Zobacz, jakie to proste!
Nasi doświadczeni eksperci szybko wstępnie przeanalizują Twoją sprawę. Napiszemy Ci, jakich dokładnie danych i informacji potrzebujemy od Ciebie. Po ich otrzymaniu przeprowadzimy weryfikację, czy na pewno Twoja firma podlega obowiązkowi rejestracji w Centralnym Rejestrze Operatorów (CRO). Jeśli NIE PODLEGASZ REJESTRACJI, wówczas otrzymasz od nas na piśmie opinię prawną ze wskazaniem podstaw np. włączeń dot. ilości i rodzajów czynnika chłodniczego w urządzeniu.
Jeśli nasza weryfikacja wykaże , że podlegasz rejestracji, w ramach tej usługi zarejestrujemy Cię w CRO, założymy Karty Urządzeń, będziemy dokonywać wpisów na podstawie protokołów serwisowych oraz dbać o harmonogram dokonywanych kontroli szczelności w urządzeniach zawierających f-gazy.
Zdajemy sobie sprawę, że każda firma ma inną ilość urządzeń wymagających rejestracji w bazie CRO, dlatego też każda usługa jest przez nas indywidualnie komponowana i wyceniana.
Na jaki okres zawierana jest umowa?
Zazwyczaj umowy zawieramy na okres 1 roku z możliwością ich przedłużenia. Na życzenie możemy przygotować ofertę specjalną zawierająca dowolnie krótszy lub dłuższy okres współpracy.
Gwarancja rzetelności
Obsługa Centralnego Rejestru Operatorów (CRO) oraz dokonywanie wpisów do Kart Urządzeń to nasza codzienność. Nie ma to dla nas tajemnic. Dajemy Państwu 100% gwarancję, poprawności merytorycznej naszych usług. Obsługa CRO prowadzona jest przez ekspertów wywodzących się z branży chłodnictwa i klimatyzacji.
Jak zacząć?
Skontaktuj się z nami – jak wolisz – telefonicznie lub emailowo. Podaj nam dane kontaktowe do Ciebie i Twojej firmy (nazwa, adres, NIP, województwo i nr telefonu). Dane kontaktowe znajdziesz na dole strony. Doradcy z Działu Obsługi Klienta wyślą Ci ankietę, która powoli nam na wstępną wycenę naszych usług. W dalszej kolejności otrzymasz ofertę wraz informacją o dalszej ścieżce postepowania. Czekamy zatem na kontakt od Ciebie.
*wszystkie urządzenia zawierające powyżej 5 ton ekwiwalentu CO2.
Podstawą prawną nakładającą obowiązek rejestracji w CRO jest art. 14 ust. 1 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 517/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych i uchylenia rozporządzenia (WE) nr 842/2006 (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 150, str. 195 z późn. zm.)
Art. 14. 1. Dokumentację, o której mowa w art. 6 ust. 1 rozporządzenia (UE) nr 517/2014 oraz art. 23 ust. 3 rozporządzenia (WE) nr 1005/2009, dla stacjonarnych urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych, pomp ciepła, urządzeń będących agregatami chłodniczymi w samochodach ciężarowych chłodniach i przyczepach chłodniach, urządzeń będących organicznymi obiegami Rankine’a, zawierających co najmniej 3 kg substancji kontrolowanych lub co najmniej 5 ton ekwiwalentu CO2 fluorowanych gazów cieplarnianych, jak również dla urządzeń będących rozdzielnicami elektrycznymi zawierającymi fluorowane gazy cieplarniane w ilości co najmniej 5 ton ekwiwalentu CO2 lub stacjonarnych urządzeń zawierających rozpuszczalniki na bazie fluorowanych gazów cieplarnianych w ilości co najmniej 5 ton ekwiwalentu CO2, z zastrzeżeniem art. 4 ust. 1 rozporządzenia (UE) nr 517/2014, sporządza się w formie Karty Urządzenia, a w przypadku urządzeń będących stacjonarnymi systemami ochrony przeciwpożarowej zawierających co najmniej 3 kg substancji kontrolowanych lub co najmniej 5 ton ekwiwalentu CO2 fluorowanych gazów cieplarnianych, w formie Karty Systemu Ochrony Przeciwpożarowej.
Jakie sankcje karne grożą podmiotom zobowiązanym do prowadzenia CRO i dokonywanie wpisów w Kartach Urządzeń, za działanie niezgodne z przepisami?
Prosimy o kontakt z naszymi Doradcami (telefonicznie lub emaliowo) – zapytają oni Państwa o profil działalności i doradzą właściwą ścieżkę postepowania. Nasza usługa zawiera w sobie profesjonalną weryfikację podlegania obowiązkowi rejestracyjnemu w CRO. Jeśli rejestracja nie będzie konieczna otrzymają Państwo od nas opinię prawną ze wskazaniem podstaw.
To czy urządzenia powinno zostać zarejestrowane w CRO czy nie zależy od rodzaju i ilości fluorowanych gazów cieplarnianych w urządzeniu. Rejestracji w CRO podlegają urządzenia o napełnieniu f-gazów co najmniej 5 ton ekwiwalentu CO2. Każdy czynnik chłodniczy ma inny próg wymagający rejestracji.
W ramach usługi obsługi CRO nasi eksperci zarejestrują podmiot w Centralnym Rejestrze Operatorów (CRO), założą Karty Urządzeń, będą dokonywali wpisów na podstawie protokołów serwisowych oraz dbać o harmonogram dokonywanych kontroli szczelności w urządzeniach zawierających f-gazy.
Tak – na rzecz naszej firmy to opłata za obsługę CRO jest stałym kosztem, niezależnie od ilości dokonanych wpisów w ciągu miesiąca.