fbpx
 

Zrobimy to za CiebieEkspresowe sprawozdania
do BDO

Oferujemy kompleksową pomoc od A do Z w wypełnianiu sprawozdań środowiskowych do BDO.

Zobacz jakie to proste.

Nasi doświadczeni eksperci szybko przeanalizują Twoją sprawę. Napiszemy Ci jakich dokładnie danych  i informacji potrzebujemy od Ciebie, aby wypełnić sprawozdanie. Następnie za Twoją zgodą – prosimy o dodanie naszego specjalisty na czas naszej pracy – jako użytkownika „redaktora” w portalu BDO. Zajmie Ci to mniej więcej 1 minutę – oczywiście otrzymasz od nas dokładne wskazówki jak to zrobić. Dzięki dostępowi do portalu nasz ekspert będzie mógł wykonać za Ciebie wszelkie niezbędne działania. Nie musisz uczyć się tego.  Nasz ekspert wprowadzi dane do sprawozdania i przygotuje je do wysłania w Twoim imieniu. Jeśli sprawnie odpowiesz nam na nasze proste pytania , całą usługę wykonamy już po 1-3 dniach  roboczych.

Jak zacząć?

Skontaktuj się z nami!  Jak wolisz – telefonicznie lub emailowo. Podaj nam dane kontaktowe do Ciebie i Twojej firmy (nazwa, adres, NIP, województwo i nr telefonu).  Dane kontaktowe  znajdziesz na dole strony.  Doradcy z Działu Obsługi Klienta wyślą Ci pisemną ofertę z zakresem naszej usługi, ceną oraz informacją o dalszej ścieżce postepowania. Czekamy zatem na kontakt od Ciebie! Możesz też od razu – wygodnie i o każdej porze – zamówić usługę bezpośrednio na naszej stronie www. Wystarczy, że klikniesz w przycisk „Zamów usługę” i zostaniesz przeniesiony do naszego e-sklepu w celu finalizacji zamówienia.

W skrócie

Mówimy prostym językiem
o skomplikowanych sprawach

https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2020/10/the-abstract-office-desktop-min-scaled.jpg
Obowiązek złożenia sprawozdania do BDO (za produkty i opakowania) za rok 2022 upływa w dniu 15.03.2023 i mają go:
 • gastronomia (piekarnie, cukiernie, restauracje, bary, kawiarnie dodające opakowania na wynos)
 • sklepy internetowe,
 • sklepy oferujące reklamówki z tworzyw sztucznych,
 • firmy produkcyjne, dystrybucyjne (w zakresie dodawania opakowań do produktów, w tym opakowań kartonowych/ opakowań z tworzyw sztucznych, drewnianych, szklanych).
 • firmy sprowadzających produkty z zagranicy lub wysyłające produkty za granicę,
 • firmy wprowadzające sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterii i  akumulatory, opony/ oleje/smary
 • firm wprowadzające pojazdy (w tym sprowadzające pojazdy z zagranicy)
WAŻNE

Obowiązek złożenia sprawozdania do BDO (za odpady)
za rok 2022 upływa 15.03.2023 i mają go:

wszystkie firmy które wytwarzają odpady i zostały zgłoszone do BDO w Dziale XII zgłoszenia.
https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-faq-1.png

Podstawy
prawne

Jakie są rodzaje sprawozdań składanych do BDO i kto jest zobowiązany do ich składania?
Roczne sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi sporządzają:
 1. wprowadzający opakowania oraz eksportujący opakowania, o którym mowa w ustawie z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi;
 2. wprowadzający produkty w opakowaniach, eksportujący i dokonujący wewnątrzwspólnotowej dostawy produktów w opakowaniach, o którym mowa w ustawie z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi;
 3. przedsiębiorca prowadzący jednostkę handlu detalicznego lub hurtowego, w której są oferowane torby na zakupy z tworzywa sztucznego, objęte opłatą recyklingową, o której mowa w art. 40a ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi;
 4. prowadzający na terytorium kraju produkty, o których mowa w ustawie z dnia 11 maja 2001 r. o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej;
 5. prowadzający pojazdy, o którym mowa w ustawie z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji;
 6. prowadzający sprzęt lub autoryzowany przedstawiciel;
 7. prowadzający baterie lub akumulatory, o którym mowa w ustawie z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach.
Roczne sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi sporządzają:
 1. wytwórcy obowiązany do prowadzenia ewidencji odpadów;
 2. prowadzący działalność polegającą na gospodarowaniu odpadami obowiązany do prowadzenia ewidencji odpadów, z wyłączeniem prowadzącego odbieranie odpadów komunalnych, w zakresie zbierania oraz przetwarzania odpadów;
 3. podmioty prowadzące działalność polegającą na wydobywaniu odpadów ze składowiska odpadów lub ze zwałowiska odpadów, na podstawie zgody na wydobywanie odpadów lub decyzji zatwierdzającej instrukcję prowadzenia składowiska odpadów w fazie poeksploatacyjnej.
Roczne sprawozdanie o odebranych odpadach komunalnych, sprawozdań prowadzących PSZOK-i oraz sprawozdań o zebranych odpadach komunalnych sporządzają:
 • podmioty zbierające odpady komunalne –  z wyłączeniem podmiotów prowadzących punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych oraz podmiotów zbierających odpady komunalne, przyjmujących odpady komunalne od innego zbierającego odpady komunalne.
Roczne sprawozdanie podmiotu prowadzącego punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych sporządzają: podmioty prowadzące PSZOK, z wyjątkiem gmin.
 • podmioty prowadzące PSZOK, z wyjątkiem gmin.
ZWRÓĆ SIĘ DO NAS

Jesteśmy po to, aby odciążyć Twoją firmę
od biurokratycznych procedur

Mamy wyspecjalizowaną drużynę, która weźmie na siebie przygotowanie odpowiedniej dokumentacji, załatwi formalności a Ty możesz skupić się na celach które chcesz zrealizować.

Podstawy
prawne

Jakie są terminy do złożenia sprawozdań odpadowych za dany rok?
31 styczeń (sprawozdanie odpadowe komunalne)

Jest to termin składania sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, sprawozdań prowadzących PSZOK-i oraz sprawozdań o zebranych odpadach komunalnych.

15 marca (sprawozdanie produktowe i opakowaniowe)

Są to terminy do złożenia rocznego sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami (w zakresie m.in. wprowadzania na rynek produktów w opakowaniach, sprzętów elektrycznych i elektronicznych, baterii i  akumulatorów itd.), a także termin do złożenia rocznego sprawozdania o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami przez podmioty prowadzące stacje demontażu pojazdów oraz prowadzące strzępiarki.

15 marca (sprawozdanie odpadowe)

Są to terminy do złożenia rocznego sprawozdania o  wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami (w zakresie odpadów wytwarzanych, zbieranych i przetwarzanych) z wyjątkiem prowadzących stacje demontażu pojazdów oraz prowadzący strzępiarki (którzy winni wypełnić ww. obowiązek do 11 września 2020 r.).

https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-faq-2.png
JESTEŚ ZAINTERESOWANY?

Jeśli nie wiesz, po prostu zadzwoń lub napisz e-mail - nasi konsultanci chętnie podpowiedzą najlepsze rozwiązanie.

Inne przydatne informacje

Papierowe dokumenty ewidencji odpadów nie muszą być wprowadzone do BDO

Od daty otrzymania decyzji o wpisie do BDO oraz dostępu do indywidualnego konta w Rejestrze, należy generować dokumenty w formie elektronicznej, za pośrednictwem BDO. W okresie do dnia 31 grudnia 2020 r. dopuszcza się sporządzanie dokumentów ewidencji odpadów w formie papierowej, z tym, że prowadzenie karty przekazania odpadów lub karty przekazania odpadów komunalnych w formie papierowej jest dopuszczalne, jeżeli przekazujący odpady wystawi kartę przekazania odpadów lub kartę przekazania odpadów komunalnych w tożsamej formie.

W związku z uchyleniem przez specustawę COVID – ustawę o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 art. 236a ust. 3 ustawy o odpadach, od 16 maja 2020 r. nie ma obowiązku wprowadzania dokumentów ewidencji odpadów sporządzonych w formie papierowej do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami.

https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2020/10/recycle-composition-min-scaled-e1603029153411.jpg

5 najważniejszych rzeczy, które warto wiedzieć o sprawozdaniach:

 1. Sprawozdanie należy złożyć wyłącznie elektronicznie przez system BDO.
 2. Sprawozdanie należy złożyć ze wszystkich obszarów działalności, które mają związek z BDO.
 3. W sprawozdaniu należy podać ilości np. produktów/opakowań wprowadzonych lub wytworzonych odpadów w danym roku.
 4. Sprawozdanie należy złożyć do 15 marca danego roku. Warto przeanalizować czy mają Państwo prawo zredukować opłaty produktowe i opłaty za kampanie edukacyjne o 100%. Jeśli będzie to możliwe, należy złożyć wniosek o tzw. pomoc de minimis do 15 marca danego roku.
 1. Zgodnie z art. 180 i 180a ustawy o odpadach, naruszenie obowiązków w zakresie ewidencji odpadów bądź obowiązków sprawozdawczych zagrożone jest karą grzywny, warto zatem dołożyć starań, aby nie uchybić terminom.

Doradztwo od ponad 20 lat
w tym ponad 10 lat doświadczenia w ochronie środowiska

Od 20 lat konsekwentnie rozwijamy nasze kompetencje doradcze, aby móc coraz bardziej kompleksowo zaspokajać potrzeby naszych Klientów głównie z sektora biznesu.

Skuteczność

Sumaryczny wskaźnik naszej skuteczności mierzony ilością pozytywnych decyzji wydanych w sprawach którymi zajmowaliśmy się wynosi 92%.

Terminowość

Dzięki doskonale dopracowanym standardom obsługi klientów 9/10 spraw które realizujemy kończymy w zaplanowanych terminach.

Wiarygodność

Rzetelne wykonanie usług powoduje, że ponad 91% Klientów poleca nasze usługi swoim znajomym i kontrahentom.
KROK PO KROKU

Jak wygląda proces
współpracy z nami?

1 KROKSkontaktuj się

podaj nam e-mailowo lub telefonicznie Twoje dane kontaktowe i dane firmy, którą reprezentujesz. Napisz w temacie „Sprawozdanie BDO”.
Możesz też od razu zamówić usługę bezpośrednio na naszej stronie internetowej korzystając z e-sklepu. Dzięki temu od razu będziesz na 5 kroku.

2 KROKZapoznaj się

z ofertą, którą otrzymasz od nas e-mailowo.

3 KROKZaakceptuj

emailowo warunki współpracy.

4 KROKOpłać

wybraną usługę (na życzenie wystawiamy fakturę proforma).

5 KROKPoczekaj chwilę

na kontakt od naszego eksperta.

6 KROKDodaj

na czas naszej pracy naszego eksperta jako użytkownika w portalu BDO (napiszemy Ci jak to zrobić - zajmie Ci to 1 minutę).

7 KROKOdpowiedz na proste pytania

lub prześlij ekspertowi potrzebne dane. Jeśli masz pytania lub chcesz skonsultować coś z naszym ekspertem – korzystaj śmiało!

8 KROKCiesz się spokojem

Twój obowiązek wysłania sprawozdania został właśnie dopełniony.
bt_bb_section_top_section_coverage_image
https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-experience.png
FAQ

Najczęściej zadawane pytania na temat sprawozdań BDO

Nie wiem dokładnie jakie sprawozdanie mam złożyć do BDO – co mam zrobić?

Prosimy o kontakt z naszymi Doradcami (telefonicznie lub emailowo) – zapytają oni Państwa o profil działalności i doradzą właściwe sprawozdanie.

Złożyłem wniosek rejestracyjny, ale nie mam jeszcze nadanego nr BDO – co mam zrobić?

Jeśli złożyłeś już wniosek o rejestrację – skontaktuj się ze swoim Urzędem Marszałkowskim, z Wydziałem Ochrony Środowiska i poproś o szybkie rozpatrzenie Twojej sprawy. Bez nadanego numeru i danych do logowania nie jest możliwe wypełnienie sprawozdania do BDO. W systemie BDO składa się je wyłącznie elektronicznie.

Nie mam nadanego numeru BDO – co mam zrobić?

Jeśli nie złożyłeś jeszcze wniosku o rejestrację – skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta. Pomożemy Ci przejść ekspresowo i bezbłędnie przez proces rejestracyjny. Niestety, bez nadanego numeru i danych do logowania nie jest możliwe wypełnienie sprawozdania do BDO.

Nadano mi nr BDO, ale nie mam danych do logowania - co mam zrobić?

Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta  – sfinalizuj formalności związane z wykupieniem usługi wypełniania sprawozdań. Nasi eksperci pomogą Ci bez żadnych dodatkowych opłat ustalić i uzyskać dane do zalogowania się w systemie BDO.

Ile czasu zajmuje ekspertom wypełnienie sprawozdania do BDO?

Jeśli otrzymamy potrzebne dane, to zazwyczaj sprawozdanie jest gotowe w ciągu 1-3 dni roboczych.

Jak często należy składać sprawozdanie do BDO?

Sprawozdanie składa się 1 raz w roku. W niektórych przypadkach firma musi złożyć kilka sprawozdań w roku, np. w zakresie wprowadzonych opakowań i wytworzonych odpadów.

Co dokładnie wchodzi w zakres usługi dotyczącej sprawozdań BDO?

Zajmujemy się kompleksowo Państwa sprawą. Na początku nasi eksperci zapoznają się ze specyfiką Państwa firmy w kontekście sprawozdawczości w BDO. Sprawdzają też czy maja Państwo nadany nr rejestracyjny i jakie Działy zostały wypełnione podczas zgłoszenia. Na tej podstawie ustalają, jakie sprawozdania muszą Państwo złożyć. Następnie poproszą Państwa o dostęp do systemu BDO, zbiorą potrzebne dane i przygotują kompletne sprawozdanie. Ostatnim krokiem po zaakceptowaniu sprawozdania przez Państwa jest elektroniczna wysyłka sprawdzania. Dowód wykonania naszej usługi i wysłania sprawozdania zostanie do Państwa dostarczony e-mailowo.

Pokrewne usługi

ZOSTAW DANE KONTAKTOWE

Nasi doradcy wkrótce do Ciebie się odezwą

https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2021/02/smiling-woman-headset-presentation-something-min-scaled.jpg

Nasi Klienci
Zaufali nam

logo lasy państwowe
logo uni przyr wroc
logo warszawa
lot crew
gmina smołdzino
inferm
logo miasto otwock
ford
logo rmf
logo business mind
logo białystok
bez tytułu
logo bytom
gmina grodzisk
gmina puck
sksm
logo dp
logo kopalnia muzeum nowa ruda
logo szpital tarnów
safedent
logo trzebińskie centrum kultury
logo chełmek
uw olsztyn
zachodniopomorski urząd wojewódzki w szczecinie
urząd pracy w gdyni
pup toruń
pup zielona góra
pup konin
logo lp piła
nadleśnictwo krotoszyn
nadleśnictwo lubliniec
nadleśnictwo syców
mind
logo uni rol krak
międzynarodowe centrum muzyki
logo medical inventi
związek banków polskich
logo eisa
logo cpbii
logo powiat strzeliński
logo czysta polska
logo polska wywiadownia gospodarcza
logo bak żywności
logo gfi
logo grupa image
logo epal
logo aet
edp
fitbit
croma
logo rosik
acana
mapa-zdrowia
spectrum
hanse
datart
Bez tytułu (1)
b3tech
logo setka
nerli
wes
ws
polkowicki
pcg
komfort
logo brs
logo nask
logo vorwerck
logo spectrum
logo soning stal
logo philipiak
logo pinus
logo ilc
logo cejs
logo fatro
logo tomgraf
logo zdrojowa hotels
logo marada autotransport
logo desmi
logo EnMS
zo-lesnica
jastech
fallwork
olwita
rpph ziębice
litoral baza nurkowa
górażdże
stowarzyszenie nil
seka
Właścicielem marki DORADCY365
jest CERES-HOLDING Sp. z o.o.
ul. Leszczyńskiego 4/29
50-078 Wrocław

Obsługujemy Klientów z całej Polski
Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
Bądż na bieżąco Zaobserwuj nas w mediach społecznościowych

Copyright DORADCY365.

Phone