fbpx
 

Nowe dotacje dla firm z branży HoReCa

5 września 2023by Martyna Skulska

Wkrótce  będzie dostępne aż 1,2 mld zł w puli dofinansowań dla branży HoReCa. Dowiedz się ile i na co możesz uzyskać środki, czytając artykuł poniżej. Jesteś przedsiębiorca z sektora: hotelarstwo, gastronomia, turystyka czy kultura? Ta dotacja jest właśnie dla Ciebie.

Cel programu

Głównym celem programu jest udzielenie wsparcia przedsiębiorstwom mikro, małym i średnim, które planują unowocześnić lub zmienić swoją dotychczasową działalność w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia, turystyka lub kultura. Są to sektory, które szczególnie ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19 w Polsce.

Dla kogo wsparcie?

Dofinansowanie to jest skierowane do wszystkich mikroprzedsiębiorców, małych i średnich firm działających w sektorach hotelarstwa, gastronomii (HoReCa), turystyki i kultury na terenie całej Polski. Zakłada się, iż z dotacji skorzysta nie mniej niż 2428 firm.

Na co można przeznaczyć wsparcie?

Dofinansowanie będzie obejmować inwestycje związane z rozbudową lub modernizacją infrastruktury usługowej lub produkcyjnej, takie jak prace budowlane, zakup maszyn i urządzeń, działania związane z ekologiczną transformacją lub implementacją technologii cyfrowych. Dodatkowo, w ramach wsparcia, uwzględnione zostaną działania związane z podnoszeniem kwalifikacji pracowników, w tym na przykład szkolenia umożliwiające zdobycie nowych kompetencji lub przekwalifikowanie pracowników, szczególnie w kontekście rozszerzenia lub zmiany profilu działalności przedsiębiorstwa. Dofinansowane zostaną także usługi rozwojowe świadczone na rzecz wspieranych MŚP, takie jak przygotowanie analizy wykonalności, opracowanie modelu biznesowego lub tworzenie procedur technicznych.

Ile można uzyskać wsparcia? 

Łączna suma wsparcia finansowego w ramach projektu wynosi 500 mln Euro tj. 1 261 552 841 złotych (czyli jeden miliard dwieście sześćdziesiąt jeden milionów pięćset pięćdziesiąt dwa tysiące osiemset czterdzieści jeden złotych 00/100).

Wsparcie pokrywać będzie do 85% kosztów kwalifikowalnych (w ramach pomocy de minimis), a inwestycje będą musiałby być zakończone i rozliczone do 30.06.2026 r.

Nabór wniosków  

Nabór wniosków na operatorów programu potrwa do 28 września 2023, w dalszej kolejności przeprowadzane będą nabory dla bezpośrednich wnioskodawców zainteresowanych otrzymaniem takiej pomocy. W związku ze spodziewanym ogromnym zainteresowaniem tym programem i faktem, iż nie dla wszystkich chętnych wystarczy  środków eksperci marki Doradcy365 sugerują jak najszybsze wpisanie się na listę potencjalnie zainteresowanych tym programem.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod poniższym adresem:

https://doradcy365.pl/kontakt/

  

Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą i chcieliby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie, prosimy o kontakt. Jesteśmy gotowi pomóc w rozwoju sektora HoReCa i przyczynić się do jego stabilności i różnorodności.

Skorzystaj z naszej pomocy już dziś i uzyskaj wsparcie.

Masz więcej pytań? Zapraszamy do kontaktu

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
ford
logo warszawa
inferm
logo miasto otwock
logo rmf
logo business mind
logo białystok
bez tytułu
logo bytom
gmina grodzisk
sksm
logo dp
logo kopalnia muzeum nowa ruda
logo szpital tarnów
safedent
logo trzebińskie centrum kultury
logo chełmek
mind
logo uni rol krak
logo medical inventi
logo eisa
logo cpbii
logo lp piła
logo powiat strzeliński
logo czysta polska
logo polska wywiadownia gospodarcza
logo bak żywności
logo gfi
logo grupa image
logo epal
logo aet
fitbit
croma
logo rosik
acana
mapa-zdrowia
spectrum
hanse
datart
Bez tytułu (1)
b3tech
logo setka
nerli
wes
ws
polkowicki
pcg
komfort
logo brs
logo nask
logo vorwerck
logo spectrum
logo soning stal
logo philipiak
logo pinus
logo ilc
logo cejs
logo fatro
logo tomgraf
logo zdrojowa hotels
logo marada autotransport
logo desmi
logo EnMS
zo-lesnica
jastech
fallwork
olwita
Właścicielem marki DORADCY365
jest CERES-HOLDING Sp. z o.o.
ul. Leszczyńskiego 4/29
50-078 Wrocław

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365.