskiego wywiad z Project Managerem – Markiem Bogacz

27 lutego 2022by Martyna Skulska
 1. Panie Marcinie, jaka jest w tym roku pula do wykorzystania na szkolenia?

W 2022 roku każda z firm z sektora MŚP w woj. śląskim ma możliwość złożenia aż 3 wniosków, z których każdy może opiewać na kwotę maksymalnie 100 tyś zł.

 1. Kiedy rusza nabór? Do kiedy można składać wnioski?

Nabory odbywają się cyklicznie, harmonogram jest rozpisany już do końca roku i daje możliwość aplikowania 2-3 razy w miesiącu. Najbliższe nabory mają miejsce w marcu, maju i czerwcu.

 1. Czy jest jakiś limit, jeżeli chodzi o składane wnioski?

Limity dotyczą kwot, u każdego z trzech Operatorów można uzyskać, jak wspomniałem wcześniej 100 tyś zł. Wnioski można składać wielokrotnie, aż do uzyskania pełnego wymiaru dofinansowania.

 1. Jakie szkolenia mogą zostać sfinansowane z dotacji?

Dofinansowaniem w ramach projektu Podmiotowy System Finansowania mogą być objęte wszelkie szkolenia, które są potrzebne i zbieżne z zakresem działalności firmy i zakresem stanowiska pracowników, których firma deleguje na szkolenia. Realizujemy zarówno tzw. szkolenia twarde, jak choćby szkolenia z obszaru prawa i podatków, z obszaru IT, produkcyjne, językowe jak i te określane mianem szkoleń miękkich, czyli szkolenia menedżerskie, sprzedażowe i negocjacyjne czy z obszaru organizacji czasu pracy, efektywnej współpracy i komunikacji. Często bywa tak, że pomysł na szkolenie podsuwa nam klient, i bywa, że to on poleca sprawdzonego eksperta, z którym chciałby zrealizować szkolenia dla swoich pracowników. Realizowaliśmy szkolenia z projektowania dróg, projektowania mebli, organizacji targów i konferencji w rzeczywistości wirtualnej, czy kurs bezpiecznej jazdy dla przedstawicieli handlowych. To kilka przykładów bezpośredniej odpowiedzi na ważne i pilne potrzeby klienta.

 1. Czy są jakieś wyłączenia ze skorzystania ze szkolenia?

Wyjątek stanowią szkolenia, które pracodawca ma obowiązek przeprowadzać cyklicznie, jak np. szkolenie BHP czy szkolenie przeciwpożarowe.

 1. Jaki jest termin realizacji szkoleń?

Szkolenia co do zasady mają mieć wyznaczoną datę najwcześniej 2 miesiące od daty składania wniosku i nie później niż do 6 miesięcy.

 1. Jakie warunki należy spełnić?
 • Firma musi być zarejestrowana w woj. śląskim;
 • posiadać status MŚP, czyli zatrudniać do 250 pracowników;
 • posiadać przychody z ostatnich 2 lat obrotowych nie przekraczające 50mln EURO;
 • firma nie może mieć zaległości w ZUS i US;
 • a także musi posiadać wolną kwotę w ramach limitu 200 tyś EURO z pomocy de minimis.
 1. Gdzie można odbyć szkolenie? Czy są to konkretne miejsca?

Szkolenie może przybrać formę stacjonarną lub zdalną. Jeśli chodzi o szkolenia stacjonarne, to najczęściej firmy decydują się na realizację szkoleń na ternie własnej siedziby, mogą to być również ośrodki konferencyjne czy hotele położone na terenie woj. śląskiego.

 1. Czy warto skorzystać z pomocy profesjonalistów w tym zakresie?

Oczywiście że tak, ponieważ dysponujemy już przeszło 4 letnim doświadczeniem choćby w zakresie aplikowania i organizacji szkoleń w tym projekcie.

Po pierwsze, we współpracy z profesjonalistami firma będzie skutecznie aplikować i zaoszczędzi mnóstwo czasu swoich pracowników którym wdrożenie się w Regulamin i napisanie poprawnego wniosku zajmie co najmniej kilka dnia raczej, a raczej biorąc pod uwagę, że tu nauka opiera się na popełnianych błędach, tygodni. Po drugie, skorzysta z grona wyłącznie sprawdzonych i doświadczonych trenerów, unikając tym samym ryzyka natrafienia na osobę niekompetentną i po trzecie zaoszczędzi własne środki mogąc je przeznaczyć na inne równie ważne potrzeby firmy.

 1. Dla kogo przeznaczona jest dotacja?

Dotacja pozwala nam finansować ważne potrzeby rozwojowe pracowników którzy są zatrudnieni na umowie o pracę, bądź umowie zlecenia i mają staż zatrudnienia minimum 3 miesiące w chwili składania wniosku. Dla każdego z pracowników możemy pozyskać do 9 400 zł dofinansowania, u każdego z trzech Operatorów, co daje łączną maksymalną kwotę dofinansowania na pracownika w wymiarze 28 200 zł. Zatem możliwości w samym 2022 roku są ogromne, należy tylko schylić się po te pieniądze i skorzystać z usługi profesjonalistów, którzy zajmują się pisaniem wniosków i organizacją szkoleń na co dzień, już od wielu lat.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

ZOSTAW DANE KONTAKTOWE

Nasi doradcy wkrótce do Ciebie się odezwą

https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2021/02/smiling-woman-headset-presentation-something-min-scaled.jpg

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
logo warszawa
lot crew
gmina smołdzino
logo miasto otwock
ford
logo rmf
bez tytułu
logo dp
logo trzebińskie centrum kultury
uw olsztyn
pup toruń
logo lp piła
nadleśnictwo krotoszyn
logo uni rol krak
vicotel
Dane naszej firmyDORADCY 365 Sp. z o.o.
53-135 Wrocław
ul. Januszowicka 5

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365

Phone