fbpx
 

Znajdź ciekawy pomysł na innowacje w swoim przedsiębiorstwie

5 kwietnia 2022by Katarzyna Krupicka

Firmy, które skupiają się na innowacyjnych rozwiązaniach są niezwykle cenne na rynku. Zarówno dla partnerów biznesowych, jak i dla pracowników. Jedni mogą wspomóc firmę, np. w formie inwestycji w projekt, drudzy chętnie realizują się w tego rodzaju pracy. Dowiedz się, w jaki sposób znaleźć pomysł na innowacyjność, którą możesz zastosować w swoim przedsiębiorstwie.

Pomysł na innowacje – od czego należy zacząć?

Jeśli szukasz pomysłu na to, jaki rodzaj innowacyjnych rozwiązań możesz wdrożyć w swojej firmie, zacznij od… podstaw. Przeanalizuj procesy działające w przedsiębiorstwie i sprawdź ich dotychczasową efektywność. Weź pod uwagę zarówno ostatni kwartał, rok, jak i dekadę. Być może już na tym etapie nasuną Ci się jakieś wnioski, które będziesz mógł wykorzystać do wykreowania pomysłu na coś nowego.

Kolejnym krokiem jest wykorzystanie danych z analizy do znalezienia jakiegoś rodzaju niszy. Czegoś, co być może ma już konkurencja, ale jak dotąd korzysta z tego w dość starym stylu. Zastanów się, czy można uprościć jakiś proces lub komunikację, korzystając z nowoczesnych rozwiązań.

Słuchaj głosu klientów i współpracowników

Skorzystaj także w tym celu z opinii klientów, zarówno biznesowych, jak i odbiorców Twojego produktu lub usługi. Ich oczekiwania zmieniają się wraz z nowoczesnymi rozwiązaniami – być może w Twojej branży jest zapotrzebowanie na coś, co możesz im zaproponować.

Równie pomocnym głosem może okazać się ten, który płynie od Twoich współpracowników. To oni każdego dnia korzystają z narzędzi Twojego przedsiębiorstwa i znają wszelkie procesy od podszewki. Czasem innowacje nie muszą dotyczyć bezpośrednio konsumenta, a wewnętrznej organizacji jednostki. Porozmawiaj więc z pracownikami, przeprowadź ankietę, zadaj pytania i dowiedz się, co można poprawić.

Dopasowywanie się do aktualnych wymogów

Technologie nieustannie się zmieniają, do tego dochodzą wszelkiego rodzaju regulacje prawne, które niekiedy wymuszają wprowadzenie czegoś nowego lub innego w firmie. Będąc na bieżąco z tematami w swojej branży, a także śledząc jej trendy, możesz skupić się na wyłapywaniu potrzeb, które Twoja działalność jest w stanie zrealizować na nowo lub w inny sposób. Często sięgając po tego rodzaju inspiracje można wpaść na ciekawy pomysł, który sprawi, że zastosujesz na rynku innowacyjne rozwiązanie przed konkurencyjną firmą.

Poproś o poradę ekspertów

Nie zawsze w łatwy sposób można znaleźć rozwiązanie, które ma sprawić, że Twoja firma stanie na wysokości zadania w kwestii wprowadzenia innowacji. Wówczas możesz skonsultować się z ekspertami w tej dziedzinie.

Specjaliści Doradcy365 chętnie podejmą to zadanie. Wskażą pomysł lub kierunek poszukiwań innowacyjnych produktów, procesów lub technologii. Z naszymi ekspertami możesz skonsultować wykorzystanie sztucznej inteligencji w swoim przedsiębiorstwie, a także poprosić o pomoc w rozwinięciu działań marketingowych czy w ramach przygotowywania wniosku o dotację na innowacyjne rozwiązania. Jeśli w tym celu będziesz potrzebował także wydania opinii przez instytucję naukową, nasi pracownicy pomogą skontaktować Cię z odpowiednią jednostką, która przygotuje odpowiedni dokument.

W Doradcy365 możesz skorzystać z konsultacji online lub telefonicznie. Szybko dobierzemy odpowiedni termin realizacji usługi i wesprzemy Twoją firmę w poszukiwaniu odpowiednich dla niej rozwiązań.

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
logo warszawa
lot crew
gmina smołdzino
logo miasto otwock
ford
logo rmf
bez tytułu
logo dp
logo trzebińskie centrum kultury
uw olsztyn
pup toruń
logo lp piła
nadleśnictwo krotoszyn
logo uni rol krak
Właścicielem marki DORADCY365
jest CERES-HOLDING Sp. z o.o.
53-135 Wrocław
ul. Januszowicka 5

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365.