fbpx
 

Jak usprawnić procesy w biurach nieruchomości za pomocą robotyzacji i cyfryzacji?

5 kwietnia 2022by Katarzyna Krupicka

Biura nieruchomości przetwarzają ogromne ilości danych, które są im potrzebne zarówno do przygotowania ofert dla klientów, jak i w późniejszym czasie do umów. Aby znacząco usprawnić ten proces, można zastosować nowoczesne rozwiązania w formie robotyzacji i cyfryzacji tych czynności.

Zbieranie i przeanalizowanie danych przez zaprogramowanego robota

Każde biuro nieruchomości posiada swój CRM, w którym zbiera wszelkie dane swoich obiektów oraz klientów. Jednak często musi uzupełniać je ręcznie, co zajmuje niezwykle dużo czasu. Większość z tych informacji, które zbiera, ma pewien schemat – dotyczy danych kontaktowych, specyfikacji mieszkań lub domów i oczekiwań klientów.

Dzięki wdrożeniu robotyzacji, specjalnie zaprogramowany algorytm jest w stanie samodzielnie pobierać dane np. z e-maili od klientów i zeskanowanych wcześniej formularzy. Dzięki temu może je od automatycznie zbierać i segregować do CRM-u biura. W ten sposób można uzyskać dokładnie uporządkowane informacje wraz z ich aktualnym statusem. To spore ułatwienie dla pracowników, którzy mogą dysponować gotowymi bazami danych.

Co więcej, można zaprogramować robota w taki sposób, aby samodzielnie, na podstawie zebranych danych od klientów, mógł przygotowywać propozycje ofert nieruchomości. Może także analizować ankiety zadowolenia z przeprowadzonych transakcji i tworzyć z nich statystyki.

Cyfrowe biuro, czyli cyfryzacja dokumentów

Innym ułatwieniem jest cyfryzacja wszelkiego rodzaju papierowych dokumentów, takich jak umowy czy formularze, które muszą zostać zarchiwizowane. Specjalne urządzenie umożliwia ich masowe przeskanowanie, poprzez naklejenie na pierwszą stronę specjalnego kodu kreskowego – ten zaś odczytywany jest przez skaner. Pliki generują się automatycznie i zapisują na komputerze lub w chmurze w odpowiednich folderach.

Dzięki takiemu rozwiązaniu można w łatwy sposób posortować dokumenty, które nie są jeszcze podpisane i wyodrębnić je. Biuro nieruchomości ma zatem mniej pracy manualnej, a dodatkowo znacznie szybciej można znaleźć, poprzez kilka kliknięć, wszystkie cyfrowe umowy pośród tysięcy papierów.

Wsparcie doradcze dla biur nieruchomości

W przypadku chęci skorzystania z robotyzacji i cyfryzacji w biurze nieruchomości, nasi eksperci oferują doradztwo w tym zakresie. Mogą pomóc dobrać odpowiednie rozwiązania, przeanalizować potencjał robotyzacyjny, aby przyniósł on dodatkowo zwrot z inwestycji w tego rodzaju procesy. Doradcy365 są do Twojej dyspozycji, jeśli potrzebujesz skorzystać z tego rodzaju wsparcia.

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
logo warszawa
lot crew
gmina smołdzino
logo miasto otwock
ford
logo rmf
bez tytułu
logo dp
logo trzebińskie centrum kultury
uw olsztyn
pup toruń
logo lp piła
nadleśnictwo krotoszyn
logo uni rol krak
Właścicielem marki DORADCY365
jest CERES-HOLDING Sp. z o.o.
53-135 Wrocław
ul. Januszowicka 5

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365.