Pomożemy Ci uzyskać kredyt na mieszkanie bądź samochód. Załatwimy wszelkie formalności, byś mógł cudzoziemcu cieszyć się własnym mieszkaniem nie płacąc czynszu osobie trzeciej poprzez wynajem mieszkania bądź kupić swój własny wymarzony samochód.
Umów się na konsultacje z jednym z naszych ekspertów, opowiedz o swoich potrzebach kredytowych, wybierz ze wsparciem eksperta najlepszą ofertę bankową. Ekspert dopełni wszystkich formalnością, a do Twoich obowiązków będzie należało tylko złożenie podpisów.
Zakup mieszkania co do zasady nie wymaga ubiegania się o dodatkowe pozwolenia. Inaczej ma się to w przypadku chęci nabycia działki – wtedy musisz uzyskać stosowne zezwolenie.
Dla banków małe znaczenie ma pochodzenie, a najbardziej istotne zdolność kredytowa.
Badając zdolność kredytową bank bierze pod uwagę:
Badając Twoją zdolność kredytową bank bierze pod uwagę także okres legalnego pobytu w Polsce. Każde wnioski ubiegania się o kredyt są natomiast rozpatrywane indywidualne i zależne od indy-widualnych czynników.
Zgodnie z polskim prawem, zakupienie nieruchomości wymaga wizyty w biurze notarialnym. Akt notarialny może być realizowany wyłącznie w języku polskim. Jeśli więc notariusz oceni, że Twoja znajomość języka polskiego nie jest na poziomie komunikatywnym, a co za tym idzie, nie jesteś w stanie zrozumieć treści aktu, poprosi o udział tłumacza przysięgłego.
Tłumaczenie dokumentów wiąże się z dodatkowymi opłatami.
Kredyt można uzyskać w polskich złotówkach, dolarach czy euro. Wszystko zależy od tego, na jaki wniosek kredytowy się zdecydujesz. Często uzyskanie kredytu w złotówkach wymaga większej zdolności kredytowej niżeli w innej walucie obcej. Dużo obywateli polskich na przestrzeni lat de-cydowało się na kredyt w euro bądź frankach z uwagi na łatwiejsze jego pozyskanie.
Zapraszamy do kontaktu. Pomożemy wybrać bank i kredyt dopasowany do Ciebie i Twoich potrzeb.
Podstawa prawna:
Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/92/UE z dnia 23 lipca 2014 r. w sprawie porównywalności opłat związanych z rachunkami płatniczymi, przenoszenia rachunku płatniczego oraz dostępu do podstawowego rachunku płatniczego (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 257, str. 214).