Zobacz jakie to korzystne.
Zapewnimy pomoc dotyczącą przygotowania się do złożenia wniosku o dofinansowanie inwestycji, doboru odpowiedniej argumentacji oraz zajmiemy się pozyskaniem i rozliczeniem dotacji inwestycyjnej z programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 „Infrastruktura B+R przedsiębiorstw”.
Szczegóły naszych rozwiązań oraz cenę usługi poznasz na poniższej stronie.
Współpracując z nami zyskujesz ogrom czasu i pewność!
Przede wszystkim zaoszczędzimy Twój czas potrzebny na zdobycie wiedzy i informacji jak prawidłowo skorzystać z dotacji dla firm, które chcą stworzyć lub rozbudować infrastrukturę służącą do prowadzenia działalności B+R w przedsiębiorstwie.
Jednak największą zaletą współpracy z nami jest Twój spokój ducha, bo z nami nie stracisz szansy na zdobycie dodatkowych środków dla Twojej firmy.
Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, zapoznaj się z informacjami na tej stronie lub pozostaw swoje dane kontaktowe a my Ci je wyślemy e-mailem.
Z uwagi na nasze wieloletnie doświadczenie, pisanie wniosków dotacyjnych, biznesplanów i kontakt z administracją naborów – jest dla nas codziennością. Wnioski przygotowujemy szybko, bezbłędnie, przy minimum formalności z Twojej strony. Nasza usługa pozyskania dotacji jeśli będziesz sobie tego życzyć – może być kompleksowa – jesteśmy wówczas z Tobą począwszy od przygotowania wniosku, po zgromadzenie całej dokumentacji, aż po uzyskanie i prawidłowe rozliczenie dofinansowania. Naszym celem nadrzędnym jest zdjęcie z Ciebie możliwie jak największej ilości zadań w ramach pozyskiwania wsparcia finansowego.
Gwarancja rzetelności
Dajemy Państwu 100% gwarancję poprawności merytorycznej świadczonych przez nas usług, zarówno w kontekście konsultacji dotacji, jak i procesu ich pozyskania. Naszym celem biznesowym jest prawidłowość oraz skuteczność składanych przez nas wniosków, w równym stopniu zależy nam na sprawnym i bezbłędnym prowadzeniu spraw naszych Klientów.
Jak zacząć?
Skontaktuj się z nami – jak wolisz – telefonicznie lub e-mailowo albo zamów usługę bezpośrednio w naszym e-sklepie.
„Infrastruktura badawczo-rozwojowa w przedsiębiorstwach” to bezzwrotna dotacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 1.2 „Wsparcie działalności przedsiębiorstw w zakresie B+R” Priorytetu I. „Fundusze Europejskie dla konkurencyjnej gospodarki ” programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027.
Dla kogo: dofinansowanie będzie udzielane mikro, małe i średnie przedsiębiorstwom (MŚP) oraz dużym przedsiębiorstwom, pod warunkiem prowadzenia projektów partnerskich realizowanych we współpracy z MŚP przynosząc wymierne korzyści MŚP, w szczególności dostęp do:
Warunkiem koniecznym jest prowadzenie działalności na terenie województwa świętokrzyskiego, co znajduje potwierdzenie w dokumentach rejestrowych (tj. informacja o posiadaniu siedziby lub oddziału na terenie województwa świętokrzyskiego) na moment złożenia wniosku o dofinansowanie.
Wsparcie jest uwarunkowane przedstawieniem agendy badawczej, uzasadniającej inwestycję w infrastrukturę B+R.
Cel dofinansowania i typy projektów: celem Działania 1.2 „Wsparcie działalności przedsiębiorstw w zakresie B+R” jest rozwijanie i wzmacnianie zdolności badawczych i innowacyjnych oraz wykorzystywanie zaawansowanych technologii.
W ramach typu projektów „Infrastruktura badawczo-rozwojowa w przedsiębiorstwach” dofinansowanie mogą uzyskać projekty dotyczące tworzenia lub rozwoju istniejącego zaplecza badawczo-rozwojowego w przedsiębiorstwie.
Wsparcie udzielane będzie w formie bezzwrotnej dotacji.
Maksymalny poziom dofinansowania: dla projektów realizowanych w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej:
Maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych: nie została określona.
Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych: 300 tys. zł (słownie: trzysta tysięcy złotych).
Maksymalna wartość dofinansowania: może być udzielona do wysokości alokacji przeznaczonej na nabór.
Budżet konkursu: 45, 235 mln zł (słownie: czterdzieści pięć milionów dwieście trzydzieści pięć tysięcy złotych).
Na co: dofinansowanie będzie można przeznaczyć na stworzenie lub rozwój istniejącego zaplecza badawczo-rozwojowego, m. in. na zakup:
Przedstawione działania powinny dotyczyć planowanych przez daną firmę działań badawczo-rozwojowych z wykorzystaniem infrastruktury sfinansowanej w ramach projektu trwających minimum przez okres trwałości projektu, zawierającej w szczególności opis planowanych obszarów badawczych, plan prac B+R, oczekiwane rezultaty itp.
Koszty kwalifikowalne: wydatki na nowe środki trwałe i wartości niematerialne i prawne z zastrzeżeniem, że:
W uzasadnionych przypadkach za koszt kwalifikowalny można uznać remont, modernizację pomieszczeń umożliwiającą montaż zakupionej w ramach projektu aparatury badawczej, której koszt stanowić będzie nie więcej niż 20% wartości wydatków kwalifikowalnych w projekcie.
W ramach naboru nie przewidziano możliwości rozliczania kosztów pośrednich.
Termin naboru wniosków o dofinansowanie: od 11 grudnia 2023 r. do 9 lutego 2024 r.
Wnioski o dofinansowanie można składać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji WOD2021.
Czas przygotowania jest zależny w dużym stopniu od szybkości odpowiedzi Klienta na nasze pytania i wypełnienia ankiety prekwalifikacyjnej – zazwyczaj przygotowanie całego kompletu dokumentów wynosi ok 1-2 tygodni.
Tak, jednak warunkiem jest zapewnienie konkretnych efektów dyfuzji działalności innowacyjnej oraz B+R do gospodarki oraz, że projekty będą podejmowane wspólnie z MŚP przynosząc wymierne korzyści MŚP, w szczególności dostęp do:
Warunkiem przyznania dofinansowania jest prowadzenie działalności gospodarczej na terenie województwa świętokrzyskiego na minimum 24 miesiące przed złożeniem wniosku o dofinansowanie. W tym okresie działalność gospodarcza nie może podlegać zawieszeniu.
Jeśli prowadzisz działalność od stycznia/lutego 2022 r., wtedy możesz kwalifikować się do dofinansowania.
Projekt musi wpisywać się co najmniej w jedną z poniższych regionalnych inteligentnych specjalizacji województwa świętokrzyskiego:
Tak, preferowane będą projekty, w których występuje lub wystąpi:
Działalność gospodarcza musi być prowadzona na minimum 24 miesiące przed złożeniem wniosku o dofinansowanie, a w tym okresie działalność gospodarcza nie może podlegać zawieszeniu.
Wsparcie inwestycji dotyczących zakupu infrastruktury B+R w przedsiębiorstwach będzie uzależnione od przedstawienia poprawnie wypełnionej agendy badawczej oraz uzasadnienia zastosowania innowacji w gospodarce.
Przedstawione działania powinny dotyczyć planowanych przez daną firmę działań badawczo-rozwojowych z wykorzystaniem infrastruktury sfinansowanej w ramach projektu trwających minimum przez okres trwałości projektu, zawierającej w szczególności opis planowanych obszarów badawczych, plan prac B+R, oczekiwane rezultaty itp.
Dofinansowanie otrzymają projekty, w których:
Projekt musi wpisywać się w zakres regionalnych inteligentnych specjalizacji lub w obszarze zidentyfikowanym w ramach procesu przedsiębiorczego odkrywania (jeśli zostaną zidentyfikowane).