fbpx
 

Trwa drugi nabór wniosków o grant dla placówek POZ w ramach projektu pozakonkursowego „Dostępność Plus dla zdrowia” - Doradcy365

Departament Innowacji Ministerstwa Zdrowia rozpoczął kolejny, drugi już nabór wniosków o powierzenie grantu dla placówek POZ. Jest on realizowany w ramach projektu pozakonkursowego o nazwie „Dostępność Plus dla zdrowia”. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ termin składania podań w tym zakresie mija wraz z końcem czerwca br.

O grancie „Dostępność Plus dla zdrowia”

W ramach złożonego wniosku można starać się o dofinansowanie, którego wysokość to minimalne kwota wynosząca 150 tys. zł, ale nie wyższa niż 720 tys. zł. Obowiązuje jednak ograniczenie procentowe, które dotyczy wydatków z kategorii cross-financingu oraz należących zarówno do cross-financingu, jak i środków trwałych. W pierwszym przypadku jest to 40 proc., natomiast w drugim – 70 proc. Co warto wiedzieć, nie jest wymagany żaden wkład własny, aby móc ubiegać się o dotację.

Wartość alokacji całego naboru wynosi 73 mln zł i jest ona podzielona na dwie koperty. Każda z nich zawiera kolejno 70 proc. i 30 proc. alokacji naboru grantowego, a całość jest rozdzielona według średniego dochodu gminy, uwzględniając położenie placówki medycznej i w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Celem wsparcia w postaci powyższego grantu jest poprawa dostępności wybranych placówek medycznych POZ. Głównie chodzi o zmiany w zakresie architektonicznym, cyfrowym lub informacyjno-komunikacyjnym w tych obiektach dla osób, które mają szczególnego rodzaju potrzeby.

Kto może ubiegać się o grant?

Chcąc wziąć udział w projekcie i mieć możliwość otrzymania dofinansowania, należy spełnić podstawowe kryterium. Jest nim status (aktualny w dniu składania wniosku) świadczeniodawcy, który w placówce medycznej udziela świadczeń gwarantowanych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. W jego ramach mieszczą się trzy zakresy: świadczenia lekarza POZ, świadczenia pielęgniarki POZ, a także świadczenia położnej POZ. Co ważne, muszą być one udzielane na bazie umowy zawartej między wnioskodawcą a Narodowym Funduszem Zdrowia albo innym świadczeniodawcą, który to posiada umowę z NFZ.

Zasady składania wniosków o dofinansowanie

Wnioski w sprawie grantu w ramach projektu pozakonkursowego „Dostępność Plus dla zdrowia” można składać do 30 czerwca 2022 roku do momentu zamknięcia naboru i wyczerpania alokacji. Dokumenty należy składać drogą elektroniczną poprzez Platformę Obsługi Projektów Inwestycyjnych, gdzie można się zalogować za pomocą Profilu Zaufanego. Co ważne, aby podpisać wniosek, trzeba posiadać kwalifikowany podpis elektroniczny.

Wsparcie ekspertów podczas ubiegania się o grant

Jeśli potrzebujesz pomocy przy składaniu wniosku o dofinansowanie w ramach projektu „Dostępność Plus dla zdrowia”, specjaliści z Doradcy365 chętnie jej udzielą. Zarówno, jeśli chodzi o stronę merytoryczną dokumentów aplikacyjnych, jak i w przypadku kwestii technicznych czy organizacyjnych, które dotyczą właśnie tego grantu. Dzięki wsparciu naszych ekspertów będziesz mógł szybko i sprawnie dokonać zgłoszenia, które będzie miało znacznie większe szanse na jego pozytywne rozpatrzenie. Chcąc skorzystać z tego rodzaju pomocy, skontaktuj się z nami – czas na złożenie wniosku mija 30 czerwca br.

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
ford
logo warszawa
inferm
logo miasto otwock
logo rmf
logo business mind
logo białystok
bez tytułu
logo bytom
gmina grodzisk
sksm
logo dp
logo kopalnia muzeum nowa ruda
logo szpital tarnów
safedent
logo trzebińskie centrum kultury
logo chełmek
mind
logo uni rol krak
logo medical inventi
logo eisa
logo cpbii
logo lp piła
logo powiat strzeliński
logo czysta polska
logo polska wywiadownia gospodarcza
logo bak żywności
logo gfi
logo grupa image
logo epal
logo aet
fitbit
croma
logo rosik
acana
mapa-zdrowia
spectrum
hanse
datart
Bez tytułu (1)
b3tech
logo setka
nerli
wes
ws
polkowicki
pcg
komfort
logo brs
logo nask
logo vorwerck
logo spectrum
logo soning stal
logo philipiak
logo pinus
logo ilc
logo cejs
logo fatro
logo tomgraf
logo zdrojowa hotels
logo marada autotransport
logo desmi
logo EnMS
zo-lesnica
jastech
fallwork
olwita
Właścicielem marki DORADCY365
jest CERES-HOLDING Sp. z o.o.
ul. Leszczyńskiego 4/29
50-078 Wrocław

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365.