fbpx
 

Trwa drugi nabór wniosków o grant dla placówek POZ w ramach projektu pozakonkursowego „Dostępność Plus dla zdrowia”

5 kwietnia 2022by Katarzyna Krupicka

Departament Innowacji Ministerstwa Zdrowia rozpoczął kolejny, drugi już nabór wniosków o powierzenie grantu dla placówek POZ. Jest on realizowany w ramach projektu pozakonkursowego o nazwie „Dostępność Plus dla zdrowia”. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ termin składania podań w tym zakresie mija wraz z końcem czerwca br.

O grancie „Dostępność Plus dla zdrowia”

W ramach złożonego wniosku można starać się o dofinansowanie, którego wysokość to minimalne kwota wynosząca 150 tys. zł, ale nie wyższa niż 720 tys. zł. Obowiązuje jednak ograniczenie procentowe, które dotyczy wydatków z kategorii cross-financingu oraz należących zarówno do cross-financingu, jak i środków trwałych. W pierwszym przypadku jest to 40 proc., natomiast w drugim – 70 proc. Co warto wiedzieć, nie jest wymagany żaden wkład własny, aby móc ubiegać się o dotację.

Wartość alokacji całego naboru wynosi 73 mln zł i jest ona podzielona na dwie koperty. Każda z nich zawiera kolejno 70 proc. i 30 proc. alokacji naboru grantowego, a całość jest rozdzielona według średniego dochodu gminy, uwzględniając położenie placówki medycznej i w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Celem wsparcia w postaci powyższego grantu jest poprawa dostępności wybranych placówek medycznych POZ. Głównie chodzi o zmiany w zakresie architektonicznym, cyfrowym lub informacyjno-komunikacyjnym w tych obiektach dla osób, które mają szczególnego rodzaju potrzeby.

Kto może ubiegać się o grant?

Chcąc wziąć udział w projekcie i mieć możliwość otrzymania dofinansowania, należy spełnić podstawowe kryterium. Jest nim status (aktualny w dniu składania wniosku) świadczeniodawcy, który w placówce medycznej udziela świadczeń gwarantowanych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. W jego ramach mieszczą się trzy zakresy: świadczenia lekarza POZ, świadczenia pielęgniarki POZ, a także świadczenia położnej POZ. Co ważne, muszą być one udzielane na bazie umowy zawartej między wnioskodawcą a Narodowym Funduszem Zdrowia albo innym świadczeniodawcą, który to posiada umowę z NFZ.

Zasady składania wniosków o dofinansowanie

Wnioski w sprawie grantu w ramach projektu pozakonkursowego „Dostępność Plus dla zdrowia” można składać do 30 czerwca 2022 roku do momentu zamknięcia naboru i wyczerpania alokacji. Dokumenty należy składać drogą elektroniczną poprzez Platformę Obsługi Projektów Inwestycyjnych, gdzie można się zalogować za pomocą Profilu Zaufanego. Co ważne, aby podpisać wniosek, trzeba posiadać kwalifikowany podpis elektroniczny.

Wsparcie ekspertów podczas ubiegania się o grant

Jeśli potrzebujesz pomocy przy składaniu wniosku o dofinansowanie w ramach projektu „Dostępność Plus dla zdrowia”, specjaliści z Doradcy365 chętnie jej udzielą. Zarówno, jeśli chodzi o stronę merytoryczną dokumentów aplikacyjnych, jak i w przypadku kwestii technicznych czy organizacyjnych, które dotyczą właśnie tego grantu. Dzięki wsparciu naszych ekspertów będziesz mógł szybko i sprawnie dokonać zgłoszenia, które będzie miało znacznie większe szanse na jego pozytywne rozpatrzenie. Chcąc skorzystać z tego rodzaju pomocy, skontaktuj się z nami – czas na złożenie wniosku mija 30 czerwca br.

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
logo warszawa
lot crew
gmina smołdzino
logo miasto otwock
ford
logo rmf
bez tytułu
logo dp
logo trzebińskie centrum kultury
uw olsztyn
pup toruń
logo lp piła
nadleśnictwo krotoszyn
logo uni rol krak
Właścicielem marki DORADCY365
jest CERES-HOLDING Sp. z o.o.
53-135 Wrocław
ul. Januszowicka 5

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365.