Szkolenia dotyczące kwestii związanych z obrotem towarowym z zagranicą, czyli import, eksport, tranzyt towarów, w tym procedury celne, obowiązki uczestników międzynarodowego łańcucha dostaw, korzystanie z ułatwień celnych, przygotowanie się do realizacji operacji celnych – to wszystko znajdziesz w dedykowanych specjalistycznych szkoleniach „celnych”.
Jeżeli szukasz profesjonalnych szkoleń w formule minimum teorii i maksimum praktyki to dobrze trafiłeś – prowadzi je doświadczony trener z ponad dwudziestoletnią praktyką z zakresu kontroli celnej, analizy ryzyka oraz bezpiecznego korzystania z ułatwień celnych.
Zajęcia mają formę interaktywną- prezentacja multimedialna z komentarzem, ćwiczenia, studia przypadków, dyskusja, przygotowujemy zajęcia pod profil działalności uczestników szkolenia.
Jeżeli chcesz zdobyć przekrojową wiedzę na temat importu, eksportu, procedur celnych, klasyfikacji towarów, deklarowanie pochodzenia i korzystanie z preferencji taryfowych, Zastanawiasz się z jakich ułatwień celnych powinieneś skorzystać (wersja optymalna dla Twojego Biznesu), Masz problemy z zatrzymywanymi towarami i kontrolą celną w tym zakresie – to proponujemy szkolenia z zakresu ABC import eksport, analiza ryzyka, ryzyka celne, ułatwienia celne. Jeżeli potrzebujesz szkoleń specjalistycznych w sensie węższym dedykowane pod Twój profil działalności to proponujemy szkolenia z zakresu bezpieczeństwo produktu, pochodzenie towarów, klasyfikacja towarowa.
Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Administracja oraz studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Ryzykiem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, certyfikowany trener II stopnia.
Od 2006 roku prowadzi szkolenia dla biznesu, w których uczestniczyło ponad 3000 osób oraz dla administracji publicznej, w których uczestniczyło ponad 2000 funkcjonariuszy celnych, pracowników administracji skarbowej oraz resortu Ministerstwa Finansów.
Wykładowca studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu na kierunkach Audyt. Trener wykładowca w ramach KAS (Krajowa Administracja Skarbowa).
Uczestnik zespołów zadaniowych w ramach tworzenia systematyki obszarów oraz metod reakcji na ryzyka oraz współtwórca instrukcji analitycznej dla Służby Celnej – w ramach struktur Ministerstwa Finansów.
Czynny analityk z piętnastoletnim doświadczeniem: w tym naczelnik wydziału zarządzania ryzykiem w Izbie Celnej we Wrocławiu, kierownik referatu analizy ryzyka i międzynarodowej wymiany informacji w Dolnośląskim Urzędzie Celno-Skarbowym.
Autor publikacji z zakresu zarządzania ryzykiem celnym, stosowania w praktyce metod heurystycznych.
Przedsiębiorca, brał udział w procesach szkoleniowo-doradczych przygotowujących firmy do ubiegania się o ułatwienia celne w ramach Unijnego Kodeksu Celnego jak również w fazie po uzyskaniu pozwoleń w tym zakresie.
Firmy i organizacje uczestniczące w szkoleniach m.in.: