fbpx
 

Nowe dotacje dla firm z branży HoReCa

5 września 2023by Martyna Skulska

Wkrótce  będzie dostępne aż 1,2 mld zł w puli dofinansowań dla branży HoReCa. Dowiedz się ile i na co możesz uzyskać środki, czytając artykuł poniżej. Jesteś przedsiębiorca z sektora: hotelarstwo, gastronomia, turystyka czy kultura? Ta dotacja jest właśnie dla Ciebie.

Cel programu

Głównym celem programu jest udzielenie wsparcia przedsiębiorstwom mikro, małym i średnim, które planują unowocześnić lub zmienić swoją dotychczasową działalność w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia, turystyka lub kultura. Są to sektory, które szczególnie ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19 w Polsce.

Dla kogo wsparcie?

Dofinansowanie to jest skierowane do wszystkich mikroprzedsiębiorców, małych i średnich firm działających w sektorach hotelarstwa, gastronomii (HoReCa), turystyki i kultury na terenie całej Polski, prowadzących działalność określoną odpowiednim kodem Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) i potwierdzoną wpisem do właściwego rejestru, które jednocześnie odnotowały spadek obrotów w wysokości co najmniej 30%, liczonych rok do roku (2020/2019 albo 2021/2020).

Zakłada się, iż z dotacji skorzysta nie mniej niż 2428 firm.

Na co można przeznaczyć wsparcie?

Dofinansowanie będzie obejmować inwestycje związane z rozbudową lub modernizacją infrastruktury usługowej lub produkcyjnej, takie jak prace budowlane, zakup maszyn i urządzeń, działania związane z ekologiczną transformacją lub implementacją technologii cyfrowych. Dodatkowo, w ramach wsparcia, uwzględnione zostaną działania związane z podnoszeniem kwalifikacji pracowników, w tym na przykład szkolenia umożliwiające zdobycie nowych kompetencji lub przekwalifikowanie pracowników, szczególnie w kontekście rozszerzenia lub zmiany profilu działalności przedsiębiorstwa. Dofinansowane zostaną także usługi rozwojowe świadczone na rzecz wspieranych MŚP, takie jak przygotowanie analizy wykonalności, opracowanie modelu biznesowego lub tworzenie procedur technicznych.

Ile można uzyskać wsparcia? 

Łączna suma wsparcia finansowego w ramach projektu wynosi 500 mln Euro tj. 1 261 552 841 złotych (czyli jeden miliard dwieście sześćdziesiąt jeden milionów pięćset pięćdziesiąt dwa tysiące osiemset czterdzieści jeden złotych 00/100).

Wsparcie pokrywać będzie do 90% kosztów kwalifikowalnych (w ramach pomocy de minimis), a inwestycje będą musiały być zrealizowane w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy o dofinansowanie (najpóźniej do 31.01.2026 r.).

Minimalna wartość dotacji wyniesie 50 tys. zł, a maksymalna 540 tys. zł.

Nabór wniosków  

Nabór wniosków potrwa od 6 maja 2024 r. do 5 czerwca 2024 r. Wniosek należy złożyć wyłącznie w postaci elektronicznej w systemie LSI u właściwego operatora.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uczestniczy w realizacji Inwestycji jako jednostka wspierająca plan rozwojowy.

Dla każdego z pięciu regionów został wybrany w konkursie jeden Operator działający w skali danego regionu obejmującego kilka województw, zgodnie z podziałem:

  • Region 1 – województwa kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie,
  • Region 2 – województwa mazowieckie, podlaskie, warmińsko-mazurskie,
  • Region 3 – województwa lubelskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie,
  • Region 4 – województwa łódzkie, opolskie, śląskie,
  • Region 5 – województwa dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie.

W związku ze spodziewanym ogromnym zainteresowaniem tym programem i faktem, iż nie dla wszystkich chętnych wystarczy  środków eksperci marki Doradcy365 sugerują jak najszybsze wpisanie się na listę potencjalnie zainteresowanych tym programem.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod poniższym adresem: https://doradcy365.pl/kontakt/

Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą i chcieliby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie, prosimy o kontakt. Jesteśmy gotowi pomóc w rozwoju sektora HoReCa i przyczynić się do jego stabilności i różnorodności.

Skorzystaj z naszej pomocy już dziś i uzyskaj wsparcie.

Masz więcej pytań? Zapraszamy do kontaktu

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
logo warszawa
lot crew
gmina smołdzino
logo miasto otwock
ford
logo rmf
bez tytułu
logo dp
logo trzebińskie centrum kultury
uw olsztyn
pup toruń
logo lp piła
nadleśnictwo krotoszyn
logo uni rol krak
Właścicielem marki DORADCY365
jest CERES-HOLDING Sp. z o.o.
53-135 Wrocław
ul. Januszowicka 5

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365.