fbpx
 

Lubelskie MŚP na rynkach zagranicznych

27 grudnia 2023by Joanna Pohl
Już za kilkanaście dni ma zostać ogłoszony nabór wniosków o dofinansowanie w konkursie „Lubelskie MŚP na rynkach zagranicznych”, z którego lubelscy przedsiębiorcy otrzymają wsparcie na działania dotyczące udziału w targach, wystawach i misjach gospodarczych. Konkurs realizowany jest w ramach Działania 2.7 programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.
Cel programu

Program Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 wspiera rozwój społeczno-gospodarczy województwa lubelskiego przy wykorzystaniu środków z Unii Europejskiej. Program obejmuje różnorodne obszary, z naciskiem na innowacje, badania, rozwój przedsiębiorstw oraz poprawę infrastruktury.

Celem Działania 2.7 jest wzmacnianie trwałego wzrostu i konkurencyjności MŚP oraz tworzenie miejsc pracy w MŚP, w tym poprzez inwestycje produkcyjne.

W ramach najbliższego naboru wsparcie otrzymają projekty „Kompleksowego wsparcia promocji oferty MŚP oraz ich internacjonalizacja, w powiązaniu z celami zidentyfikowanymi w strategii inteligentnej specjalizacji, począwszy od analizy możliwości wejścia na rynki zagraniczne, poprzez wsparcie w opracowaniu i wdrożeniu strategii wejścia przedsiębiorstwa na rynek zagraniczny, promocję oferty MŚP poprzez udział w targach, wystawach i misjach gospodarczych, tworzenie warunków dla rozwoju przedsiębiorczości oraz obsługi inwestora, a także rozwijanie zaawansowanych form współpracy międzynarodowej”.

Dla kogo wsparcie?

Dofinansowanie w ramach działania 2.7 jest skierowane do lubelskich mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).

W ramach Działania zastosowane będą preferencje dla projektów zawierających elementy współpracy ponadregionalnej, transgranicznej lub ponadnarodowej. Preferencje uzyskają także projekty dotyczące eksportu produktów i usług, w zakresie wysokiej techniki.

Na co można przeznaczyć wsparcie?

W ramach działania można otrzymać dofinansowanie na:

  • udział w targach, wystawach i misjach gospodarczych.
Ile można uzyskać wsparcia?

Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 50% wydatków kwalifikowalnych, nie więcej niż 300 tys. zł.

Budżet konkursu to 10 405 200 zł (słownie: dziesięć milionów czterysta pięć tysięcy dwieście złotych).

Nabór wniosków

Organizatorem naborów w konkursie „Usługi dla MŚP” jest Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości. Wnioski o przyznanie pomocy składa się wyłącznie za pośrednictwem aplikacji WOD2021, a termin składania wniosków potrwa od 1 lutego 2024 r. do 29 marca 2024 r.

Po więcej informacji zapraszamy na poniższą stronę: https://doradcy365.pl/dotacje-ulgi-i-subwencje/lubelskie-msp-na-rynkach-zagranicznych/

Skorzystaj z naszej pomocy już dziś i uzyskaj wsparcie.

Masz więcej pytań? Zapraszamy do kontaktu

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
logo warszawa
lot crew
gmina smołdzino
logo miasto otwock
ford
logo rmf
bez tytułu
logo dp
logo trzebińskie centrum kultury
uw olsztyn
pup toruń
logo lp piła
nadleśnictwo krotoszyn
logo uni rol krak
vicotel
Dane naszej firmyDORADCY 365 Sp. z o.o.
53-135 Wrocław
ul. Januszowicka 5

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365

Phone