fbpx
 

Zrobimy to za CiebieKompleksowo obsłużymy Centralny Rejestr Operatorów (CRO)

Oferujemy kompleksową usługę przejęcia wszelkich spraw związanych z dokonywaniem wpisów oraz dbaniem o harmonogram w Centralnym Rejestrze Operatorów (CRO)

Zobacz, jakie to proste!

Nasi doświadczeni eksperci szybko wstępnie przeanalizują Twoją sprawę. Napiszemy Ci, jakich dokładnie danych i informacji potrzebujemy od Ciebie. Po ich otrzymaniu przeprowadzimy weryfikację, czy na pewno Twoja firma podlega obowiązkowi rejestracji w Centralnym Rejestrze Operatorów (CRO). Jeśli NIE PODLEGASZ REJESTRACJI, wówczas otrzymasz od nas na piśmie opinię prawną ze wskazaniem podstaw np. włączeń dot. ilości i rodzajów czynnika chłodniczego w urządzeniu.

Jeśli nasza weryfikacja wykaże , że podlegasz rejestracji, w ramach tej usługi zarejestrujemy Cię w CRO, założymy Karty Urządzeń, będziemy dokonywać wpisów na podstawie protokołów serwisowych oraz dbać o harmonogram dokonywanych kontroli szczelności w urządzeniach zawierających f-gazy.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Kompleksowo obsłużymy CRO

https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2017/04/blog-post-06-1280x854.jpg

Zdajemy sobie sprawę, że każda firma ma inną ilość urządzeń wymagających rejestracji w bazie CRO, dlatego też każda usługa jest przez nas indywidualnie komponowana i wyceniana.

Na jaki okres zawierana jest umowa?

Zazwyczaj umowy zawieramy na okres 1 roku z możliwością ich przedłużenia. Na życzenie możemy przygotować ofertę specjalną zawierająca dowolnie krótszy lub dłuższy okres współpracy.

Gwarancja rzetelności

Obsługa Centralnego Rejestru Operatorów (CRO) oraz dokonywanie wpisów do Kart Urządzeń to nasza codzienność. Nie ma to dla nas tajemnic. Dajemy Państwu 100% gwarancję, poprawności merytorycznej naszych usług. Obsługa CRO prowadzona jest przez ekspertów wywodzących się z branży chłodnictwa i klimatyzacji.

Jak zacząć?

Skontaktuj się z nami – jak wolisz – telefonicznie lub emailowo. Podaj nam dane kontaktowe do Ciebie i Twojej firmy (nazwa, adres, NIP, województwo i nr telefonu).  Dane kontaktowe znajdziesz na dole strony.  Doradcy z Działu Obsługi Klienta wyślą Ci ankietę, która powoli nam na wstępną wycenę naszych usług. W dalszej kolejności otrzymasz ofertę wraz informacją o dalszej ścieżce postepowania. Czekamy zatem na kontakt od Ciebie.

W skrócie

Mówimy prostym językiem
o skomplikowanych sprawach

https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2019/04/blog-post-19.jpg
Najprościej rzecz ujmując, obowiązek prowadzenia CRO mają firmy, które eksploatują urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne*, takie jak:
  • Lady chłodnicze – w sklepach
  • Komory chłodnicze – przetwórstwo owoców, hurtownie
  • Mroźnie – magazynowanie żywności
  • Agregaty chłodnicze w samochodach ciężarowych chłodniach i przyczepach chłodniach– transport produktów
  • Klimatyzacje – pomieszczenia biurowe, zakłady, fabryki
  • Urządzenia PPOŻ. Zawierające czynnik chłodniczy – gaśnice w serwerowniach

*wszystkie urządzenia zawierające powyżej 5 ton ekwiwalentu CO2.

ZWRÓĆ SIĘ DO NAS

Jesteśmy po to, aby odciążyć Twoją firmę
od biurokratycznych procedur

Mamy wyspecjalizowaną drużynę, która weźmie na siebie przygotowanie odpowiedniej dokumentacji, załatwi formalności, a Ty możesz skupić się na celach które chcesz zrealizować.
https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-faq-1.png

Podstawy
prawne

Podstawą prawną nakładającą obowiązek rejestracji w CRO jest art. 14 ust. 1 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 517/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych i uchylenia rozporządzenia (WE) nr 842/2006 (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 150, str. 195 z późn. zm.)

Art. 14. 1. Dokumentację, o której mowa w art. 6 ust. 1 rozporządzenia (UE) nr 517/2014 oraz art. 23 ust. 3 rozporządzenia (WE) nr 1005/2009, dla stacjonarnych urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych, pomp ciepła, urządzeń będących agregatami chłodniczymi w samochodach ciężarowych chłodniach i przyczepach chłodniach, urządzeń będących organicznymi obiegami Rankine’a, zawierających co najmniej 3 kg substancji kontrolowanych lub co najmniej 5 ton ekwiwalentu CO2 fluorowanych gazów cieplarnianych, jak również dla urządzeń będących rozdzielnicami elektrycznymi zawierającymi fluorowane gazy cieplarniane w ilości co najmniej 5 ton ekwiwalentu CO2 lub stacjonarnych urządzeń zawierających rozpuszczalniki na bazie fluorowanych gazów cieplarnianych w ilości co najmniej 5 ton ekwiwalentu CO2, z zastrzeżeniem art. 4 ust. 1 rozporządzenia (UE) nr 517/2014, sporządza się w formie Karty Urządzenia, a w przypadku urządzeń będących stacjonarnymi systemami ochrony przeciwpożarowej zawierających co najmniej 3 kg substancji kontrolowanych lub co najmniej 5 ton ekwiwalentu CO2 fluorowanych gazów cieplarnianych, w formie Karty Systemu Ochrony Przeciwpożarowej.

Inne przydatne informacje

Jakie sankcje karne grożą podmiotom zobowiązanym do prowadzenia CRO i dokonywanie wpisów w Kartach Urządzeń, za działanie niezgodne z przepisami?

  • niesporządzenie w terminie, o którym mowa w art. 14 ust. 4, Karty Urządzenia lub jej korekty w terminie – kara pieniężna od 600 do 4 500 zł
  • niezapewnienie, dokonania wpisu danych do Karty Urządzenia przez osobę wykonującą czynności i posiadającą, w stosownych przypadkach, odpowiedni certyfikat dla personelu lub przez osobę posiadającą dostęp do Karty Urządzenia nadany przez operatora dokonującą wpisu na podstawie protokołu dotyczącego wykonanych czynności – kara pieniężna od 600 do 4 500 zł
  • niedokonanie w terminie, wpisu danych do Karty Urządzenia – kara pieniężna od 600 do 4 500 zł
  • niezapewnienie wykonania kontroli szczelności – kara pieniężna od 4 000 do 15 000 zł
JESTEŚ ZAINTERESOWANY?

Jeśli nie wiesz, po prostu zadzwoń lub napisz e-mail - nasi konsultanci chętnie podpowiedzą najlepsze rozwiązanie.

Doradztwo od ponad 20 lat
w tym ponad 10 lat doświadczenie w ochronie środowiska

Od 20 lat konsekwentnie rozwijamy nasze kompetencje doradcze, aby móc coraz bardziej kompleksowo zaspokajać potrzeby naszych Klientów głównie z sektora biznesu.

Doradztwo od ponad 20 lat
w tym ponad 10 lat doświadczenie w ochronie środowiska

Od 20 lat konsekwentnie rozwijamy nasze kompetencje doradcze, aby móc coraz bardziej kompleksowo zaspokajać potrzeby naszych Klientów - głównie z sektora biznesu.

Skuteczność

Sumaryczny wskaźnik naszej skuteczności, mierzony ilością pozytywnych decyzji wydanych w sprawach, którymi się zajmowaliśmy wynosi 92%.

Terminowość

Dzięki doskonale dopracowanym standardom obsługi klientów 9/10 spraw, które realizujemy kończymy w zaplanowanych terminach.

Wiarygodność

Rzetelne wykonanie usług powoduje, że ponad 91% Klientów poleca nasze usługi swoim znajomym i kontrahentom.
KROK PO KROKU

Jak wygląda proces
współpracy z nami?

1 KROKSkontaktuj się

podaj nam e-mailowo lub telefonicznie Twoje dane kontaktowe i dane firmy, którą reprezentujesz. Napisz w temacie „Obsługa CRO”

2 KROKZapoznaj się

z ofertą, którą otrzymasz od nas e-mailowo.

3 KROKZaakceptuj

e-mailowo warunki współpracy.

4 KROKOpłać

wybraną usługę (na życzenie wystawiamy fakturę proforma) i poczekaj chwilę na kontakt naszego eksperta.

5 KROKOdpowiedz na proste pytania

lub prześlij ekspertowi potrzebne dane. Jeśli masz pytania lub chcesz skonsultować coś z naszym ekspertem – korzystaj śmiało!

7 KROKCiesz się spokojem

o obsługę CRO. Od teraz pilnujemy harmonogramu kontroli szczelności w Twoich urządzeniach i dokonujemy terminowych wpisów do CRO.
bt_bb_section_top_section_coverage_image
https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-experience.png
FAQ

Najczęściej zadawane pytania do tej usługi

Nie wiem, czy muszę rejestrować moje urządzenia w CRO – co mam zrobić?

Prosimy o kontakt z naszymi Doradcami (telefonicznie lub emaliowo) – zapytają oni Państwa o profil działalności i doradzą właściwą ścieżkę postepowania. Nasza usługa zawiera w sobie profesjonalną weryfikację podlegania obowiązkowi rejestracyjnemu w CRO. Jeśli rejestracja nie będzie konieczna otrzymają Państwo od nas opinię prawną ze wskazaniem podstaw.

Od czego zależy czy dane urządzenie powinno zostać zarejestrowane w CRO?

To czy urządzenia powinno zostać zarejestrowane w CRO czy nie zależy od rodzaju i ilości fluorowanych gazów cieplarnianych w urządzeniu. Rejestracji w CRO podlegają urządzenia o napełnieniu f-gazów co najmniej 5 ton ekwiwalentu CO2. Każdy czynnik chłodniczy ma inny próg wymagający rejestracji.

Co dokładnie wchodzi w zakres usługi ?

W ramach usługi obsługi CRO nasi eksperci zarejestrują podmiot w Centralnym Rejestrze Operatorów (CRO), założą Karty Urządzeń, będą dokonywali wpisów na podstawie protokołów serwisowych oraz dbać o harmonogram dokonywanych kontroli szczelności w urządzeniach zawierających f-gazy.

Czy opłata za obsługę CRO jest stałym kosztem?

Tak – na rzecz naszej firmy to opłata za obsługę CRO jest stałym kosztem, niezależnie od ilości dokonanych wpisów w ciągu miesiąca.

Pokrewne usługi

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
logo warszawa
lot crew
gmina smołdzino
logo miasto otwock
ford
logo rmf
bez tytułu
logo dp
logo trzebińskie centrum kultury
uw olsztyn
pup toruń
logo lp piła
nadleśnictwo krotoszyn
logo uni rol krak
vicotel
Dane naszej firmyDORADCY 365 Sp. z o.o.
53-135 Wrocław
ul. Januszowicka 5

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365

Phone