fbpx
 

ZROBIMY TO DLA CIEBIEKonkurs dotacyjny dla opolskich MŚP
"Opolskie konkurencyjne"

Możemy zaoferować Ci usługę dopasowaną do Twoich potrzeb. Kompleksowo zajmiemy się przygotowaniem dla Ciebie wniosku dotacyjnego wraz z załącznikami oraz przeprowadzeniem przez proces pozyskania i rozliczenia dotacji.

Zobacz jakie to korzystne.

Zapewnimy pomoc dotyczącą przygotowania się do złożenia wniosku o dofinansowanie inwestycji, doboru odpowiedniej argumentacji oraz zajmiemy się pozyskaniem i rozliczeniem dotacji inwestycyjnej z programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 „Opolskie konkurencyjne”.

Szczegóły naszych rozwiązań oraz cenę usługi poznasz na poniższej stronie.

Współpracując z nami zyskujesz ogrom czasu i pewność!

Przede wszystkim zaoszczędzimy Twój czas potrzebny na zdobycie wiedzy i informacji jak prawidłowo skorzystać z dotacji dla firm, które chcą podejmować inwestycje w celu wprowadzenia na rynek nowych produktów lub usług, zwiększające skalę ich działalności oraz wzrost zasięgu ofert.

Jednak największą zaletą współpracy z nami jest Twój spokój ducha, bo z nami nie stracisz szansy na zdobycie dodatkowych środków dla Twojej firmy.

Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą, zapoznaj się z informacjami na tej stronie lub pozostaw swoje dane kontaktowe a my Ci je wyślemy e-mailem.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Kiedy my prowadzimy Twoje sprawy, Ty możesz skupić się na realizacji ważnych celów Twojej firmy.

https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2017/04/blog-post-10-1280x854.jpg

Z uwagi na nasze wieloletnie doświadczenie, pisanie wniosków dotacyjnych, biznesplanów i kontakt z administracją naborów – jest dla nas codziennością. Wnioski przygotowujemy szybko, bezbłędnie, przy minimum formalności z Twojej strony. Nasza usługa pozyskania dotacji jeśli będziesz sobie tego życzyć – może być kompleksowa – jesteśmy wówczas z Tobą począwszy od przygotowania wniosku, po zgromadzenie całej dokumentacji, aż po uzyskanie i prawidłowe rozliczenie dofinansowania. Naszym celem nadrzędnym jest zdjęcie z Ciebie możliwie jak największej ilości zadań w ramach pozyskiwania wsparcia finansowego.

Gwarancja rzetelności

Dajemy Państwu 100% gwarancję poprawności merytorycznej świadczonych przez nas usług, zarówno w kontekście konsultacji dotacji, jak i procesu ich pozyskania. Naszym celem biznesowym jest prawidłowość oraz skuteczność składanych przez nas wniosków, w równym stopniu zależy nam na sprawnym i bezbłędnym prowadzeniu spraw naszych Klientów.

Jak zacząć?

Skontaktuj się z nami – jak wolisz – telefonicznie lub e-mailowo albo zamów usługę bezpośrednio w naszym e-sklepie.

Nasze HITY

JESTEŚ ZAINTERESOWANY?

Jeśli nie wiesz, po prostu zadzwoń lub napisz e-mail - nasi konsultanci chętnie podpowiedzą najlepsze rozwiązanie.

SZYBKI KONTAKTZapytaj o możliwość uzyskania dotacji

W skrócie

Konkurs
„Opolskie konkurencyjne”

„Opolskie konkurencyjne” to bezzwrotna dotacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 1.7 programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027.

Dla kogo: dofinansowanie skierowane jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw posiadających główną siedzibę lub oddział lub miejsce prowadzenia działalności na terenie województwa opolskiego na terenie Subregionu Południowego (powiaty: głubczycki, nyski i prudnicki).

Cel dofinansowania i typy projektów: celem działania jest wzmacnianie trwałego wzrostu i konkurencyjności MŚP oraz tworzenie miejsc pracy w MŚP, w tym poprzez inwestycje produkcyjne.

Maksymalne dofinansowanie: w zależności od rodzaju pomocy publicznej, którą objęty jest projekt – do 50/60% w przypadku kosztów objętych regionalną pomocą inwestycyjną oraz do 70% w przypadku kosztów objętych pomocą de minimis.

Budżet programu: 8 mln zł (słownie: osiem milionów złotych).

Na co: Dofinansowanie będzie można przeznaczyć na:

 • inwestycje w nowoczesne maszyny i urządzenia oraz sprzęt produkcyjny, wartości niematerialne i prawne wraz z doradztwem/szkoleniem, w celu wprowadzenia na rynek nowych produktów lub usług;
 • inwestycje w MŚP zwiększających skalę ich działalności oraz wzrost zasięgu ofert.

Termin naboru i sposób składania wniosków: od 27 czerwca do 27 sierpnia 2024 r.

Wnioski o dofinansowanie będą składane za pośrednictwem systemu teleinformatycznego LSI 2021-2027.

Dodatkowe kryteria:

 • termin zakończenia finansowej realizacji projektu nie może wykraczać poza 24 miesiące od orientacyjnego terminu rozstrzygnięcia naboru, jednak nie później niż do 30 czerwca 2027 roku;
 • w przypadku projektów objętych regionalną pomocą inwestycyjną, aby wystąpił tzw. efekt zachęty, rozpoczęcie realizacji projektu musi nastąpić po dniu złożenia wniosku;
 • przez rozpoczęcie realizacji projektu należy rozumieć rozpoczęcie robót budowlanych związanych z inwestycją lub pierwsze prawnie wiążące zobowiązanie do zamówienia środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych lub inne zobowiązanie, które sprawia, że inwestycja staje się nieodwracalna, zależnie od tego, co nastąpi najpierw (zakupu gruntów ani prac przygotowawczych, nie uznaje się za rozpoczęcie prac);
 • koszty kwalifikowalne dotyczące prac budowlanych nie mogą przekraczać 50% kosztów kwalifikowalnych projektu;
 • koszty kwalifikowalne dotyczące wartości niematerialnych i prawnych oraz zakupu sprzętu/infrastruktury teleinformatycznej nie mogą przekraczać łącznie 50% kosztów kwalifikowalnych projektu;
 • realizowane przedsięwzięcia muszą być zgodne z zasadą DNSH;
 • koszty pośrednie w ramach naboru nie są kwalifikowalne;
 • w związku z zakazem wspierania inwestycji w zakresie produkcji, przetwarzania, transportu, dystrybucji, magazynowania lub spalania paliw kopalnych ze środków programów regionalnych koszty związane z paliwami kopalnymi stanowią koszt niekwalifikowany projektu (np. zakupu maszyn i urządzeń zasilanych paliwami kopalnymi, wymiana ogrzewania na gazowe, itp.).
ZWRÓĆ SIĘ DO NAS

Jesteśmy po to, aby odciążyć Twoją firmę
od biurokratycznych procedur

Mamy wyspecjalizowaną drużynę, która weźmie na siebie sprawdzenie czy kwalifikujesz się do programu, przygotowanie odpowiedniej dokumentacji, przeprowadzenie Cię przez cały proces… Wszystko po to, abyś mógł szybciej cieszyć się uzyskaną dotacją i skupić się na ważnych celach, które chcesz zrealizować.
https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-experience.png
FAQ

Najczęściej zadawane pytania na temat konkursu „Opolskie konkurencyjne”.

Ile czasu trwa przygotowanie wniosku do konkursu „Opolskie konkurencyjne”?

Czas przygotowania jest zależny w dużym stopniu od szybkości odpowiedzi Klienta na nasze pytania i wypełnienia ankiety prekwalifikacyjnej – zazwyczaj przygotowanie całego kompletu dokumentów wynosi ok 1-2 tygodni.

Prowadzę przedsiębiorstwo w powiecie strzeleckim - czy mogę uzyskać dotację z tego programu?

Jeśli prowadzisz działalność w powiecie strzeleckim, to niestety nie będziesz mógł pozyskać dofinansowania z tego działania, chyba że przed złożeniem wniosku przeniesiesz swoją firmę do jednego z trzech powiatów, które objęte są wsparciem, tj. głubczyckiego, nyskiego lub prudnickiego.

Beneficjentami konkursu mogą być wyłącznie mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa posiadające główną siedzibę lub oddział lub miejsce prowadzenia działalności na terenie województwa opolskiego na terenie Subregionu Południowego (powiaty: głubczycki, nyski i prudnicki).

Weryfikacja następuje na podstawie odpisu ze stosownego rejestru (ewidencji) – z zastrzeżeniem, że przedmiotowy wpis do rejestru (ewidencji) został dokonany najpóźniej na dzień złożenia wniosku o dofinansowanie.

Jakie działania będzie można zrealizować w ramach tej dotacji?

Działania podlegające dofinansowaniu, to:

 • inwestycje w nowoczesne maszyny i urządzenia oraz sprzęt produkcyjny, wartości niematerialne i prawne wraz z doradztwem/szkoleniem, w celu wprowadzenia na rynek nowych produktów lub usług;
 • inwestycje w MŚP zwiększających skalę ich działalności oraz wzrost zasięgu ofert.
Czy mogę sfinansować udział w szkoleniach z tej dotacji?

Tak, jednym z działań objętych dotacją są inwestycje w nowoczesne maszyny i urządzenia oraz sprzęt produkcyjny, wartości niematerialne i prawne wraz z doradztwem/szkoleniem, w celu rozwiązania na rynku nowych produktów lub usług.

Doradztwo od ponad 20 lat
w dziedzinie pozyskiwania dofinansowań, subwencji, ulg i umorzeń

Od 20 lat konsekwentnie rozwijamy nasze kompetencje doradcze, aby móc coraz bardziej kompleksowo zaspokajać potrzeby naszych Klientów, głównie z sektora biznesu.

Skuteczność

Sumaryczny wskaźnik naszej skuteczności mierzony ilością pozytywnych decyzji wydanych w sprawach, którymi się zajmowaliśmy wynosi 92

Terminowość

Dzięki doskonale dopracowanym standardom obsługi klientów 9/10 spraw, które realizujemy kończymy w zaplanowanych terminach.

Wiarygodność

Dzięki doskonale dopracowanym standardom obsługi klientów 9/10 spraw, które realizujemy kończymy w zaplanowanych terminach.
KROK PO KROKU

Jak wygląda proces
współpracy z nami?

1 KROKSkontaktuj się z nami

podaj nam e-mailowo lub telefonicznie Twoje dane kontaktowe i dane firmy, którą reprezentujesz. Napisz w temacie "Opolskie konkurencyjne".

2 KROKZapoznaj się z naszą ofertą i złóż zamówienie

Tradycyjnie – za pomocą e-maila lub w naszym e-sklepie na naszej stronie internetowej (dzięki czemu znacząco przyspieszysz realizację zamówienia).

3 KROKOpłać zamówienie

Tradycyjnie – za pomocą faktury proforma, bądź bezpiecznie poprzez e-sklep na naszej stronie internetowej (dzięki czemu znacząco przyspieszysz realizację zamówienia).

4 KROKRozpoczynamy realizację merytoryczną!

Zapoznaj się z informacjami uzyskanymi od nas emailowo i startujemy z obsługą Twojej firmy w zakresie pozyskania dotacji z konkursu "Opolskie konkurencyjne".
bt_bb_section_top_section_coverage_image

Pokrewne usługi

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
logo warszawa
lot crew
gmina smołdzino
logo miasto otwock
ford
logo rmf
bez tytułu
logo dp
logo trzebińskie centrum kultury
uw olsztyn
pup toruń
logo lp piła
nadleśnictwo krotoszyn
logo uni rol krak
vicotel
Dane naszej firmyDORADCY 365 Sp. z o.o.
53-135 Wrocław
ul. Januszowicka 5

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365

Phone