fbpx
 

Kooperacja biznesu i nauki w celu opiniowania innowacji – o czym warto wiedzieć? - Doradcy365

Wiele projektów biznesowych wymaga konsultacji z jednostką naukową i wydania odpowiedniej opinii systemów innowacyjnych w nich wykorzystanych. Szczególnie w przypadku, kiedy przedsiębiorstwo ubiega się o dotację, której regulamin przewiduje dostarczenie takiego dokumentu, w celach rozważenia udziału w konkursie. O czym warto wiedzieć, przygotowując się do tego rodzaju przedsięwzięcia?

Poszukiwanie partnera naukowego w ramach kooperacji z firmą, w celu zaopiniowania innowacji, jest niezwykle ważne. Wiele projektów tego wymaga nie tylko w celu ich poprawnego zrealizowania, ale także, aby uzyskać, niekiedy pokaźną, dotację.

Niektóre konkursy, oferujące firmom dofinansowanie, zastrzegają to w regulaminie i zasadach zgłaszania się przedsiębiorstw. Dlatego, jeśli Twój biznes także potrzebuje wsparcia naukowego, warto rozejrzeć się za partnerstwem odpowiedniej i rzetelnej jednostki naukowej.

Współpraca  z naukowcami i odpowiedzialność bizesu

Szczególnie w przypadku firmy, która jest na rynku dość nowa, mogą pojawić się pewnego rodzaju problemy, dotyczące wyników badań. Najczęściej w takim wypadku okazuje się, że brakuje pozytywnych wyników, które potwierdzałyby działanie danego produktu. Wówczas, czasem wieloletnie, starania i praca wielu ludzi może iść na marne. W tym celu potrzebni są naukowcy. Ich wiedza i doświadczenie może sprawić, że nawet, kiedy dany preparat nie zadziała, jak trzeba, będą w stanie uzyskać z tego jakiś profit do przeprowadzenia kolejnych działań. Niekiedy są w stanie na bazie nieudanych badań poprowadzić je w zupełnie innym kierunku, bez konieczności rezygnacji z innowacyjnego projektu.

Przedsiębiorstwa są odpowiedzialne za to, co chcą wypuścić na rynek. Szczególnie, jeśli działają np. w branży medycznej, spożywczej czy technologicznej. Nie chodzi wyłącznie o kwestie finansowe, ale także o wiarygodność. I właśnie tutaj zespół naukowy jest w stanie odpowiednio kontrolować cały proces, aby na koniec wydać również stosowną opinię danej innowacji, nad którą wszyscy rzetelnie pracują.

Jak uniknąć porażki?

Często, kiedy brakuje udziału jednostki naukowej przy tworzeniu konkretnego projektu, który jej wymaga, może się okazać, że dany produkt lub usługa nie będzie odpowiednio funkcjonować. Co więcej, pieniądze przeznaczone na wewnętrzne badania bez udziału naukowców przepadną i konieczna będzie rezygnacja z dalszych prac.

Aby uniknąć tego rodzaju rozczarowań, warto pokusić się o kooperację ze specjalistami ze świata naukowego. To właśnie oni, w odpowiednim momencie, wyłapując pewne błędy już na wczesnym etapie oraz będą w stanie zmienić kierunek prowadzenia projektu, kiedy zauważą taką potrzebę. Dzięki temu można zyskać nie tylko trochę czasu, ale i funduszy – te ostatnie są przecież najważniejsze dla biznesu. W końcu nikt nie chce rezygnować z czegoś, co w efekcie mogłoby przynieść sukces, ale nie działa, bo brakuje fachowców, którzy odpowiednio pokierowaliby badaniami.

Wsparcie we współpracy z partnerem naukowym

Znalezienie jednostki naukowej w celu współpracy przy danym projekcie biznesowym nie jest aż tak trudne, niemniej może zająć trochę czasu. A z pewnością wymaga dodatkowego zaangażowania. Właśnie dlatego eksperci w Doradcy365 oferują pomoc w tym zakresie.

Nasi specjaliści są w stanie wesprzeć poszukiwania partnera ze świata nauki w zakresie kooperacji z Twoją firmą. Do ich kompetencji należy m.in. wskazanie odpowiedniego zespołu naukowego czy pomoc w nawiązaniu z nim współpracy. Ponadto mogą również wesprzeć przedsiębiorstwo, które ubiega się o dotację, poprzez znalezienie obiektu naukowego, który zaopiniuje koncepcję, która już powstała w ramach projektu. Opinia naukowa może się przydać także podczas podejmowania współpracy z kontrahentem czy inwestorem – być może to właśnie ona przekona ich do podjęcia współpracy na gruncie biznesowym i rozstrzygnie obawy dotyczące zainwestowania w produkt lub usługę.

Jeśli potrzebujesz konsultacji w sprawie tego rodzaju kooperacji, nasi eksperci udzielą Ci konsultacji online lub telefonicznie.

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
ford
logo warszawa
inferm
logo miasto otwock
logo rmf
logo business mind
logo białystok
bez tytułu
logo bytom
gmina grodzisk
sksm
logo dp
logo kopalnia muzeum nowa ruda
logo szpital tarnów
safedent
logo trzebińskie centrum kultury
logo chełmek
mind
logo uni rol krak
logo medical inventi
logo eisa
logo cpbii
logo lp piła
logo powiat strzeliński
logo czysta polska
logo polska wywiadownia gospodarcza
logo bak żywności
logo gfi
logo grupa image
logo epal
logo aet
fitbit
croma
logo rosik
acana
mapa-zdrowia
spectrum
hanse
datart
Bez tytułu (1)
b3tech
logo setka
nerli
wes
ws
polkowicki
pcg
komfort
logo brs
logo nask
logo vorwerck
logo spectrum
logo soning stal
logo philipiak
logo pinus
logo ilc
logo cejs
logo fatro
logo tomgraf
logo zdrojowa hotels
logo marada autotransport
logo desmi
logo EnMS
zo-lesnica
jastech
fallwork
olwita
Właścicielem marki DORADCY365
jest CERES-HOLDING Sp. z o.o.
ul. Leszczyńskiego 4/29
50-078 Wrocław

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365.