Poniedziałek - Piątek (08:00 - 17:00)

Zrobimy to za CiebieEkspresowe sprawozdania
do BDO

Oferujemy kompleksową pomoc od A do Z w wypełnianiu sprawozdań środowiskowych do BDO.

Zobacz jakie to proste.

Nasi doświadczeni eksperci szybko przeanalizują Twoją sprawę. Napiszemy Ci jakich dokładnie danych  i informacji potrzebujemy od Ciebie, aby wypełnić sprawozdanie. Następnie za Twoją zgodą – prosimy o dodanie naszego specjalisty na czas naszej pracy – jako użytkownika „redaktora” w portalu BDO. Zajmie Ci to mniej więcej 1 minutę – oczywiście otrzymasz od nas dokładne wskazówki jak to zrobić. Dzięki dostępowi do portalu nasz ekspert będzie mógł wykonać za Ciebie wszelkie niezbędne działania. Nie musisz uczyć się tego.  Nasz ekspert wprowadzi dane do sprawozdania i przygotuje je do wysłania w Twoim imieniu. Jeśli sprawnie odpowiesz nam na nasze proste pytania , całą usługę wykonamy już po 5 – 7 dniach  roboczych.

Jak zacząć?

Skontaktuj się z nami!  Jak wolisz – telefonicznie lub emailowo. Podaj nam dane kontaktowe do Ciebie i Twojej firmy (nazwa, adres, NIP , województwo i nr telefonu) .  Dane kontaktowe  znajdziesz na dole strony.  Doradcy z Działu Obsługi Klienta wyślą Ci pisemną ofertę z zakresem naszej usługi, ceną oraz informacją o dalszej ścieżce postepowania. Czekamy zatem na kontakt od Ciebie! Możesz też od razu – wygodnie i o każdej porze – zamówić usługę bezpośrednio na naszej stronie www. Wystarczy, że klikniesz w przycisk „Zamów usługę” i zostaniesz przeniesiony do naszego e-sklepu w celu finalizacji zamówienia.

Jaki jest koszt usługi?

W przypadku firm koszt sprawozdania dot. produktów lub odpadów wynosi 399 zł + VAT.

Wypełnianie sprawozdań do BDO to nasza codzienność. Nie ma to dla nas tajemnic.

NAJCZĘŚCIEJ ZAMAWIANE PRZEZ KLIENTÓW

Nasze HITY

od399 zł
netto + VAT
Ekspresowe sprawozdanie do BDO (dla firm)
 • Wypełnimy i wyślemy za Ciebie sprawozdanie w systemie BDO
 • Konsultacja z ekspertem ds. ochrony środowiska (w cenie).
 • Usługa świadczona w 100% online
 • Krótkie terminy realizacji – nawet 5-7 dni roboczych po otrzymaniu danych
 • 100% gwarancja poprawności formalnej
399
netto + VAT
BDO Rejestracja firmy
 • Sprawdzimy czy podlegasz obowiązkowi rejestracyjnemu w BDO – jeśli, nie otrzymasz pisemną opinię prawną, którą będziesz mógł okazać w razie kontroli lub podczas przekazywania odpadów
 • Zarejestrujemy online Twoją firmę lub organizację
 • W cenie konsultacja z ekspertem ds. ochrony środowiska
 • Usługa świadczona w 100% online
 • Krótkie terminy realizacji – nawet 5-7 dni roboczych po otrzymaniu danych
W skrócie

Mówimy prostym językiem
o skomplikowanych sprawach

https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2020/10/the-abstract-office-desktop-min-scaled.jpg
Obowiązek złożenia sprawozdania do BDO (za produkty i opakowania) za rok 2021 upływa w dniu 15.03.2022 i mają go:
 • gastronomia (piekarnie, cukiernie, restauracje, bary, kawiarnie dodające opakowania na wynos)
 • sklepy internetowe,
 • sklepy oferujące reklamówki z tworzyw sztucznych,
 • firmy produkcyjne, dystrybucyjne (w zakresie dodawania opakowań do produktów, w tym opakowań kartonowych/ opakowań z tworzyw sztucznych, drewnianych, szklanych).
 • firmy sprowadzających produkty z zagranicy lub wysyłające produkty za granicę,
 • firmy wprowadzające sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterii i  akumulatory, opony/ oleje/smary
 • firm wprowadzające pojazdy (w tym sprowadzające pojazdy z zagranicy)
WAŻNE

Obowiązek złożenia sprawozdania do BDO (za odpady)
za rok 2021 upływa 15.03.2022 i mają go:

wszystkie firmy które wytwarzają odpady i zostały zgłoszone do BDO w Dziale XII zgłoszenia.
https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-faq-1.png

Podstawy
prawne

Jakie są rodzaje sprawozdań składanych do BDO i kto jest zobowiązany do ich składania?
Roczne sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi sporządzają:
 1. wprowadzający opakowania oraz eksportujący opakowania, o którym mowa w ustawie z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi;
 2. wprowadzający produkty w opakowaniach, eksportujący i dokonujący wewnątrzwspólnotowej dostawy produktów w opakowaniach, o którym mowa w ustawie z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi;
 3. przedsiębiorca prowadzący jednostkę handlu detalicznego lub hurtowego, w której są oferowane torby na zakupy z tworzywa sztucznego, objęte opłatą recyklingową, o której mowa w art. 40a ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi;
 4. prowadzający na terytorium kraju produkty, o których mowa w ustawie z dnia 11 maja 2001 r. o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej;
 5. prowadzający pojazdy, o którym mowa w ustawie z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji;
 6. prowadzający sprzęt lub autoryzowany przedstawiciel;
 7. prowadzający baterie lub akumulatory, o którym mowa w ustawie z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach.

Nasza usługa w cenie 399 zł netto

Roczne sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi sporządzają:
 1. wytwórcy obowiązany do prowadzenia ewidencji odpadów;
 2. prowadzący działalność polegającą na gospodarowaniu odpadami obowiązany do prowadzenia ewidencji odpadów, z wyłączeniem prowadzącego odbieranie odpadów komunalnych, w zakresie zbierania oraz przetwarzania odpadów;
 3. podmioty prowadzące działalność polegającą na wydobywaniu odpadów ze składowiska odpadów lub ze zwałowiska odpadów, na podstawie zgody na wydobywanie odpadów lub decyzji zatwierdzającej instrukcję prowadzenia składowiska odpadów w fazie poeksploatacyjnej.

Nasza usługa w cenie 399 zł netto

Roczne sprawozdanie o odebranych odpadach komunalnych, sprawozdań prowadzących PSZOK-i oraz sprawozdań o zebranych odpadach komunalnych sporządzają:
 • podmioty zbierające odpady komunalne –  z wyłączeniem podmiotów prowadzących punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych oraz podmiotów zbierających odpady komunalne, przyjmujących odpady komunalne od innego zbierającego odpady komunalne.

Nasza usługa w cenie od 999 zł netto

Roczne sprawozdanie podmiotu prowadzącego punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych sporządzają: podmioty prowadzące PSZOK, z wyjątkiem gmin.
 • podmioty prowadzące PSZOK, z wyjątkiem gmin.

Nasza usługa w cenie od 999 zł netto

ZWRÓĆ SIĘ DO NAS

Jesteśmy po to, aby odciążyć Twoją firmę
od biurokratycznych procedur

Mamy wyspecjalizowaną drużynę, która weźmie na siebie przygotowanie odpowiedniej dokumentacji , załatwi formalności a Ty możesz skupić się na celach które chcesz zrealizować.

Podstawy
prawne

Jakie są terminy do złożenia sprawozdań odpadowych za rok 2021?
31 styczeń 2022r. (sprawozdanie odpadowe komunalne za rok 2021)

Jest to termin składania sprawozdań o odebranych odpadach komunalnych, sprawozdań prowadzących PSZOK-i oraz sprawozdań o zebranych odpadach komunalnych.

Nasza usługa w cenie od 999 zł netto

15 marca 2022r. (sprawozdanie produktowe i opakowaniowe za rok 2021)

Są to terminy do złożenia rocznego sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami (w zakresie m.in. wprowadzania na rynek produktów w opakowaniach, sprzętów elektrycznych i elektronicznych, baterii i  akumulatorów itd.), a także termin do złożenia rocznego sprawozdania o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami przez podmioty prowadzące stacje demontażu pojazdów oraz prowadzące strzępiarki.

Nasza usługa w cenie 399 zł netto

15 marca 2022r. (sprawozdanie odpadowe za rok 2021)

Są to terminy do złożenia rocznego sprawozdania o  wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami (w zakresie odpadów wytwarzanych, zbieranych i przetwarzanych) z wyjątkiem prowadzących stacje demontażu pojazdów oraz prowadzący strzępiarki (którzy winni wypełnić ww. obowiązek do 11 września 2020 r.).

Nasza usługa w cenie 399 zł netto

https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-faq-2.png
JESTEŚ ZAINTERESOWANY?

Jeśli nie wiesz, po prostu zadzwoń lub napisz e-mail - nasi konsultanci chętnie podpowiedzą najlepsze rozwiązanie.

Inne przydatne informacje

Papierowe dokumenty ewidencji odpadów nie muszą być wprowadzone do BDO

Od daty otrzymania decyzji o wpisie do BDO oraz dostępu do indywidualnego konta w Rejestrze, należy generować dokumenty w formie elektronicznej, za pośrednictwem BDO. W okresie do dnia 31 grudnia 2020 r. dopuszcza się sporządzanie dokumentów ewidencji odpadów w formie papierowej, z tym, że prowadzenie karty przekazania odpadów lub karty przekazania odpadów komunalnych w formie papierowej jest dopuszczalne, jeżeli przekazujący odpady wystawi kartę przekazania odpadów lub kartę przekazania odpadów komunalnych w tożsamej formie.

W związku z uchyleniem przez specustawę COVID – ustawę o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 art. 236a ust. 3 ustawy o odpadach, od 16 maja 2020 r. nie ma obowiązku wprowadzania dokumentów ewidencji odpadów sporządzonych w formie papierowej do Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami.

https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2020/10/recycle-composition-min-scaled-e1603029153411.jpg

5 najważniejszych rzeczy, które warto wiedzieć o sprawozdaniach:

 1. Sprawozdanie należy złożyć wyłącznie elektronicznie przez system BDO.
 2. Sprawozdanie należy złożyć ze wszystkich obszarów działalności, które mają związek z BDO i były prowadzone w 2018/2019/2020 r.
 3. W sprawozdaniu należy podać ilości np. produktów/opakowań wprowadzonych w roku 2020/2021 lub wytworzonych odpadów.
 4. Sprawozdanie należy złożyć do 15 marca 2022r. Warto przeanalizować czy mają Państwo prawo zredukować opłaty produktowe i opłaty za kampanie edukacyjne o 100%. Jeśli będzie to możliwe, należy złożyć wniosek o tzw. pomoc de minimis do 15 marca 2022r.
 1. Zgodnie z art. 180 i 180a ustawy o odpadach, naruszenie obowiązków w zakresie ewidencji odpadów bądź obowiązków sprawozdawczych zagrożone jest karą grzywny, warto zatem dołożyć starań, aby nie uchybić terminom.

Doradztwo od ponad 20 lat
w tym ponad 10 lat doświadczenia w ochronie środowiska

Od 20 lat konsekwentnie rozwijamy nasze kompetencje doradcze, aby móc coraz bardziej kompleksowo zaspokajać potrzeby naszych Klientów głównie z sektora biznesu.

Skuteczność

Sumaryczny wskaźnik naszej skuteczności mierzony ilością pozytywnych decyzji wydanych w sprawach którymi zajmowaliśmy się wynosi 92%.

Terminowość

Dzięki doskonale dopracowanym standardom obsługi klientów 9/10 spraw które realizujemy kończymy w zaplanowanych terminach.

Wiarygodność

Rzetelne wykonanie usług powoduje, że ponad 91% Klientów poleca nasze usługi swoim znajomym i kontrahentom.
KROK PO KROKU

Jak wygląda proces
współpracy z nami?

1 KROKSkontaktuj się

podaj nam e-mailowo lub telefonicznie Twoje dane kontaktowe i dane firmy, którą reprezentujesz. Napisz w temacie „Sprawozdanie BDO”.
Możesz też od razu zamówić usługę bezpośrednio na naszej stronie internetowej korzystając z e-sklepu. Dzięki temu od razu będziesz na 5 kroku.

2 KROKZapoznaj się

z ofertą, którą otrzymasz od nas e-mailowo.

3 KROKZaakceptuj

emailowo warunki współpracy.

4 KROKOpłać

wybraną usługę (na życzenie wystawiamy fakturę proforma).

5 KROKPoczekaj chwilę

na kontakt od naszego eksperta.

6 KROKDodaj

na czas naszej pracy naszego eksperta jako użytkownika w portalu BDO (napiszemy Ci jak to zrobić - zajmie Ci to 1 minutę).

7 KROKOdpowiedz na proste pytania

lub prześlij ekspertowi potrzebne dane. Jeśli masz pytania lub chcesz skonsultować coś z naszym ekspertem – korzystaj śmiało!

8 KROKCiesz się spokojem

Twój obowiązek wysłania sprawozdania został właśnie dopełniony.
bt_bb_section_top_section_coverage_image
https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2019/04/img-experience.png
FAQ

Najczęściej zadawane pytania na temat sprawozdań BDO

Nie wiem dokładnie jakie sprawozdanie mam złożyć do BDO – co mam zrobić?

Prosimy o kontakt z naszymi Doradcami (telefonicznie lub emailowo) – zapytają oni Państwa o profil działalności i doradzą właściwe sprawozdanie.

Złożyłem wniosek rejestracyjny, ale nie mam jeszcze nadanego nr BDO – co mam zrobić?

Jeśli złożyłeś już wniosek o rejestrację – skontaktuj się ze swoim Urzędem Marszałkowskim, z Wydziałem Ochrony Środowiska i poproś o szybkie rozpatrzenie Twojej sprawy. Bez nadanego numeru i danych do logowania nie jest możliwe wypełnienie sprawozdania do BDO. W systemie BDO składa się je wyłącznie elektronicznie.

Nie mam nadanego numeru BDO – co mam zrobić?

Jeśli nie złożyłeś jeszcze wniosku o rejestrację – skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta. Pomożemy Ci przejść ekspresowo i bezbłędnie przez proces rejestracyjny. Niestety, bez nadanego numeru i danych do logowania nie jest możliwe wypełnienie sprawozdania do BDO.

Nadano mi nr BDO, ale nie mam danych do logowania - co mam zrobić?

Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta  – sfinalizuj formalności związane z wykupieniem usługi wypełniania sprawozdań. Nasi eksperci pomogą Ci bez żadnych dodatkowych opłat ustalić i uzyskać dane do zalogowania się w systemie BDO.

Ile czasu zajmuje ekspertom wypełnienie sprawozdania do BDO?

Jeśli otrzymamy potrzebne dane, to zazwyczaj sprawozdanie jest gotowe w ciągu 5-7 dni roboczych.

Jak często należy składać sprawozdanie do BDO?

Sprawozdanie składa się 1 raz w roku. W niektórych przypadkach firma musi złożyć kilka sprawozdań w roku, np. w zakresie wprowadzonych opakowań i wytworzonych odpadów.

Co dokładnie wchodzi w zakres usługi dotyczącej sprawozdań BDO?

Zajmujemy się kompleksowo Państwa sprawą. Na początku nasi eksperci zapoznają się ze specyfiką Państwa firmy w kontekście sprawozdawczości w BDO. Sprawdzają też czy maja Państwo nadany nr rejestracyjny i jakie Działy zostały wypełnione podczas zgłoszenia. Na tej podstawie ustalają, jakie sprawozdania muszą Państwo złożyć. Następnie poproszą Państwa o dostęp do systemu BDO, zbiorą potrzebne dane i przygotują kompletne sprawozdanie. Ostatnim krokiem po zaakceptowaniu sprawozdania przez Państwa jest elektroniczna wysyłka sprawdzania. Dowód wykonania naszej usługi i wysłania sprawozdania zostanie do Państwa dostarczony e-mailowo.

Czy opłata za wypełnienie sprawozdania 399 zł + VAT jest ponoszona jednorazowo czy cyklicznie, np. co miesiąc?

Jest to opłata jednorazowa za 1 sprawozdanie. Nie ma potrzeby ponoszenia żadnych dodatkowych opłat na rzecz BDO.

Pokrewne usługi

79
netto + VAT
Szybka analiza
 • Szybka analiza wszystkich obowiązków sprawozdawczych i rejestracyjnych Twojej firmy w zakresie ochrony środowiska
 • Konsultacja z ekspertem ds. ochrony środowiska
 • Wywiad w formie e-ankiety
 • Otrzymasz w formie pisemnej zwięzłe zestawienie Twoich obowiązków - konkretny plan działania
 • Usługa świadczona w 100% online
 • Czas realizacji zazwyczaj 7 dni roboczych od otrzymania e-ankiety
399
netto + VAT
BDO Rejestracja firmy
 • Sprawdzimy czy podlegasz obowiązkowi rejestracyjnemu w BDO – jeśli, nie otrzymasz pisemną opinię prawną, którą będziesz mógł okazać w razie kontroli lub podczas przekazywania odpadów
 • Zarejestrujemy online Twoją firmę lub organizację
 • W cenie konsultacja z ekspertem ds. ochrony środowiska
 • Usługa świadczona w 100% online
 • Krótkie terminy realizacji – nawet 5-7 dni roboczych po otrzymaniu danych
299
netto + VAT
Sprawdzenie/ aktualizacja/ wykreślenie firmy w BDO
 • Sprawdzimy, czy prawidłowo złożyłeś wniosek rejestracyjny w BDO
 • Jeśli zajdzie potrzeba zaktualizujemy Twoje dane w systemie BDO lub
 • Wykreślimy Cię z systemu jeśli są do tego podstaw prawne
 • W cenie konsultacja z ekspertem
 • Usługa świadczona w 100% online
 • Krótkie terminy realizacji – nawet 5-7 dni roboczych po otrzymaniu danych
od89 zł
netto + VAT
Outsourcing BDO
 • Przejmiemy na siebie wszystkie bieżące obowiązki związane z BDO Twojej firmy lub organizacji. Cena obejmuje wszelkie czynności za miesiąc obsługi
 • Będziemy prowadzić bieżącą ewidencję i wszelkie sprawozdania
 • Udzielimy porad jak zgodnie z prawem można obniżyć koszty opłat środowiskowych
 • W cenie (bez limitu) - konsultacje z ekspertem ds. ochrony środowiska
 • Usługa świadczona w 100% online
 • Każdorazowo indywidualna BEZPŁATNA wycena
od199 zł
netto + VAT
Kompletny Outsourcing ochrony środowiska (miesięcznie)
 • Cena za miesiąc bieżącej obsługi
 • Kompleksowa stała obsługa firmy w PEŁNYM zakresie ochrony środowiska
 • Stała opieka eksperta ds. ochrony środowiska
 • Szczegółowy zakres usług gwarantowany w umowie
 • Usługa świadczona w 100% online
 • Każdorazowo indywidualna BEZPŁATNA wycena
od999 zł
netto + VAT
Sprawozdanie o odpadach komunalnych dla JST
 • Wypełnimy i wyślemy za Twoją Instytucję sprawozdanie BDO
 • Konsultacja z ekspertem ds. ochrony środowiska (w cenie).
 • Usługa świadczona w 100% online
 • Terminy realizacji – nawet 7 dni roboczych po otrzymaniu danych
 • 100% gwarancja poprawności formalnej
 • Indywidualna wycena każdego zlecenia
ZOSTAW DANE KONTAKTOWE

Nasi doradcy wkrótce do Ciebie się odezwą

  https://doradcy365.pl/wp-content/uploads/2021/02/smiling-woman-headset-presentation-something-min-scaled.jpg

  Nasi Klienci
  Zaufali nam

  sksm
  yacht
  agawa
  mind
  ford
  inferm
  fitbit
  acana
  mapa-zdrowia
  spectrum
  eckert
  mgks
  morawa
  datart
  aliena
  olwita
  Bez tytułu (1)
  dota
  of-biz
  b3tech
  aspa
  bomm
  nerli
  staltrek
  transer
  am
  sportslab
  feniks
  kwiatysztuczne
  anioek
  esfiria
  daga
  magiczna
  fundacja
  wes
  tattoo
  koltech
  zikop
  malmax
  fallwork
  mrozik
  aet
  ginter
  oniszczuk
  amanda_logo1
  wroblewski
  raf-work
  polkowicki
  macyszyn
  agro
  rosik (1)
  dartomeks
  pepek
  jastech
  bomard
  safedent
  pcg
  emabo
  kamien
  hanse
  croma
  novani
  druks
  geobear
  red snake
  novani
  Bez tytułu
  croma
  auto-szlif
  soda
  rewolk
  burgaflex
  verton
  art
  komfort
  arror
  Właścicielem marki DORADCY365
  jest CERES HOLDING Sp. z o.o.
  ul. Leszczyńskiego 4/29
  50-078 Wrocław

  Obsługujemy Klientów z całej Polski
  Jesteśmy po toaby odciążyć Cię od biurokratycznych procedur
  Bądż na bieżąco Zapisz się do naszego newslettera

   Copyright DORADCY365.